Pripútať dieťa a sústrediť sa na riadenie a cestu. Prvý plne integrovaný digitálny bezpečnostný systém zabudovaný v autosedačke BeSafe uľahčuje cestovanie s deťmi

Bezpečnosť na prvom mieste. To je krédo každého rodiča a tiež škandinávskej firmy BeSafe, ktorá sa zaoberá výrobou detských autosedačiek už viac než 50 rokov. Od roku 1963 sa BeSafe špecializuje nie len na predaj a vývoj nových produktov, ale tiež na výskum nových bezpečnostných prvkov v automobiloch pre ešte nenarodené deti, bábätká, batoľatá i staršie deti. Spätnou väzbou sú firme BeSafe ocenenia za bezpečnosť, ktoré pravidelne získava v renomovaných crash testoch, primárne ale spokojní rodičia, ktorí potvrdzujú, že autosedačky BeSafe stopercentne fungujú a dokážu v prípade nehody zachrániť ľudské životy.

izi-turn-m-image-03-1100x618.jpg Zdroj: Babypoint

V tomto roku predstavuje nórska firma unikátnu autosedačku s ďalšími bezpečnostnými vychytávkami. BeSafe iZi Turn M i-Size je určená pre malých cestovateľov od 61 do 105 cm. Ide o druhú autosedačku po vajíčku pre najmenšie bábätká. Pre malé dieťa v nej pri cestovaní využijete príjemnú mäkkú odnímateľnú vložku, ktorú po čase, až z nej vyrastie, jednoducho vyberiete. Nová autosedačka je zaujímavá tým, že ju môžete otočiť o 360 stupňov, a získať tak jednoduchý a flexibilný prístup ku svojmu dieťaťu. Sedačka je ideálna na prevážanie na kratšie vzdialenosti niekoľkokrát denne. Dieťatko je pritom stále umiestnené v ergonomickej a bezpečnej pozícií, nech už ju otočíte akýmkoľvek smerom. Autosedačku môžete využiť variabilne a voziť v nej vašu ratolesť v smere i v proti smere jazdy. Výrobcovia BeSafe však odporúčajú voziť deti do 4 rokov v sedačke v proti smere jazdy, ktorý je mnohonásobne bezpečnejší.

Ďalšou špeciálnou vychytávkou autosedačky BeSafe iZi Turn M i-Size je úplne prvý plne zabudovaný digitálny bezpečnostný systém na svete. Upozorní vás, kedykoľvek sa dieťa behom jazdy samo odopne z bezpečnostných pásov, alebo keď ho nevedomky necháte nechcene samého v aute. Digitálny strážca vám dieťa v aute stopercentne postráži a vy sa môžete smelo sústrediť len na bezpečnú jazdu.

Súčasťou novej autosedačky sú i ďalšie bezpečnostné prvky, ktoré BeSafe vo svojich výrobkoch využíva a ktoré sa už mnohým rodičom osvedčili. Napríklad Dynamic Force Absorber je najmodernejšia výplň v hlavovej opierke, ktorá poskytuje maximálnu oporu najzraniteľnejším častiam tela. Pri bočnom náraze absorbuje tlak do vnútornej oblasti konštrukcie opierky hlavy, zatiaľ čo vo vonkajších oblastiach zostáva pevná. Vibrácie v aute zachytáva opatrne ako malá neviditeľná trampolína. Ďalší bezpečnostný prvok pre prípad bočného nárazu predstavuje inovovaná bočná ochrana SIP+.

Nie len na bezpečie, ale i na praktickosť a jednoduchú manipuláciu v BeSafe myslia. Napríklad magnety umiestnené v poťahu sedačky vám uľahčia pripútanie dieťaťa, bez zložitej manipulácie a lomcovania s popruhmi. Podobne jednoduché a rýchle pre vás bude tiež nainštalovanie sedačky do auta, ktorej správnosť vám potvrdia zvukové a optické indikátory.

Bezpečie a komfort sú synonymá pre firmu BeSafe. Ak ste sa o perfektných vlastnostiach tejto značky doposiaľ nepresvedčili, máte najvyšší čas. Produkty nórskej značky získali najlepšie hodnotenie bezpečnosti v histórii prestížnych testov ADAC, Folksam a ďalších. Samozrejmosťou je schválenie všetkých autosedačiek podľa aktuálnej normy ECE R129.

 

16.8.2023 3:53| autor: Redakce

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist