Baby LIVE! Šarlotka (47): Ako starý hrniec

Pekné dni, slniečko.. Krásna predstava, ak ste zdraví. K nám však opäť zavítala choroba. Tentoraz bojujem ja a zatiaľ moc nevyhrávam.

Pred chvíľou som vyšla z mangľa

A už znova mnou lomcuje choroba. Z celej rodiny som si to najviac odniesla ja a moje hlasivky.

Rozprávam ako starý hrniec, niektoré písmenká mi vynechávajú, hrdlo nič moc a nemám kedy ležať a držať hlasový pokoj.
Stále som udivená z toho, ako príroda môže dovoliť matkám, aby ochoreli. Veď máme toľko zodpovednosti, musíme sa starať, strážiť, vymýšľať, improvizovať, učiť, variť, upratovať, žehliť, vychovávať…a ako toto všetko (a ešte omnoho viac) môžeme robiť, keď sa cítime, akoby sme vyšli z mangľa?

Cítim, že moje telo začína podliehať tlaku stresu z práce, nedostatku spánku a všetkých tých dôležitostí, ktoré každý deň musím riešiť.

Norko s našou hviezdou, zatiaľ chorobe odolávajú

Opatrovateľka je parťáčka

Možno sa k tomu pridala aj jarná únava, lebo tentoraz mám akoby tú mužskú smrteľnú chorobu na šesť :), umieram každú hodinu minimálne dvakrát.. a k tomu všetkému mi pani opatrovateľka oznámila, že jej ponúkli prácu na pevný úväzok a že asi od mája sa rozlúčime.

Od toho okamihu som si podvedome priala, aby sa jej tá práca nepáčila, aby tam nebola spokojná, asi teraz vyzerám v očiach všetkých ako bosorka, ale po prvom skúšobnom dni v novej práci mi naša “teta Zuzka” zavolala, že “zajtra mi zavolajte, kedy si môžem prísť pre môj poklad” :).

Prišla na to, že tá práca nie je vôbec to, čo si predstavovala, že nezarobí ktoviečo a namaká sa poriadne a že vlastne so Šarlotkou sú už také parťáčky, že pri myšlienke na odlúčenie jej podľa jej vlastných slov vyhŕkli slzy. No a mne sa sebecky uľavilo, že mám o jeden problém menej.

Čítajte tiež:

• Vyrobte si pôvabné jarné pohľadnice
• Ako sa chrániť pred kliešťmi

Boj s bacilom musím vyhrať. A čo najskôr

Aj keď stráviť s naším úžasným dieťaťom celý pracovný deň je relatívne pohodlné, tento týždeň som si to vyskúšala a išlo nám to. Uznávam, že keď je hviezda s pani opatrovateľkou, mám väčší pokoj na duši a dokážem sa viac sústrediť na vyrábanie HDP nášho milovaného štátu 🙂

Takže napriek jarnému vzduchu, štekliacemu slniečku a úsmevom na tvárach moje telo bojuje s nejakým bacilom a dáva mi zabrať.

Idem sa liečiť, lebo cez víkend ideme k môjmu bratovi na oslavu (má krásnych, mladých 30:)) a, samozrejme, chcem byť fit.

Ak máte nazvyš, pošlite mi energiu, určite sa hodí.

Vaša mama-bomba (aktuálne šepkajúca)


V čase zdravia a pohody..

Foto: branoherchl.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist