Minerálne filtre v opaľovacích prípravkoch: spoľahlivá ochrana pred UV žiarením

Opaľovacie krémy na minerálnej báze odrážajú slnečné žiarenie ako tisíce malých zrkadiel a chránia tak pokožku pred spálením. Obsahujú minerály ako je oxid titaničitý, ktoré môžu byť v rôznych veľkostiach použité k blokovaniu UV žiarenia a chránia tak pokožku pred spálením.

Prípravky slnečnej rady s minerálnymi UV filtrami sú vyvinuté tak, aby na pokožke dlho vydržali. Inými slovami nie sú vodeodolné, ale extra vodeodolné. Sú teda výborné pre deti, ktoré si pobyt vo vode obzvlášť užívajú. Ocenia ich aj športovci, milovníci horských túr alebo lyžiari. Ale je treba dať pozor na to, že ani extra vodeodolný krém nezaručí 100% ochranu proti slnečním lúčom. Aby sme dosiahli požadovaného efektu, je treba aplikovanie krému opakovať pravidelne.

Čím väčšie sú častice minerálnych filtrov, tým lepšie odrážajú viditeľné svetlo. Toto naše oči vidia ako bielu farbu. Takže, keď si na kožu natrieme opaľovací krém na minerálnej báze, objaví se takzvaný “biely film”. S vyšším faktorom krému je “biely film” intenzívnejší. U bábätiek a malých detí, ktoré by mali mať krém s vysokým faktorom, je toto výhodou: rodičia aspoň okamžite vidia, či má ich dieťa dostatok opaľovacieho krému. Aby “biely film” stratil na intenzite, museli by výrobcovia používať nanočastice, nakoľko tieto svetlo odrážajú viac v neviditeľnom UV spektre.

Slnečná rada od Weledy s výťažkom z BIO plesnivca alpínského vďaka svojmu zloženiu s minerálnymi filtrami, vytvára na pokožke ochrannú vrstvu, ktorá odráža UVA a UVB lúče. Naviac pôsobia ihneď po nanesení a predchádzajú zmenám na pokožke vznikajúcimi v dôsledku pôsobenia slnečných lúčov.

Vďaka zloženiu s vysoko kvalitnými BIO zložkami, slnečná rada vyživuje pokožku a stará sa o ňu.

Detské mlieko na opaľovanie SPF 30 Sensitive

Vysoko vodeodolné telové mlieko na opaľovanie SPF 30 pre deti. Bez parfumov. Poskytuje spoľahlivú ochranu proti UVA a UVB lúčom ihneď po aplikácii. Obsahuje len minerálne UV filtre bez nanočastíc. Vhodné pre veľmi citlivú pokožku.

Detský krém na opaľovanie SPF 50 Sensitive

Vysoko vodeodolný krém na opaľovanie SPF 50 pre deti, bez parfumov, vhodný na citlivú pokožku. Poskytuje spoľahlivú ochranu proti UVA a UVB lúčom ihneď po aplikácii. Obsahuje iba minerálne UV filtre bez nanočastíc.

Krém na opaľovanie SPF 30

Ľahký krém s SPF 30 spoľahlivo chráni pokožku tváre pred poškodením UVA a UVB žiarením. Predchádza starnutiu pleti, dodáva jej hydratáciu a výživu, bez zanášania pórov. Obsahuje iba minerálne UV filtre bez nanočastíc.

Mlieko na opaľovanie SPF 30

Mlieko na opaľovanie s SPF 30 a výťažkom z BIO plesnivca alpského spoľahlivo chráni pokožku pred poškodením UVA a UVB žiarením. Mlieko je vodeodolné. Obsahuje len minerálne UV filtre bez nanočastíc.

Mlieko po opaľovaní

Jemné mlieko po opaľovaní s obsahom šťavy z Aloe vera príjemne chladí, upokojuje a hydratuje pokožku po opaľovaní. Nezanecháva pocit mastnoty.

Viac informací: Weleda.sk


DESATORO ZDRAVÉHO OPAĽOVANIA

  1. Doprajte svojej pokožke dostatok času, aby si na slnko zvykla. Káva za svitu ranného slnka, prechádzka v odpoludnajších hodinách: tak si vaša pokožka pomaly zvykne na slnečné lúče.
  2. Dodržujte siestu. V období od 11. do 16. hodiny sa slnku vyhnite a doprajte si pobyt v tieni.
  3. Najlepšou ochranou je správne oblečenie. Vyhovujúce sú ľahké odevy s dlhým rukávom z prírodných materiálov, ako je napríklad ľan. Určite je dôležité chrániť sa klobúkom.
  4. Slnečný krém nanášajte častejšie a väčšie množstvo. Počas letných mesiacov, či už pri mori alebo na horách, sú slnečné lúče obzvlášť silné. Nezabudnite si natrieť všetky časti tela, ktoré budú slnku vystavené, najlepšie ešte predtým, než vyrazíte von. Vyberte UV faktor, ktorý zodpovedá typu vašej pleti a intenzite slnečného svetla. Pobyt vo vode znižuje účinky opaľovacieho krému. Preto krém nanášajte pravidelne.
  5. Vnútorná ochrana proti slnečnému žiareniu. Betakarotén, vitamín E a antioxidanty môžu pri pravidelnom užívaní podporiť ochrannú funkciu pokožky. Je to veľmi jednoduché: mrkva, čučoriedky, červená repa, špenát, rajčiny, olivový olej a losos sú tými najlepšími pomocníkmi.
  6. Pite veľa tekutín. Zelený čaj má vynikajúce antioxidačné vlastnosti. Výborná je tiež voda, ktorá pomôže pokožke v prípade, že ste na slnku strávili veľa času a potením vylúčili väščie množstvo tekutín.
  7. Chráňte si oči. Vždy majte na očiach slnečné okuliare alebo pokrývku hlavy. Nikdy sa priamo nedívajte do slnka.
  8. Chladivá starostlivosť po opaľovaní. Po pobyte na slnku použite mlieko po opaľovaní. Weleda vyvinula produkt, ktorý pokožku okamžite intenzívne hydratuje. Mimochodom: oleje a krémy s vysokým obsahom tuku nie sú vhodné pre spálenú pokožku, pretože jej neumožňujú dýchať a nahromadené teplo tak nemôže z tela odísť. Preto používajte radšej ľahké mlieko s jemnou textúrou.
  9. Dopriali ste si príliš dlhý pobyt na slnku? Odpočiňte si v tieni, ochlaďte sa a pite veľa vody.
  10. Môžu nám pomôcť domáce lieky? Zábaly z tvarohu poskytujú až štvrťhodinovú úľavu. Tvaroh na pokožku ale nenanášajte priamo: ľahko sa zohreje a mohol by sa na spálenú pokožku nalepiť. Najlepšie je zobrať utierku, položiť na ňu gázu či kúsok látky z prírodného materiálu a naniesť studený tvaroh, ktorý zakryjeme ďalším kusom látky.
21.5.2018 2:15| autor: Redakcia Babywebu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist