Baby LIVE! Šarlotka (48): Autíčko chodí len doľava

Dnes si nebudem môcť pozitívna. Trápi ma, že som naletela „šmejdom“. Mám auto „ľavičiara“ a aj zlý pocit z môjho výberu a nákupu.

Aspoň jeden dobrý skutok denne..alebo je neskoro?

Dnes som niekde na sociálnej sieti videla fotku mŕtvej mladej barmskej matky s prestrelenou hlavou a jej dieťatka, ktoré sa snažilo získať z jej mŕtvych prsníkov životodarné mlieko.
Až mi puklo niekde hlboko v mozgu od bolesti. Všade sa mi zježili chlpy a v krku mi navrela neprehltnuteľná hrča.
Nejdem sa rozjímať nad nespravodlivosťou sveta, je mi len ťažko pri uvedomení si, čo všetko sa deje na tej našej planéte.

Vzývam niekoho “tam hore”, aby už konečne zasiahol a oslobodil všetkých, ktorí chcú žiť, cítia sa šťastní a každé ráno sa usmejú.
Modlím sa k niekomu, kto sľubuje záchranu, hoci nemá toľko moci a síl ju dať všetkým.
Možno, keď sa každý z nás ráno pozrie na svoj obraz v zrkadle a dá si predsavzatie, že každý deň spraví jeden dobrý skutok, možno to nás zachráni. A možno je už príliš neskoro a nepomôže nám ani zásah “božej ruky”…

Prečítajte si tiež:

• Pozor na drobné predmety – prvá pomoc
• Prvá pomoc batoľatám

Vyberala som, študovala .. no naletela

Opäť raz som naletela “šmejdom”. Veľmi som chcela pre našu drahú princezničku nejaké presúvatko na teplé dni, ktoré budem môcť tlačiť pred sebou a hviezda bude trénovať posúvanie, pedálovanie, rovnováhu, kerovanie…niečo ako bicykel, autíčko, odrážadlo…
Vyberala som asi týždeň, poctivo som prehľadávala všetko na nete, čítala recenzie, zisťovala bezpečnostné pokyny.

Mala som pocit, že som vybrala dobrý kompromis medzi účelom, bezpečnosťou a cenou.
Vysolila som z peňaženky úctyhodnú sumu (viac ako 80 eur) a vytešená priniesla domov farebnú škatuľu plnú všakovakých rozkošných tlačidiel, volantov, koliesok, sedákov, popruhov, pedálov.
Norko, ako správny domáci kutil, vytiahol náradie a dal sa do montovania. Na moje počudovanie mu to trvalo dosť dlho a výsledok nebol vôbec podľa nášho očakávania.

Autíčko len doľava

Autíčko chodilo len doľava. “Soudruzi z NDR někde udelali chybu”
Pár dní sme sa snažili presvedčiť Šarlot i seba, že sa dá chodiť s nadvihnutými prednými kolesami.

Potom sa tata nasrdil, celé autíčko rozmontoval, niečo zlomil, ohol, niečo nad šporákom zlepil a už auto chodí tak, ako má. Konečne sa s ním dá vyjsť na chodník a hoci sú všade po zime výtlky, zatiaľ sa nerozpadlo 🙂

Tanec v aute

A to ani nejdem rozmazávať, ako sa Šarlotka v autíčku minule vyklopila, lebo si na ňom pustila hudbu a začala divoko tancovať. Tak sa rozdivočila, až to autíčko nezvládlo, prevážilo sa a v jednej sekunde bolo naboku aj s mojím dieťaťom.

Okrem toho, že sa trošku zľakla, sa jej našťastie nič nestalo. Chvalabohu.

Ale priznávam, nie som spokojná a cítim sa oklamaná detským priemyslom, ktorý manipuluje s rodičmi a bez hanby si vypýta kopec peňazí za nedomyslenú a nefungujúcu vec, ktorú treba doma “dotvoriť”.

Mám šťastie, že mám šikovného chlapa, ktorý sa len tak nezľakne, všetko rozmontuje a zmontuje do funkčného módu (obvykle sa mu všetko podarí sfunkčniť).

Pozri si aj:

• Databáza nebezpečných výrobkov

Dôvera zmizla..

Na celej tejto situácii mi pripadá najhoršie to, že ma presúvatko stálo kopec peňazí, použili sme ho možno štyrikrát a po nepodarených pokusoch skamarátiť sa, mu nedôverujem a rada by som ho predala.

Keď však pozriem na bazáriku podobné presúvatka, môžem si za túto našu farebnú vec vypýtať maximálne 30 euro a aj to budem rada, ak ho niekto kúpi.
A čo teraz? Kto mi vráti rozdiel 50 euro? To bude asi pokuta za moju chamtivosť.

Chcela som pre svoje dieťa niečo lepšie, bezpečnejšie, kvalitnejšie, tak musím platiť. A že nie som spokojná? To je moja chyba, mala som sa pred kúpou poriadne poinformovať.

Proti šmejdom!

Nie je predsa všetko zlato, čo sa blyští, treba nad výberom stráviť viac času, veď matky na materskej ho majú tooooľko, že jeden týždeň hore-dole by ma nezabil a možno by som nekúpila vôbec nič.

Ušetrila by som peniaze, nervy a zachovala si naivnú predstavu o kvalite drahých detských presúvatiek.
Už som dokonca v rámci tejto kauzy počula aj názor, že asi som si mala vybrať ešte “kvalitnejší a drahší” výrobok, že asi bol tento príliš lacný, a preto nie je bezpečný a nefunguje dobre.

Takže obetaví rodičia, pokojne aj naďalej kupujte šmejdy, veď niektoré sa dajú doma opraviť a tie čo sa nedajú, pokojne predajte pod cenu, niekto možno bude rád, že kúpil kvalitnú a drahú vec na bazáriku za tretinu.
A možno privrie oči nad tým, že autíčko chodí len doľava, veď keď to bolo za takú výhodnú sumu…

Krásny pololetný víkend 🙂

Foto: branoherchl.sk

Viac o téme: dieťamatkyoči

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist