Kvôli svokre nechcem sláviť Vianoce

VÁŠ PRÍBEH
Už sa blížia Vianoce a ja namiesto toho, aby som sa tešila, zase tŕpnem, čo sa stane. Z Vianoc sa mi totiž v posledných rokoch stala nočná mora.

Už som z toho vážne nešťastná, keď viem, ako to bude prebiehať. Najradšej by som žiadne Vianoce neslávila….Vôbec neviem, čo mám robiť. Môžete mi, prosím, niekto poradiť? Ďakujem.

Najskôr sme ich s priateľom trávili oddelene, pretože on sa nemohol odpútať od svojej rodiny a ja som tam zase nechcela jazdiť. Keď sa nám narodil syn, začali sme ich samozrejme tráviť spolu.

Všetko kritizuje
Priateľova mamka to ale zle nesie – preto k nám vždy príde aj so svokrom už 23. decembra a odchádzajú najskôr 28. Tých päť dní je pre mňa utrpením, aj keď Vianoce milujem a chcela by som na nich tešiť. Začína to tým, že svokra skritizuje najprv stromček, potom koláče, ktoré som napiekla, nahradí ich na misách tými svojimi, nepáči sa jej, ako robím zemiakový šalát, takže pre seba, pre svokra a pre priateľa urobí ten jej.

Pri rozbaľovaní darčekov u každého od nej hovorí, koľko stál, a keď rozbaľuje tie svoje, tak zase hovorí, aké to sú blbosti. Jednoducho dokáže totálne zničiť sviatočnú atmosféru.

Je jej všade veľa
Máme malý byt, a keď sú tu päť dní, nemám pred ňou kam utiecť, je jej všade veľa, stále mi stojí za chrbtom a absolútne nerešpektuje, že je to môj byt. Keď prídu na návštevu moji rodičia na jeden večer, rozplýva sa pred nimi, ako ich rada vidí a keď odídu, tak ich ohovára.

Minulý rok som sa už neudržala a povedala jej, že by mohla aspoň predo mnou hovoriť o mojich rodičoch slušne a ona sa urazila. Snažila som sa o tom porozprávať s priateľom, aby aspoň nejazdili na tak dlho, ale on hovorí, že ich vidí rád a že bývajú ďaleko, tak sem predsa neprídu len na dva dni. K tomu ešte argumentuje tým, že je to stará mama nášho syna a predsa mu ju nebudú upierať.

Už som z toho vážne nešťastná, keď viem, ako to bude prebiehať. Najradšej by som žiadne Vianoce neslávila….Vôbec neviem, čo mám robiť. Môžete mi, prosím, niekto poradiť? Ďakujem.

Bára

Na Babywebe nájdete aj ďalšie zaujímavé príbehy:
Nemôžem byť s deťmi osamote ani minútu
Silvestrovská vízia
Neriešim, či budem mať postihnuté dieťa

Viac o téme: rodičia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist