Baby LIVE! Šarlotka (39): Kysucké nevyklopiteľné sane

Máme ďalší vynález, ktorý si možno dáme patentovať – nevyklopiteľné sane. Mozgovňu našej princeznej však pri jej chodiacich pokusoch chráni aj pohodlná helma.

Máme ďalší vynález, ktorý si možno dáme patentovať – nevyklopiteľné sane. Mozgovňu našej princeznej však pri jej chodiacich pokusoch chráni aj pohodlná helma.

Ochrana na mozgovňu

Sú dni, kedy si líham do postele a mám pocit, že som strávila celý deň v posilňovni na bežiacom páse. Keďže Šarlot objavila svoje možnosti a stále si posúva hranice, treba na ňu dávať pozor, chytať ju, pridržiavať a zabezpečiť jej mäkké pristátia.

Niekedy sa mi až zastaví dych a na sekundu mi prebleskne pred očami titulka v bulvárnom denníku – „Matka sedela pri stole, pracovala a dieťa sa zabilo pri banálnom páde!“ – niekedy sú tie pády také fakt “ochlp”.

Preto sme jej už nainštalovali na hlavu prilbu, nech aspoň mozgovňu ochránime. Je to taká mäkká, relatívne pohodlná prilba presne pre takéto situácie.

No a keďže máme doma podlahu, na ktorej sa šmýka, aby sa jej nerozchádzali nohy, vyfasovala na kolená protišmykové kolenačky :), vyzerá srandovne taká celá “bezpečná” 🙂

Pomaly sa Šarlotke darí spraviť zopár štvorkrokov dopredu, hlavne keď má motiváciu ako počítač, telefón, ligotavé náušnice…typická žena! Norko už teraz zalamuje rukami, že ako nás uživí, a to nevie, že ja mám v pláne ešte aspoň jednu takú princeznú priviesť do našej rodiny..

Ako po cvičení s ťažkými činkami

Minule sme sa bavili o tom, ako je to možné mať viac detí. Už jedno je neuveriteľne náročné skĺbiť s prácou a vmanažovať si ho do života. Keď som s ňou sama, večer sa fakt cítim, ako keby som celý deň cvičila s ťažkými činkami.

A to netuším, ako dokážem milovať viac ľudí naraz. Všade píšu, že to nejde, tak ako si to mám hoc len predstaviť….

Uvedomila som si, že ako som samú seba dokázala hýčkať, kým sme boli sami dvaja, teraz sa zanedbávam a niekedy si radšej oblečiem všetko čierne, aby som nemusela premýšľať a kombinovať moje inak milované farby.

A to mám len jedno dieťa, skvelého manžela, ktorý mi pomáha, rodičov blízko seba, opatrovateľku, upratovačku a kadejaké moderné prístroje uľahčujúce existenciu.

Som taká nemožná, alebo len mám príliš prehnané nároky a chcem zvládnuť a stihnúť za jeden deň toľko, čo iní stihnú za mesiac?

Čítajte aj:

• Prvý rok života, rok najbúrlivejších zmien
• Cvičenie rodiča s deťmi
• Omrzliny

Zbytočne sa netrápiť…

Niekedy mám neuveriteľné výčitky, že si jednoducho neviem nájsť každý deň čas, aby som so svojou dcérou išla na dve hodinky na prechádzku s kočíkom. Alebo že sa jej málo venujem, že s ňou málo cvičím, že s ňou málo trénujem a málo ju učím nové veci.

Ten rozpor vo mne medzi zodpovednou matkou a Mikou je mi často na obtiaž a neviem sa v sebe vyznať. A to ma vždy ešte viac rozhodí.

Začarovaný kruh, ktorý asi musím prestať riešiť a niektoré veci jednoducho prijať také aké sú, zbytočne sa nimi netrápiť, však?
Život je príliš krátky, príliš krásny a príliš jednoduchý, aby sme si ho komplikovali 🙂

Buch-buch a sane sú na svete

Najnovší vynález z dielne môjho manžela je KUS2000 – Kysucké univerzálne sane – ich výroba trvá menej ako 2000minút 🙂
Keďže máme okolo domu kopu snehu a vyfasovala som pod stromček bežkársku sadu, vyrobil pre Šarlot špeciálne nevyklopiteľné, „každýterénprejditeľné“ sane. Je neuveriteľné, aký kreatívny a zručný dokáže Norko byť, keď je prinútený.

V jednu sobotu ráno sa teda zatvoril do kotolňo-dielne, bolo odtiaľ počuť buchot, vŕtanie, rezanie, nadávanie a po asi dvoch hodinách prišiel s obrovským úsmevom na tvári a pozval ma na skúšobný “okuk” nového patentu.

Ťažko sa to opisuje, musíte vidieť naživo :), no fakt sane prejdú hocičo, nevyklopí sa a naša minišportovkyňa v tom polostroji vždy bezpečne zvládne horské terénne lyžiarske výjazdy svojich šialených rodičov a ešte si aj výborne pospí 🙂

Užívajte si zimné radovánky, vraj má prísť tréningová jar 🙂

Vaše Bombičky

Viac o téme: dieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist