Baby LIVE! Šarlotka (40): Som veľká, nosím ocinove topánky

Konečne som sa dostala k slovu. Dnes vám píšem ja – Šarlotka, Šarlot či Čárly, tak všelijako ma volajú. A noviniek mám kopec.

Dá sa plakať hlasnejšie? Skúsim

Aaaaauuuuuuuuu!!!!!!!! Mama ma zas dala štipnúť dvom „fčeličkám“ a ešte ma presviedčala o tom, že je to pre moje dobro! Našťastie som už veľká a tá „fčielka“ až tak veľmi nebolela.

Lenže ja už keď vidím tetu doktorku, hneď musím plakať, lebo možno keď budem veľmi kričať, nebude ma chytať a pokladať na moje bruško tú studenú kovovú vec.

Ani babi s nami nechcela ísť, že ma nemôže počuť tak revať, lebo jej to trhá uši. Neviem, ako mám kričať, aby to trhalo uši aj tete doktorke a nechala ma na pokoji, asi musím ešte pridať.

Viem už krtka, tigra aj hada

Okrem toto sme zas boli makať na východe. Ja som teda makala s druhou babinou, sme sa prechádzali a venčili Dolly a potom sme dedovi predvádzali najnovšie ksichty, ktoré viem – krtko, tiger a had.

A babina odniekiaľ vytiahla vraj ocinove topánky. Vôbec nechápem, ako môžu byť ocinove, však sú presne na moju nohu a tatino má nohu miliónkrát väčšiu. Boli trošku ošúchané, akoby ich niekto nosil, ale sadli mi na nohu ako uliate. Jak môžu byť tatinove? Fakt nechápem 🙂

A mama teraz furt len robí, vraj zarába na moju budúcnosť. Vysvetľujem jej, že ja nepotrebujem nič, len ju, tatina a Dolču. Ostatné všetko mám, netreba mi nič.

Prečítajte si tiež:

• Začíname hovoriť
• Kedy sa vaše dieťa naje samo

Dzignem ti:)

Všetko skúmam, veď mám nohy:)

Viete, aké je super, keď konečne viem používať nohy? Všade sa dostanem, všetko môžem preskúmať.

Zistila som, že sa viem plaziť, chodiť po kolenách ale najradšej sa presúvam gúľaním a chodením dozadu. To mi ide najlepšie.
Už sa mi sem-tam podarí spraviť pár krokov aj dopredu, len sa mi ešte pletú nohy a ruky, tak trénujem.

Mama hovorí, že musím trénovať, aby som mala pevný chrbát a mohla skoro chodiť. Sesterka Ella už totiž lieta ako víchor, dostala nové sandáliky a premáva sa po byte ako veľkáčka.

Nejaká kolaudácia sa blíži

Akurát sa presťahovali do nového bytu, babina bola strážiť Ellu, kým jej rodičia sťahovali a maľovali a naši sa už so mnou chystajú na nejakú kolaudáciu.

Vraj zoberieme pre strýka fľašu (asi s mliekom), pre tetu čokoládu (žeby tú kašu s tmavohnedými guľôčkami?) a pre Ellu knižku o zvieratkách a pôjdeme im obzrieť nové bývaníčko. Už sa na nich teším, naposledy keď boli u nás v meste, som bola chorá, tak sme sa vôbec nevideli.

Len si sem-tam „skajpujeme“, ale to neni ono, nemôžeme sa s Elčou ohmatávať a oslintávať a ohrýzať si prsty.

Čítajte aj:

• Mám dieťa a asi šaliem
• Symbolické spoznávanie sveta

Plus dva zuby

No a vlastne sa musím pochváliť, už mám ďalšie dva zuby vonku – horné dva. Už sa mi dá celkom dobre hrýzť, keď ráno dostanem kúsok chleba, celý ho schrúmem, ale som dobrá sestra, podelím sa aj s Dolčou.

Mama ma naučila, že sa mám vždy rozdeliť, tak sa delím s Dolly, chutia jej moje chrumky aj keksíky aj piškótky. Ani sa jej nečudujem, sú fakt superné.

Delíme sa aj o vajíčka, keby ste niekto chceli bio-super-zdravé vajíčka, napíšte mame. Naše pipiny teraz nosia ako šialené a my máme plnú chladničku vajíčok.
Furt niekoho nimi uplácame (to hovorí mama), lebo vraj nemá každý pipiny a naše vajíčka sú vraj chutnejšie ako tie obchodové.

Popol pipinkám

Chodíme sa s pipinami rozprávať, aby im nebolo smutno a mama načítala v počítači, že im treba dávať aj popol, tak teraz odkladáme popol z pece a nosíme im ho, skoro všetok ho zjedia a ostatný si dávajú do peria.
V počítači písali, že to sa oni tak kúpu a čistia si telo.

Neviem, či by mama bola spokojná, keby som sa aj ja umývala v popole. Možno to skúsim, keď budem trošku väčšia, uvidím, či budem čistejšia ako keď sa kúpem v penovej vode.
Naša Dolča sa raz kúpala v popole a mama ju vraj vtedy tak vyhrešila, že si to už nedovolí. Ale možno mňa má mama radšej a nevyhreší ma. Už len vyrásť.

Novinkou je, že sme sa dočkali nového suseda. Narodil sa minulý týždeň v nemocnici, ale nie v tej čo ja, v inej.
Volá sa Dominik a je straaaaaašne maličký. Ale vraj je zdravý a už pôjde domov, dúfam že mi ho ukážu čím skôr. Tata už bol zapiť jeho zdravíčko s našim susedom a dohodli sa, že mu požičiame moju kolísku. Joj to sa mu bude spinkať ako v obláčiku.

Pá pá

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist