Víno si neodpustím ani v tehotenstve

VÁŠ PRÍBEH

Som prvýkrát tehotná, v 15. týždni. Vždy som mala rada víno. Či už k televízoru alebo k syrom, jednoducho mi ten nápoj chutí.

Ako to máte vy? Dáte si niekedy alkohol alebo dodržujete v tehotenstve prísnu abstinenciu? Ja však ale neviem, ako tú chuť prekonať.

Všetci mi hovorili, že v tehotenstve na neho nebudem mať chuť, ale ale ja ju mám snáď ešte aj väčšiu. Pýtala som sa svojho doktora, či môžem piť alkohol a on povedal, že občas mi pohárik vína neuškodí. Takže si občas dám, no niekedy to vyjde na každý druhý deň, tak dve deci.

Všetci sa na mňa hnevajú
Manžel aj moje okolie sa na mňa hnevá, že toľko piť nemám, aj keď im oponujem, že mi to doktor dovolil. Manžel tvrdí, že mi to povedal len preto, že som si u neho zaplatila nadštandard, a on teraz chce, aby som bola len spokojná, a na všetko mi prikývne.

Víno snáď nevadí
Nechcem bábätku ublížiť, ale som z Moravy a podľa mňa je víno v menšom množstve zdravé. Kamarátka ma straší, že budem mať postihnuté dieťa, ale ja si myslím, že to platí, len ak pijete do tretieho mesiaca. Potom sa už predsa dieťa tak nevyvíja, hlavne rastie.

Ako to máte vy? Dáte si niekedy alkohol alebo dodržujete v tehotenstve prísnu abstinenciu? Ja však ale neviem, ako tú chuť prekonať.

Karolína

Na Babywebe tiež nájdete:
Alkohol v tehotenstve
Drogy, alkohol a fajčenie v tehotenstve
Čomu sa vyhnúť

Viac o téme: chuťdieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist