Bojíte sa návratu z materskej?

Materská dovolenka je v živote žien obdobie, keď sa im od základu mení životný štýl. Vyťažené manažérky, úspešné právničky, ako aj ženy v ostatných povolaniach, zvyknuté podávať nadštandardné pracovné výkony, budovať si kariéru a žiť svojím povolaním, zrazu prejdú do úplne odlišného levelu.

Toto všetko vymenia za plienky, fľaše s mliekom a starostlivosť o bábätko. Dni podriadia dieťaťu a po niekoľkých mesiacoch zisťujú, že zo svojho pracovného odboru pomaly vypadli a ich dialógy s okolím sa obmedzujú na veľmi úzky okruh tém týkajúcich sa najmä potomka.

Ak sa ženy dostanú do takého stereotypu, nemožno sa čudovať, že sa návratu do práce boja a ich profesijné sebavedomie je už dávno stratená vec. Po niekoľkých rokoch na materskej dovolenke sú určité obavy, samozrejme, opodstatnené, nič však nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá a čiernym predstavám možno utiecť pozitívnym uvažovaním a tým, že nestratíte kontakt so svojím povolaním a budete sledovať, čo sa vo vašom odbore a firme deje.

Netreba si nahovárať, že vás už v zamestnaní nebudú chcieť, že vám už ušiel vlak a počas materskej ste vypadli z cviku. Dôležité je uvedomiť si, že to nie je pravda a materská nebola zbytočne strávený čas, ktorý vám zabrzdil predtým úspešne rozbehnutú kariéru.
Práve hrdosť na seba a dieťa vám totiž môžu pomôcť naštartovať sa po návrate do práce a byť v nej úspešná.
Zdroj: Pravda

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist