Ako na zaslúžený a pohodlný spánok, ak sa chystáte vzdať plienok

Ste rodič, ktorý chce zabezpečiť bezpečnosť a pohodlie svojho dieťaťa počas spánku? Určite si uvedomujete, že spánkové potreby dieťaťa sa menia a veľkou výzvou pre celú rodinu môže byť napríklad obdobie nočného odplienkovávania. Nepodceňte správnu prípravu, ušetrite si starosti a podporíte tak aj vaše dieťa.

adobestock_489697337-_1_-_1_-1100x618.jpg Zdroj: Miljan Živković / Stock.adobe.com

Proces zbavovania sa plienok je u niekoho veľmi rýchly, u niekoho zase trvá dlhé mesiace. Čo však môže dostávať poriadne zabrať najmä v noci, sú matrace, keď sa dieťaťu stane nehoda. A verte, že tých bude naozaj dosť. Nie je dobré sa na dieťa hnevať, veď sa učí, no vy ako rodič by ste sa mali snažiť byť pripravení a urobiť všetko pre detské pohodlie počas spánku aj v tomto období.

Vyhnite sa nočnému bdelému oknu

Ideálnou pomôckou sú chrániče matracov na detské postele, ktoré sú nepremokavé, takže vám v prípade pocikania stačí vyzliecť plachtu, stiahnuť chránič a dieťa môže ďalej pokojne spať na suchom matraci. V opačnom prípade by ste museli matrac sušiť alebo presúvať dieťa na inú posteľ, čo by ho mohlo prebrať a v konečnom dôsledku by ste mohli skončiť s dlhšie trvajúcim bdelým oknom v strede noci. To neprospeje ani dieťaťu, ani vám.

Majte však vždy po ruke dva tieto chrániče, ktoré môžete v prípade potreby striedať. Chránite tak matrac a nepridávate si zbytočnú prácu.

V tomto náročnom procese však musíte často dbať nielen na dieťa, jeho posteľ či váš gauč, ale aj na ostatné bytové doplnky ako sú napríklad koberce, kde môžu vzniknúť fľaky. Tu sa vám oplatí používať nepremokavé (jednorázové alebo prateľné) podložky a budete musieť dbať na to, aby dieťa vždy na nej sedelo. Prevencia a starostlivosť sa vám niekoľkonásobne vráti.

Nezabudnite, že proces odplienkovávania je pri každom dieťati individuálny. Zatiaľ, čo jedno dieťa pochopí, čo od neho chcete takmer okamžite, druhé bude potrebovať dlhší čas. A oba prípady sú úplne v poriadku.

26.7.2023 9:50| autor: Komerčná prezentácia
Viac o téme: dieťastarostlivosť

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist