Harmanček – prírodný zázrak pre zdravú pokožku

Rumanček, či ľudovo harmanček je jedna z najliečivejších byliniek, ktorá sa využíva v tradičnej medicíne už od starovekých kultúr. Jeho všestranné využitie a účinky pre zdravie i krásu sú velebené mnohými generáciami.

Hojí zvonku i zvnútra

Harmanček patrí medzi najviac upokojujúce rastliny na svete, má hojivé účinky predovšetkým na našu pokožku. Pravidelným pitím harmančekového čaja upokojíte aj zapálené hrdlo, aj boľavý žalúdok či nepokojnú myseľ. Bylinka s drobnými bielymi kvietkami sa suší pri správnych postupoch. Sušený harmanček kúpime v každej lekárni a môžeme si doma z neho pripraviť výluh, ktorý potom lokálne potierame alebo pijeme ako čaj. Najviac hojivé účinky sa ukazujú pri liečbe rôznych problémov s kožou. Pomáha liečiť akné a upokojovať zapálenú či citlivú pokožku, zmierňuje opuchy a kruhy pod očami, lokálne tíši prejavy ovčích kiahní, hojí rany, popáleniny, či miesta po bodnutí hmyzom. Posledné výskumy zistili, že harmančekové výluhy a roztoky sú efektívnejšie pri liečby rôznych kožných problémov ako kortikosteroidy, ktoré sú často predpisované.

Modrý olejček

Z harmančeka sa destiláciou získava aj ďalší liečivý produkt – olejček modrej farby azulén. Jeho hojivé účinky sú známe už od 15. storočia. Azulén je často súčasťou šetrných prípravkov detskej kozmetiky, pretože svojimi vlastnosťami a účinkami chráni detskú pokožku pred baktériami a možnými zápalmi. Jeden z najtradičnejších a rokmi overených produktov s azulénom je detský olejček Aviril. Používaním detského olejčeka vytvoríte na pokožke jemný film, ktorý ju bude chrániť pred začervenaním, mikróbmi a inými vonkajšími vplyvmi. Olej je najvhodnejšie nanášať hneď po kúpeli dieťatka, keď je pokožka ešte mierne vlhká. Počas natierania môžete svojmu bábätku dopriať jemnú masáž telíčka. Vychutnáte si tak vzájomnú blízkosť a pripravíte ho na pokojný spánok s pocitom bezpečia. Pravidelným používaním detského olejčeka s výťažkom z harmančeka zabezpečíte pokožke svojho bábätka vláčnosť, jemnosť a krásnu prirodzené vôňu, ktorou je Aviril až ikonicky známy.

Viac na:  www.alpa.sk – detska kozmetika Aviril.

5.3.2018 12:05

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist