Škaredí muži sú plodnejší, tvrdia odborníci

Atraktívni, urastení, dobre zabezpečení a vzdelaní muži predstavujú pre väčšinu žien ideál, po ktorom túžia ako po otcovi svojich detí. Ženy od takýchto mužov očakávajú, že ich budúcim potomkom ponúknu tie najlepšie gény.

Neuvedomujú si však, že pekní, inteligentní a dobre situovaní muži si užívajú aj viac sexu, čo výrazne znižuje kvalitu ich spermií. Ženy, ktoré túžia rýchlo otehotnieť, by sa teda mali porozhliadnuť niekde inde.

Odborníci na reprodukciu a plodnosť prišli so zaujímavým odporúčaním pre ženy, ktoré chcú mať dieťa. Dajte šancu menej pekným pánom, sú vraj produktívnejší v posteli.

Viac partnerov, menšia plodnosť
Podľa expertov atraktívni muži rovnako ako samci iných živočíšnych druhov majú viac sexu a viac sexuálnych partnerov. Lenže aby stačili všetky svoje partnerky uspokojiť, ich telo automaticky obmedzuje dávku kvalitných spermií. To môže znamenať zníženú šancu na úspech pri počatí.

Obmedzená dávka spermií
Všetko sa zakladá na tom, že muži rovnako ako ďalší samci primátov optimalizujú dávku spermií podľa toho, koľko majú dostupných žien. Čím viac partneriek, tým je dávka viac optimalizovaná a chudobnejšia na kvalitné spermie. Naopak, u pánov, ktorí toľko šancí nemajú, k optimalizácii nedochádza a ich ejakulát je bohatší.

Pôst nič nerieši
„Ľudská atraktivita je zložitá a je ovplyvnená mnohými faktormi vrátane určitých kultúrnych preferencií. Objem ejakulátu a kvalita spermií sú však pravdepodobne formované podobnými silami, teda atraktivitou a počtom sexuálnych partnerov, to je dôležité aj pri ostatných druhoch,“ uviedol Sam Tyzzman z londýnskej Univerzity College.

Kľúčovým je pritom počet sexuálnych partneriek, nie frekvencia sexu. Experti z Austrálie preukázali, že každodenná ejakulácia kvalitu spermií zvyšuje. Je teda lepšie ejakulovať denne než si dávať pár dní pauzu.
Novinky

24.7.2009 11:16| autor: Redakcia Baby-webu.sk
Viac o téme: plodnosť

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist