Prídavný pás BeSafe Pregnant pomáha písať príbehy tehotných žien so šťastným koncom

BeSafe Pregnant chráni v aute ešte nenarodené dieťa aj matku.

pregnant-titul-1100x618.jpg Zdroj: Babypoint

Nie je to tak dávno, keď sme považovali za zbytočnú detskú autosedačku a deti v aute ani nepútali, ešte dnešný päťdesiatnici tak v detstve jazdili bežne. Dnes už to považujeme za úplne nemysliteľné. Novorodenca z pôrodnice nikto neodvezie len tak v náručí či v hlbokej korbe na zadnom sedadle, naopak, prečítame rôzne testy a recenzie, než pre bábätko zaobstaráme to pravé vajíčko. Napriek tomu ešte pár dní pred jeho narodením ako by sme o jeho bezpečnosti v aute toľko neuvažovali a niektoré tehotné ženy len mávnu rukou a aj naďalej sa štandardne pútajú pásmi, ani by si uvedomovali, že pás vedený cez tehotenské bruško nie je v prípade nehody pre plod ideálny. Necitujme ale čiernu kroniku, keď existuje prídavný pás BeSafe Pregnant, ktorý tradičné bezpečnostné pásy vedie nízko cez panvu a jednoducho ich pridrží na správnom mieste aj pri prudšom zabrzdení. Životne dôležitou pomôckou pre tehotné k nám dováža spoločnosť Babypoint a o jej zmysluplnosti svedčia aj ďakovné listy s príbehmi šťastných rodičov.

Byť správne vo vozidle pripútaných nám ukladá zákon, ale telo nastávajúcej maminky je iné, pre ne určený spôsob pútania môže byť život ohrozujúce. Preto pred viac než dvoma desiatkami rokov nórsky renomovaný výrobca detských zádržných systémov vymyslel BeSafe Pregnant pás, ktorý bezpečne ochráni nastávajúcu maminku i jej nenarodené bábätko vďaka správnemu vedeniu štandardných trojbodových pásov vozidla pod tehotenským bruškom, teda najnižšie mimo mäkké tkanivo brucha a plod.

Príbehy so šťastným koncom vďaka prídavnému pásu BeSafe Pregnant

Niektoré príbehy píše život sám, ráno svieti slnko, raňajky s rodinou sa vydaria, vy ste na ceste k lekárovi, pretože do pôrodu zostáva už len pár týždňov. Nasadnete do auta a vyrazíte, ale nehody sa stávajú… sú nečakané, nežiadané… a my na ne musíme byť pripravení. „O tom, že BeSafe Pregnant pás nie je len obyčajným doplnkom do auta, svedčí mnoho ďakovných listov od rodičov, ktorí zažili vážnou autonehodu, ktorá by bez použitia tohto prídavného pásu mohla mať fatálne dôsledky pre nastávajúcu maminku aj jej bábätko. Rodičia nám v listoch píšu svoje príbehy, posielajú fotografie z nehôd, popisy zranení, príčiny nehody, ale aj následne narodené zdravé bábätká,“ pripomína príbehy so šťastným koncom Diana Schneebergová, brand manager značky BeSafe.

Faktom je, že asi dve tretiny ťažkých úrazov behom tehotenstva vzniká pri dopravných nehodách, pretože aj zdanlivo malý náraz môže spôsobiť odlúčenie placenty, pri ktorom plod odumrie a žene hrozí vykrvácanie. Pritom práve správne pripútanie výrazne redukuje riziko zranení matky aj plodu. Veľmi dôležité je riadne vedenie trojbodového bezpečnostného pásu nízko cez panvu, a nie cez vrchol maternice, ktorú pomôcka nórskeho výrobcu detských zádržných systémov BeSafe Pregnant umožňuje.

Ak už žena šoféruje, alebo sedí na zadnom sedadle, BeSafe Pregnant slúži k uchyteniu spodného dielu trojbodového pásu čo najnižšie mimo mäkké tkanivo brucha a plod, čo žene zaisťuje bezpečné a pohodlnejšie cestovanie bez pocitu tlaku na brucho najmä vo vyššom štádiu tehotenstva. Zároveň pomôcka jednoduchým spôsobom predchádza komplikáciám, ku ktorým by mohlo dôjsť pri autonehode či prudkom brzdení. Vyberať možno medzi dvoma modelmi, pôvodný sa púta pomocou popruhu okolo operadla sedačky, druhý variant BeSafe Pregnant iZi FIX je prispôsobený na ISOFIXové úchyty, možno ho však tiež pripevniť aj pomocou popruhov, napríklad v prípade, že si pás berieme do vozidla, ktoré nemá systém ISOFIX. V oboch prípadoch sa pomôcka položí na sedadlo a prichytí jedným z popísaných spôsobov. Následne sa žena posadí, pripúta sa pásmi a spodný diel automobilového pásu zapne do úchytu na pomôcke BeSafe Pregnant. Bezpečnejšie pútanie je vhodné používať od začiatku tehotenstva behom akejkoľvek  jazdy autom.

Pre viac informácií navštívte www.autosedacky-besafe.cz, www.babypoint.cz, FacebookInstagram

13.8.2020 11:12| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist