Baby LIVE! Šarlotka (46): Ako ťažný kôň, no zmestím sa do gatí

Neprišla len jar, ale aj zmena. A tentoraz nielen psychická, ale aj fyzická. Staré gate mi začínajú byť opäť ako uliate:).

Zcitlivela som, som matka

Som nenormálne precitlivená. Stalo sa to, keď som otehotnela, zdokonalilo, keď som porodila a teraz po nejakom čase, keď už sa začínam cítiť ako matka, sa to prehlbuje.

Pri hocijakej fotke alebo videu malých detí mám slzy v očiach. Predpokladám, že sa to už nezmení, ak, tak ešte poriadne prehĺbi.

Je to asi údel každej matky, zcitlivieť a otvoriť svoje vnútro.
Šarlotka neuveriteľne reaguje na moju náladu a momentálny stav. Niekedy sa jej smejem, že je ako naša Dolly, vycíti okamžite, ako sa cítim a podľa toho ma buď stíska a bozkáva, alebo na mňa zvysoka kašle a žije si vo svojom detskom svete.

Chôdza a rúbanie dreva nezabrali

Už viackrát som sa sťažovala na svoje popôrodné krivky, ktoré sa ani za svet nechceli zmestiť do všetkých tých vecí, ktorými praskajú naše skrine.
Tak som sa teda rozhodla, že mi neostáva nič iné, len si ich odmakať v posilke.

Pri našej robote otvorili nové fitko, dostali ma na dobrý marketing, pekné logo a zaujímavé ponuky tréningov. Prvú hodinu s trénerkou som mala zadarmo, že nech si vyskúšam a keď sa mi bude páčiť, môžem si kúpiť permanentku a využívať všetky výhody členstva vo “VIP klube”.

Ešte sa musím priznať, ja som nikdy neholdovala fitkám, vždy to pre mňa bolo miesto, kde sa chodili predvádzať nasteroidovaní chlapci pred uchichňanými dievčatami s anorexiou.

Vždy som bola športovo založená, ale nikdy som nemala potrebu, zatvoriť sa medzi štyri steny a umelo sa tváriť, že mi stroje nahradia chôdzu po lese, že nejaký kov mi môže dopriať pocit šťastia pri rúbaní dreva.

Ale keďže ani tá chôdza a ani to rúbanie nezaberali na roztiahnutú panvu a boľavý chrbát, rozhodla som sa zaťať zuby a nájsť si cestičku do mnou dlho zatracovaného upoteného priestoru.

Čítajte aj:

• Oblečenie, topánočky a pobyt vonku
• Vírusová hnačka detí

Musím drieť!

Prvá hodina bola taká “light”. Pohodička, žiadna svalovica, trkotanie s trénerkou…aj to prostredie bolo celkom príjemné, chlapci si fučali pod svojimi obrovskými činkami a dievčatá si nevšímali, tak som si povedala, že idem do toho.

Trénerka mi vypracovala plán cvičenia, upravený jedálniček a odrazu odo mňa chce, aby som cvičila ako ťažný kôň. Lebo prišla po pár hodinách na to, že moje telo je zvyknuté na veľké fyzické záťaže a keď ma neobloží aspoň 6-kilovými činkami, svaly nezaznamenajú žiadnu extra aktivitu.

Takže, ak chcem niečo dosiahnuť a dať si telesnú schránku do poriadku, musím drieť.

Chodím tam podľa možností dva až trikrát týždenne a cítim sa skvele. Chrbát ma prestal bolieť po týždni, odrazu sa zmestím do viac a viac nohavíc, začínam mať parádnu kondičku a vôbec sa cítim tak nejako viac sexi a spokojne.

Jedálniček – úprava

Som vďačná sama sebe, že som sa dokázala prinútiť. To, čo mi robí problém, je ten jedálniček.
Nikdy som nemala dosť pevnej vôle na obmedzovanie sa v jedle, a preto u mňa ani žiadne diéty neprichádzajú do úvahy. Tak som to vymyslela k spokojnosti mojej i trénerkinej – zmenila som druhy jedla na menej kalorické, nízkotučné, upravila som večere a keď mám chuť večer “vyžierať”, mám doma v zásobe oriešky.

A asi to takto aj malo práve teraz prísť, lebo Šarlot si začína uvedomovať, že jej dávame iné jedlo ako sebe a pýta z nášho. Tak mám teraz čistejšie svedomie a viem, že mnoho z toho, čo jem ja, môže aj ona.

Prečítajte si tiež:

• Diéta počas dojčenia
• Vysoká stolička pre dieťa – akú vybrať?

„Čarodejník“ – ujo doktor

Viem, že mnohé mamy po jednom roku už vôbec neriešia, čo ich deti jedia, ja sa však neviem zbaviť pocitu, že ju ešte stále musím chrániť pred vonkajšími vplyvmi konzervantov, farbív, ochucovadiel…

Preto jej poctivo varím, mrazím, kupujem bio zeleninku, kvalitné jogurty a tvarohy…a hlavne sa stále radím s mojou múdrou knižkou “ujo doktor”, ktorá mi šetrí veľa času a dáva mi pocit dokonalosti.

Viem v nej nájsť veľa dobrých rád, upokojení, vysvetlení, návodov, kupujem ju do daru každej kámoške, čo čaká mimi, lebo mne pomohla a stále pomáha. Nechcem robiť reklamu, ale skutočne oceňujem chuť a ochotu pána doktora pozbierať cenné rady, dať ich do jednej knihy a neočakávať úspechy Harryho Pottera.

V živote sa stále niekam posúvame. Je len na nás, či dopredu, či doprava alebo doľava…alebo ostaneme stáť na jednom mieste a tvárime sa, že ďalej to už nejde.

Pekný jarný víkend, nech aj nad vašimi nosmi svieti slniečko 🙂

Bombičky

Foto: branoherchl.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist