BABY LIVE! Matej (61): Únava ma úplne odrovnala

Ani som si nemyslela, že sa niekedy poďakujem za daždivé počasie. No tentoraz áno. To jediné dokázalo malého Maťka ako-tak presvedčiť, aby sme ostali doma a nešli na záhradu. Hoci záhradu a pobyt vonku milujem, potrebovala som si oddýchnuť. Akosi na mňa všetko „padlo“.

Po náročnom období posledných týždňov na mňa doľahla celkom slušná únava. Nemôžem sa tomu ani čudovať – bakalárka, škola, kolotoč okolo domácnosti a samozrejme Maťko s jeho neutíchajúcou energiou…

Vďaka za dážď…

Toto všetko na mne zanechalo stopy a cítila som sa fyzicky aj psychicky poriadne „odrovnaná“.
Matej si z toho všetko samozrejme nič nerobil a moja únava na jeho energiu nemala žiaden vplyv. Snažila som sa prispôsobiť naše denné aktivity tak, aby som si mohla aj trochu oddýchnuť, no popri neúnavnému Maťkovi sa také niečo podarí len málokedy. Nakoniec mi prišlo na pomoc počasie.

Maťkovi som ukázala, ako vonku prší a že sa nedá ísť na jeho milovanú záhradu.
Po niekoľkých pokusoch to asi pochopil a zmieril sa s obývačkou.

Čitajte tiež:

• Ako zvládať stres?
• Žena a muž – dva rôzne sexuálne svety?

Máme chápavé dieťa

Tam som si mohla dopriať trochu oddychu na gauči a vstať len v najnutnejších prípadoch, čo bolo síce tiež pomerne často, ale aj tak sa mi nakoniec podarilo vydobyť si trochu pokoja.
V hlave som si potrebovala potriediť všetky nedoriešené veci a porozmýšľať nad tým, ako by sa dalo všetko robiť a aj zvládať čo najlepšie.

Keď som trošku nazbierala silu, urobila som konečne generálny poriadok v celom dome. Potom som trochu zvoľnila tempo, aby som sa mohla venovať aj sebe.
Za štyri týždne ma totiž čakajú štátnice, takže som sa potrebovala uvoľniť a Maťko sa nakoniec ukázal ako chápavý syn a umožnil mi to.

Len počasie dokázalo udržať Maťka vonku

No-no tomu už Maťko rozumie

Posledný týždeň bol Maťko neskutočne vzorným dieťaťom, prekvapilo ma, že vo všetkom, čomu už rozumie, poslúchol, teda najmä upozorneniu: „No-no“.
To mi pre začiatok úplne stačilo. Niekedy síce mal mierne provokačnú náladu, ale chápala som, že ma už potrebuje vyburcovať k nejakej hre s ním a väčšinou som mu to aj dopriala ako odmenu za ukážkové správanie.

Najradšej má hru, keď ho naháňam, skrývam sa pred ním a potom ho trochu naľakám spoza nejakého rohu. Dokáže sa v tejto hre dlho a veľmi od srdca smiať.
Tento týždeň som veľmi ocenila aj Maťkov dopoludňajší a popoludňajší spánok po hodine a pol a zopárkrát som si ľahla spolu s ním…

Prečítajte si tiež:

• Doprajte svojmu telu očistu
• Ďalšie bylinky, ktoré na vás čakajú
• Keď to v sexe neklape

Zábava s púpavou

Vo chvíľach, keď sa vyjasnilo, som však Maťkovi záhradu neodoprela. Je tam ozaj veľmi šťastný a najradšej by tam bol celý deň.
Má tam toľko vecí, ktoré môže spoznávať, skúmať a aj skúšať…

Naučila som ho tam jednu veľmi milú vec – fúknuť do odkvitnutej púpavy. Keď ju celkom rozfúkal, ešte s ňou hrdo chodil, až kým ju úplne nerozžmolil v rukách. Potom sme túto novinku ešte ukázali veľkému Maťovi a jasné, že sme sa všetci traja z Maťkových nových zručností tešili.


Matej záhradu jednoducho miluje

Rozdáva energiu

Často sa zamýšľam nad tým, ako tieto „maličkosti“ dokážu vyvolať radosť a aj hrdosť a vtedy akoby celá únava pominula.
V Maťkovi sa skrýva totiž nie len úžasná energia, ale dokáže nám ju aj rozdávať, takže sa všetko nakoniec zvláda oveľa jednoduchšie.

Väčšinu času trávime sami dvaja, lebo veľký Maťo chodieva pracovať aj soboty, ale zato sa dokáže Maťko tešiť z mužovej prítomnosti a myslím, že ich vzťah je stále lepší.
Len nedávno chcel byť Maťko stále iba so mnou, no teraz už vydrží s Maťom aj niekoľko hodín. To ale musia byť na obľúbenej záhrade…

Maja + Matejovia

Na Babywebe tiež nájdete:

Ako nestratiť sebavedomie na materskej dovolenke
Pozor na detské úrazy v lete!
Bylinky, ktoré pomáhajú

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist