KLUB tehuliek (63): Hľadáme posilu do klubu

Kristínu trápi pálenie záhy, obáva sa aj prechladnutia. Zatiaľ však bojuje. Katka s Nelkou zas bojujú so zubami. Boj so skúškami má Katka úspešne za sebou.

Tehuľka Kristína v 34. týždni: Hlásim sa z planéty Tehuľkovo či EHMK

Držte palce, nech na záver tehuľkovania neochoriem, niečo nás doma obchádza. Okrem toho ma trápi i šialené pálenie záhy, utláčaný žalúdok a tým aj moje schudnutie. No už treba len vydržať. Kristínka veľmi sa už na teba tešíme..

Choroba preč, preč

Ach to nešťastné počasie, nielen že ma rozčuľuje večnými zmenami, ale ani nepridáva na zdraví. Ivana začalo pobolievať hrdlo včera a napriek tomu, že sa ihneď začal kurírovať a držal sa odo mňa čo najďalej, vyzerá to tak, že mi asi niečo podaroval. Ráno mi z ničoho nič zaľahlo v oboch ušiach a do polhodinky som začala pociťovať strašné sucho v hrdle.

To znamená, že asi nejaký ten vírus preskočil aj na mňa. Musím priznať, že z toho vôbec ale vôbec nemám radosť, že by som takto pred koncom mala ochorieť
Uvidíme do večera, ako sa to celé nakoniec vyvinie a čo z toho bude. Držte palce, nech je to len planý poplach a nech naozaj neochoriem.

Váha nešla hore, ale dole

Okrem toho ma v poslednej dobe vystrašila moja váha, bola som pripravená na to, že začnem priberať ako malý valibuk a aké bolo moje prekvapenie, keď som sa po týždni postavila na váhu a mala o pol kila menej. Celkom som sa naľakala, ale po zrelej úvahe sme sa s Ivanom zhodli, že za to môže ten môj nešťastný žalúdok a záha.

Už dávnejšie som spomínala, že ma nonstop páli záha. No a ku koncu môjho tehotenstva to vôbec nie je lepšie, ale skôr každým dňom horšie. Žalúdok mám totiž teraz tak utlačený, že dokážem zjesť len veľmi malé porcie a čo je horšie nepociťujem hlad, keďže mám stále pocit plného až prepchaného žalúdka.

A z toho vyplynulo to moje chudnutie, takže teraz nerobím celé dni nič iné, len dávam pozor, aby som každú chvíľku niečo zbodla.

Samozrejme, k malému žalúdku sa pridalo aj šialené pálenie záhy, v noci sa pravidelne budím na to, že sa mi vracajú kyseliny do hrdla a občas už mám teda skutočne pocit, že mi tie kyseliny vyžerú dieru do hrdla. Ale tak všetko to patrí k sebe a k tehotenstvu a tak si stále opakujem, že už len pár týždňov a naša rodina sa rozšíri o malú Kristínku.

Prečítajte si tiež:

5 najhorších obáv nastávajúcich rodičov
Tehotné ženy majú iné sny


Látkové plienočky

Stáva sa zo mňa látkový maniak…

Je neuveriteľné, ako sa už na maličkú obaja tešíme, manžel vždy, keď večer ležíme v posteli a rozprávame sa o celom dni (to je taký náš malý rituál), skonštatuje, že už by chcel mať maličkú pri sebe a ako strašne sa na ňu teší.

A nie je to len fráza, včera nám došli domov ďalšie látkové plienky, tentoraz tam boli v balení aj ALL IN ONE a takzvaný systém FLIP a musím skonštatovať, že bolo zaujímavé vidieť chlapa ako sedí nad tými plienočkami, skúma ich, číta k nim návod, pokúša sa ich pozapínať a nakoniec mi oznámi: „Ty vieš čo? Mne sa aj tak najviac páčia klasické štvorce poskladané na novosklad.“

Plienočka AIO, o ktorej som myslela, že bude jeho najobľúbenejšia sa mu ani troška nepáči a skonštatoval, že to nebude asi to pravé orechové, ale to podľa mňa ukáže až prax.

Ešte sa musím priznať, že sa zo mňa stáva látkový maniak. Minule sa na nete objavila ponuka novej plienočky AIO a mala tak krásne vzory, že som ju musela ihneď objednať. Tak teraz netrpezlivo čakám, kedy dorazí k nám.
Ako vidíte hniezdenie u mňa prebieha v plnom prúde a už sa veľmi teším na nášho drobca.

Zatiaľ sa majte a o týždeň s novými správami z planéty tehuľkovo ( EHMK – vraj sme planéta Košice).

Kristína


Kristína je už v 34. týždni, deň D sa blíži


Katka: Návrat do normálneho života. Bez skúšok

Katka aj Nelka sa tešia z úspechov, kým mamina dokončila skúšky, Nelka sa naučila štvornožkovať. Trápením však ostávajú zuby a napuchnuté ďasienka.

Prvý úspech: Škola

Paráda! Skúšky sú úspešne za mnou, a tak sa nám opäť mohol začať náš zabehnutý život. Konečne som mala čas na ostatných, poodpisovať na maily, stihnúť všetko to zameškané a odkladané počas skúškového obdobia.

Ani si neviete predstaviť, aká som šťastím bez seba, že som to zvládla, že sa to nakoniec nejako zladilo a že tú školu možno aj dokončím :).

Veď v máji, keď budú opäť skúšky, Nela už bude mať rok, a to už bude „iné kafé“. Jednak, bude aj teplo, cestovanie bude jednoduchšie, možno Nelča už bude aj chodiť….možno, možno..tým, sa začnem zaťažovať až v máji, teraz chcem mať od školy na dosť dlhý čas pokoj. 🙂

Nelin úspech: Štvornožkovanie

Okrem skúšok však slávime aj ďalšie úspechy. Tentoraz Nelkine. Herečka konečne pochopila, že lepšie ako cúvanie je štvornožkovanie.

Neraz som sa jej snažila dohovárať a hlavne cvičiť s nôžkami, ako sa má posúvať dopredu. Pri mojich miliónkrát povedaných: „jedna rúčka, druhá rúčka..“ (čo bol znak toho, že sa má dať na štvornožky a rúčky klásť pred seba) sa to našej šikulke podarilo a teraz si už pekne lozí sama.

Najlepšie jej to však ide na koberci, kde ma drsný povrch. Takže veľa sme cvičili v hudobnej škôlke, alebo aj u susedových rodičov. Doma máme totiž len taký maličký koberček, na ktorom sa hráva. Ale postačil aj ten, teraz už lozí aj po podlahe, hoci je to namáhavejšie a viac sa pri tom čertí. No čím viac bude cvičiť, tým lepšie jej to pôjde.

Čítajte aj:

Vysoká stolička pre dieťa – akú vybrať?
Kedy sa vaše dieťa naje samo

Zuby zatiaľ bez úspechu

Ako som už aj naznačila, boli sme aj v hudobnej škôlke. Naposledy sme tam boli ešte pred Vianocami, takže ubehlo dosť veľa času. Aj som na Nele cítila, že je akási nesvoja, že si tie pesničky užíva akosi inak.

Namiesto toho, aby pekne sedela, počúvala, tlieskala, stále sa stavala na nohy, vrtela, slintala a hrýzla všetko, čo sa jej dostalo do rúk. Jasný znak toho, že tie zúbky sa tlačia von a ďasná pekne svrbia.

Veď už sme aj mali nočné poplachy. Pravidelne sa nám stávalo, že sme Nelku uložili a po dákej hodine či dvoch sme počuli cez vysielačku ukrutný plač. Skoro som si nohy dolámala na schodoch, čo som tak utekala za ňou.

V prvom momente som si myslela, že spadla z postele. Našťastie, moje hororové predstavy sa nenaplnili. Boli to „len“ zúbky. Takže sme potreli dodatočne gélom na ďasná a dali aj Nurofen. Po niekoľkých minútach čičíkania na rukách sa Nelka upokojila a nakoniec zaspala. Každý deň jej skúmam tie ďasienka, čakám, že sa tam niečo objaví a stále nič!

Akurát som si všimla že už má vpredu na ďasienkach také malé vačky. Myslím si, že to je presne to, keď sa povie, že sa plnia ďasienka. Sú presne tam, odkiaľ by mali vykúkať tie jej očakávané zúbky.

A keďže zima nám ešte nepovedala svoje definitívne zbohom a stále nám krásne husto sneží. Aj my sme to využili a sadli na sánky. Spolu so susedom Teom sme sa sánkovali po ihrisku. Nela pekne čučala v sánkach, pohodlne opretá o Tea a ani len nemukla. Vyzerá to tak, že máme dobrý typ na vianočný darček na nasledujúcu zimu.


Foto: Braňo Herchl

23.1.2013 9:58 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist