To najlepšie jedlo pre najmenšie brušká. So zdravým a rýchlym varením pomôže MioMat.

Detské jedlá, to je celá veda. Jedálniček detí musí byť pestrý, vyvážený a zároveň by nemal obsahovať veci, ktoré organizmus zaťažujú alebo by mohli vyvolať alergickú reakciu.

3-1100x618.jpg Zdroj: Mamigo.sk

S prípravou takýchto jedál v každej rodine pomôže MioMat – hrnček var.

Každá mama vie, koľko energie, času a premýšľania ju stojí pripraviť jedlo pre dieťa. Keby jedno, denne aspoň päť! A potom to treba do tých malých ústočiek ešte dostať. Úbohá mama! Toto je situácia, kedy je dobrá rada nad zlato.

Základné pravidlá

Prvé príkrmy majú byť iba z jednej suroviny (mrkva, zemiak, batat,..). To je najlepšia cesta, ako krehký organizmus privyknúť aj na trávenie iných jedál než je materské mlieko a ako prísť na to, že drobcovi niečo nesedí. Následne sa dá zelenina kombinovať a  môže sa pridávať aj biele mäso. Samozrejme, hovoríme o obede bez polievky, ostávajú nám ešte štyri ďalšie jedlá – raňajky, desiata, olovrant a večera.

Raňajky u detí aj dospelých majú dodať energiu a naštartovať deň, takže sa hodí napríklad kaša alebo jogurt. Na desiatu je ideálna porcia ovocia. Obed sme už spomínali. Olovrant môže byť zeleninový, fajn je aj ľahká polievka a večera taká, aby zasýtila, no nezaťažila trávenie. Vyhráva kaša. Soliť a inak dochucovať minimálne, najlepšie vôbec.

Domáce je najlepšie

Ideálne je, keď je všetko čerstvé a pripravené doma, aby ste presne vedeli, čo v jedle je. A teraz dobrá správa, aby ste celý deň nestepovali pri sporáku, nespotrebovali more času, riadu a energie – každé jedlo sa dá pripraviť v jednom hrnci. Ten správny „hrniec“ sa volá MioMat a vie variť sám, kým vy robíte iné, užitočnejšie veci. „MioMat je všetko v jednom, hrnček var, ktorý sám pripraví polievku, kašičku, ovocné pyré. Stačí, aby mama do neho dala potrebné ingrediencie a stlačila gombík. MioMat jedlo uvarí aj rozmixuje. Opláchnete ho vlažnou vodou a hotovo,“ vymenúva výhody neoceniteľného pomocníka MioMat-ka Simona, ktorá si bez neho nevie predstaviť život.

Denne na ňom varí pre seba aj pre dieťa jej kolegyňa Zuzana. „Okrem obrovskej výhody, akou je úspora času a energie, na MioMate oceňujem aj to, že jedlo z neho v podstate netreba ničím ochucovať, pretože si v sebe zachováva všetky chute a živiny. Keby ste povedzme batáty najskôr varili vo vode a potom rozmixovali, hromada vitamínov skončí vo výlevke. Ale v MioMate ostáva zachované úplne všetko.“

Ženy ženám

MioMatky radia, že keď chcete deti naučiť jesť zdravo, musíte ich k tomu viesť od malička. „Na čo si raz zvyknú, to potom funguje, ale nedá sa cúvať v čase. Dodnes ľutujem, že MioMat tu nebol v období, keď som synovi začala núkať rastlinné mlieka. Dávala som si záležať, aby som kupovala čo najkvalitnejšie, bez konzervantov, sladidiel, emulgátorov, umelých prísad. No keď som mu potom jedného dňa ponúkla mandľové mlieko urobené v MioMate, nechcel ho, lebo nechutilo tak, ako bol zvyknutý. Nech kupujete to najlepšie, nič neprekoná stravu, ktorú si pripravíte doma,“ konštatuje Zuzana.

Viac informácií o tomto hrnčeku var nájdete na www.mamigo.sk, Facebooku, či Instagrame.

 

26.11.2021 9:40| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist