BABY LIVE! Matej (38): Uľavilo sa mi, všetko je v poriadku

Aj tento týždeň bol náročný, no napriek tomu úspešný. Najviac ma potešili slová doktorky, ktorá konštatovala, že Maťkove miery sú ideálne. Odľahlo mi aj pri počúvaní Matejovho srdiečka, šelest sa už neobjavil. Druhým úspechom, hoci pre mňa teraz menej podstatným, bola moja dobre zvládnutá skúška v škole.

Ráno sme sa vychystali k doktorke, hoci sme trávili istý čas v čakárni, všetko dopadlo pozitívne, dá sa povedať, že až priam výborne. Doktorka nás pochválila a povedala, že s Maťkom je všetko v poriadku a jeho miery sú ideálne.

Ideálne miery

Tak a tu sú miery nášho pokladu – obvod hlavičky je 44cm, výška 77cm a váha poriadnych 9,20kg.
Doktorka ešte popočúvala Maťkovi srdiečko, a to bilo tak, ako má, takže ďalšia návšteva nás čaká opäť o dva mesiace.
Ako som spomínala, ráno sme strávili v čakárni asi tridsať minút s dvoma dosť kašľajúcimi deťmi, takže som mala trochu obavy z toho, aby Maťko niečo nechytil. No na druhej strane hovorí sa, že imunita sa musí posilňovať.

Imunita odskúšaná

Maťko bol rád, že vidí deti a predvádzal sa, ako sa dalo a deti z bezpečnej vzdialenosti tiež. Bolo to veľmi milé pozorovať prvé kontakty a samostatné pokusy o komunikáciu s jeho rovesníkmi a bola som rada, že im to išlo veľmi pekne.
Takže Matejova imunita bola dostatočne posilnená, čo sa prejavilo najmä tým, že nasledujúce obdobie ostal zdravý ako buk.


Matej objavuje čaro a aj chuť svojho autíčka

Lesné dobrodružstvo

Keďže sme už dlhší čas neboli v lese, začal nám chýbať a počas voľného dňa sme sa vybrali celá rodinka na dlhšiu prechádzku. Nosenie v babyvaku už pre Matejovu váhu nezvládame, tak sme vzali kočík.
Popri lese vedie celkom priechodná cestička (to sme si teda aspoň mysleli), takže sme to skúsili aj s kočíkom. Manžel bol presvedčený, že cesta sa točí okolo lesa a nakoniec nás vyvedie na miesto, z ktorého sme vyšli. No, ako sa hovorí, skratka bola síce dlhšia, ale o to zaujímavejšia…

Po ceste-neceste sme sa lopotili asi dve hodiny. Drahý potom pripustil, že to bol omyl a cesta vedie ktoviekam.

Ledva sme prepletali nohami

No musím priznať, že to všetko malo aj svoje čaro. Novoobjavené miesta boli krásne a atmosféra veľmi romantická. Problémom ale bolo to, že sme sa predsa len museli vrátiť cez všetky prekážky naspäť tou istou cestou. Maťko skoro celý čas spal, takže si ani nevšimol, ako sa miestami namáhame, aby sme ho v kočíku preniesli cez rozsiahle blato alebo kamene. Bol poriadne zababušený v dekách a nám bolo tiež poriadne teplo.
Zobudil sa až vtedy, keď už bolo po všetkom, vychádzali sme z lesa a ledva sme s manželom prepletali nohami. Maťko poriadne oddýchnutý a usmiaty už len vykúkal zo svojho fusaka. Nakoniec si však myslím, že nám napriek tomu, že sme trochu poblúdili, bolo veľmi príjemne.

Happy End

Po tomto namáhavom výlete nás ďalší deň čakala cesta do mojej školy. Ako vždy sme po ceste zobrali manželovu mamu, pridal sa k nám aj môj otec a Maťko mal o ďalší dobrodružný výlet postarané.
Skúška dopadla dobre, Maťko zvládol aj túto výpravu, iba po ceste späť začal plakať a musela som v Senci zaparkovať, aby som ho utíšila, nakojila a uspala.
Uspávanie mu išlo veľmi ťažko, lebo zo všetkého bol chudáčik rozrušený a najradšej by už bol asi vo svojom známom prostredí.
Nakoniec však aj to dopadlo dobre, Matej zvyšok cesty prespal a keď sa zobudil, bol už doma, kde ho stískal veľký Matej a kde ho čakali všetky jeho hračky, vanička a postieľka.

Maja + Matej

Na Babywebe tiež nájdete:

Darí sa vášmu dieťaťu dobre? alebo Prehľad preventívnych prehliadok (2)
Ako zapojiť správne svaly bábätiek
Starostlivosť o dieťatko

Viac o téme: chuťdetiimunitaotec

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist