27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Zaujalo nás: Železo optimalizuje tvorbu energie

Posilňuje imunitný systém, pozitívne ovplyvňuje funkcie mozgu, podporuje tvorbu červených krviniek a hemoglobínu. Denná potreba železa je 14 mg. V strave je asi 10-20 mg železa, z toho sa vstrebáva asi 3-13% (1-2 mg). V ľudskom organizme je za normálych okolností rovnováha medzi príjmom a stratou železa, ktorá sa v tele udržiava prostredníctvom regulácie príjmu.

Vstrebávanie železa FerrochelTM (bisglycinát železnatý) je kontrolované zásobami železa v tele, organizmus s nižšími zásobami železa absorbuje väčšie množstvo/vyššie dávky železa. Organizmus trpiaci nedostatkom železa môže prijať napr. až 90% železa, kým organizmus bez deficitu len 10%. Telo je schopné prijať presne také množstvo železa aké potrebuje.

Nedostatok železa nastane, ak jeho straty alebo využitie prevyšuje príjem, napríklad počas každého tehotenstva žena stráca asi 500 mg železa. Prejavuje sa únavou, spavosťou, zníženou výkonnosťou, ryhovaním nechtov či vypadávaním vlasov, znižuje sa aj schopnosť organizmu brániť sa infekciám. Po pôrode sú krvné straty približne 2 mg železa denne. Pre porovnanie strata železa pri každej menštruácii je 4-100 mg.

FerrochelTM je stabilná, elektricky neutrálna molekula, ktorá nereaguje so žalúdočnou kyselinou a neporušená sa vstrebáva v tenkom čreve. Nespôsobuje zažívacie ťažkosti, nevoľnosť ani zápchu (molekuly s elektrickým nábojom spomaľujú trávenie), k vstrebávaniu nepotrebuje vitamín C.

25. 9. 2012 |

Naposledy navštívené