Ako chrániť a čím mastiť citlivú pokožku bábätka?

Pokožka tých najmenších vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Detská pokožka je totiž trikrát citlivejšia a päťkrát tenšia ako pokožka dospelých. Zvlášť v zime má detská pokožka problémy s termoreguláciou a ochranou pred vysušením. Zistite, čo môžete pre pokožku vašej malej lásky urobiť a čím ju mastiť, aby bola hebká a chránená.

titulka-1100x618.jpg Zdroj: Weleda

Možno vás to prekvapí, ale detská pokožka toho v prvých týždňoch veľmi nepotrebuje. Hneď po narodení si totiž vytvára kyslé prostredie, ktoré bráni vniknutiu mikroorganizmov. Preto niektorí odborníci odporúčajú oddialiť prvé kúpanie bábätka.

Samozrejme je však potrebné myslieť aj na to, že detskej pokožke nejaký čas trvá, kým sa vytvorí stopercentne funkčná kožná bariéra, čo trvá pokojne aj pár mesiacov. Než sa tak stane, detská pokožka vstrebáva viac látok zo svojho povrchu ako koža dospelého..

Ochráňte detskú pokožku pred nástrahami akéhokoľvek počasia

UV žiarenie, mráz, vietor či náhle zmeny teplôt nerobia detskej pokožke najlepšie. To všetko môže viesť k jej vysušeniu alebo podráždeniu. Preto potrebuje špeciálnu ochranu a starostlivosť, ktorú môže poskytnúť napríklad nechtík lekársky. Calendula officinalis podporuje regeneráciu pokožky, tvorbu tkanív a chráni kožu v boji proti vonkajším vplyvom.

All-in-one nechtíkový balzam od Weledy sa síce zmestí do vrecka, ale disponuje všetkými úžasnými vlastnosťami calenduly. Balzam pre bábätko zjemňuje a intenzívne vyživuje detskú pokožku, zároveň ju chráni a udržiava vlhkosť v rovnováhe.

Okamžitá pomoc a úľava pre suchú pokožku dieťatka

Nechtíkovým balzamom premažte pokožku dieťaťa po kúpeli, či sprchovaní a to ideálne do troch minút po kúpeli. V tom čase je koža bábätka ešte vlhká a hydratačné zložky nechtíkového balzamu sa najlepšie vstrebajú.

Ak chcete s bábätkom vyraziť v zime na prechádzku do parku, nezabudnite, že vo chvíli, keď teplota klesne pod 5° C (u novorodencov) a pod 0° C (u detí do troch rokov) má detská pokožka problémy s termoreguláciou a je náchylnejšia na vysúšanie. Balzam z nechtíka lekárskeho účinne ochráni detskú pleť pred vetrom a mrazom.

Balzam však pomôže aj v momente, keď už je pokožka na lícach, brade, rukách a perách popraskaná a poskytne jej okamžitú úľavu. To potvrdilo aj 83 % rodičov, ktorých bábätká sa zúčastnili štúdie, zameriavajúcej sa na spoľahlivosť balzamu v drsných podmienkach ako je chlad, dážď a vietor.

Spoľahlivá ochrana z prírody pre vás a vaše bábätko

Tento univerzálny nechtíkový balzam pre deti aj dospelých podporuje prirodzenú bariérovú funkciu a znášanlivosť pokožky, klinicky a dermatologicky je preukázaná aj na vysoko citlivej pokožke. 100 % prírodná receptúra ​​bez vody obsahuje vosky, organické rastlinné oleje, organické kakaové maslo a výťažky z organického nechtíka a prosa.

8.9.2022 1:37| autor: Komerčná prezentácia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist