Ohrádky

Ohrádky slúžia deťom do veku jedného roka, tie väčšie až do troch rokov veku dieťaťa. Môžete ich kúpiť v rôznom vyhotovení a zvoliť takú, ktorá bude pre vás i váš byt vhodná.

V zásade sa ohrádky delia na drevené a sieťované

Drevené ohrádky sa vyrábajú najčastejšie v tvare obdĺžnika, štvorca alebo šesťhranu. Niektoré typy majú posuvné dno, na ktorom je molitanová výplň (väčšinou potiahnutá plastom). Vyrábajú sa vo veľkostiach maximálne 150 x 150 cm. Kúpiť sa dajú za 2 500 – 4 000 Sk/82,98 – 132,77 €.

Sieťované ohrádky sú čalúnené, rozmerovo podobné dreveným ohrádkam, vždy majú dno. Ich tvar je rozmanitý – rohové, oválne, atď. Bočnica je vyrobená zo sieťoviny, ktorá je pružná a v prípade, že dieťa spadne na stenu ohrádky, sieťovina ho odpruží naspäť. Horný lem ohrádky je rovnako čalúnený, aby sa dieťa nemohlo o nič poraniť, rohy sú zaoblené. Niektoré typy majú po stranách ušká na zachytenie, aby sa dieťatko mohlo vyšplhať hore a pozorovať všetko postojačky. Dajú sa kúpiť za 1 700 – 5 000 Sk/56,42 €. Ich hmotnosť sa pohybuje od 7,2 do 14,2 kg. Niektoré majú protišmykové nadstavce alebo kolieska na jednoduchšie premiestňovanie.

Praktická je aj cestovná ohrádka pre deti od narodenia do veku jedného roka.

Rada odborníka, majiteľa obchodu pre deti:
„Ak premýšľate nad kúpou drevenej ohrádky pre vaše bábätko a máte už doma drevenú postieľku, môžete z nej ohrádku jednoducho urobiť. Len posuňte jej dno úplne dole. Ak ohrádku aj napriek tomu chcete, napríklad preto, že s ňou budete cestovať, venujte pozornosť jej skladovateľnosti. Najľahšie skladná bude drevená ohrádka bez dna.“

25.5.2009 1:33| autor: Jaroslava Mazancová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist