Ako ochrániť deti pred chorobami

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sú niektorí ľudia častejšie chorí ako ostatní? Je to preto, že nikto z nás nemá rovnaký imunitný systém a každý reaguje na patogény inak. Napríklad starší ľudia a deti majú nízku imunitu, a preto sú náchylnejší na choroby. Práve preto by ste sa ako rodič mali zamerať na posilnenie imunity svojho dieťaťa.

oranges-on-a-plate-1100x618.jpg Zdroj: elements.envato.com

Ako posilniť imunitu dieťaťa?

Určite nie je mýtus, že ovocie a zelenina posilňujú imunitu. Počas chrípkovej sezóny a chladných mesiacov by ste mali svojim deťom naservírovať mrkvu či pomaranče. Obsahujú totiž karotenoidy, ktoré hrajú dôležitú úlohy pri ochrane zdravia. Paprika, paradajky či brokolica navyše obsahujú vitamín C, ktorý je silným antioxidantom.

Rozumieme, že nie je vždy jednoduché deti donútiť jesť to, čo je pre nich najlepšie. No za pokus to určite stojí! Poprípade môžete zvoliť doplnky stravy vhodné pre deti, ako napríklad Cebion kvapky.

Spánok lieči

Nekvalitný spánok má obrovský vplyv na celkovú pohodu každého človeka a jeho nedostatok vedie k zníženiu tvorby dôležitých NK buniek, ktoré sú súčasťou prirodzenej imunity a predovšetkým likvidujú nádorové a vírusmi infikované bunky. Vytvorte pre svoje deti ideálne podmienky na spanie a spýtajte sa, či spia aj v škôlke. Obmedzte používanie mobilných telefónov a tabletov pred spaním.

Aktívna rodina je zdravá rodina

Rovnako ako dobrý spánok aj fyzická aktivita zvyšuje tvorbu dôležitých buniek imunitného systému. Nemusíte rozmýšľať nad zložitými aktivitami. Stačí deti zobrať do parku alebo na ihrisko. No nikdy nie zlý nápad vytvoriť si spoločnú aktivitu, pri ktorej sa rozhýbete a zabavíte aj vy. Predsa musíte ísť svojmu dieťaťu príkladom. Všetko sa učia najmä od vás.

Dôležité je pripomenúť, že fyzická aktivita je nielen o posilňovaní imunitného systému. Má pozitívny vplyv na celkovú fyzickú kondíciu, pomáha zlepšovať náladu a zvyšuje sebavedomie. Môže sa tiež stať skvelým spôsobom, ako deti naučiť hodnotám, ako sú tímova práca, disciplína a vytrvalosť. A na konci dňa, najdôležitejšie je, že aktivita môže priniesť radosti a zábavu pre celú rodinu. Pokračujte v trende zdravého životného štýlu, dodržujte rutinu očkovania, a chráňte svoje deti pred škodlivými vplyvmi, ako je cigaretový dym.

10.7.2023 2:37| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist