BABY LIVE! Matej (56): Pohodu vymenila bakalárka

Dlhá zima nás s Matejom asi natoľko otrávila, že ani zhoršenie počasia nás neprinútilo ostať dnu v dome. To čo však nezvládlo počasie, musela moja bakalárka. Tá ma prinútila vymeniť pobyt vonku opäť za štyri steny. Slniečkom mi tak je zas len náš Matej.

Uplynulý týždeň sme skoro celý strávili vonku. Matej a ja sme už mali „plné zuby“ dlhých zimných a sychravých mesiacov, tak sa teraz nevieme nabažiť teplejšieho počasia. Užívame si, že môžeme opustiť štyri steny a vyjsť von bez zimného zababušenia.

• Pozrite si na Baywebe – Databázu nebezpečných výrobkov
• Čítajte tiež – Ako nestratiť sebavedomie na materskej dovolenke

Našli sme úžasný park

Hneď ráno sme vyšli na záhradu alebo sme sa vydali na prechádzku smerom k lesu.
Maťkovi sa všade neuveriteľne páči a zo všetkého je nadšený. Zbiera rôzne paličky, konáre, rozhadzuje suché listy a učí sa chodiť po nerovnej ploche.
Okrem toho sme v blízkom mestečku objavili úžasný park. Dokonale plní všetky moje predstavy o vhodnom mieste na hranie.
Je dosť veľký, má pekné drevené ihrisko a ľudí sa v ňom pohybuje tak akurát – to znamená, že je ich tam presne toľko, aby sme sa mohli s väčšinou z nich pozdraviť a prehodiť zopár slov.

Maťka lákal aj rýľ a lopata

Keď sme v záhrade, snažím sa ju čo najviac zveľaďovať a Maťko sa popri mne zatiaľ hrá. Posledný týždeň mi pomáhala Evička (dievčatko z tábora, ktoré som spomínala). Tá ho sledovala a všade za ním chodila, takže ja som sa zatiaľ mohla hrať na záhradnú architektku.

Maťko dostal svoj kýblik a lopatku, čo ho samozrejme nezaujímalo, skôr ho lákala veľká lopata, rýľ a všetko, k čomu som musela prísť a odložiť to na miesto, kam sa nedostane.
Podstatné však bolo, že sme mali všetci traja radosť a ešte sme aj toho dosť urobili, teda každý v rámci svojich možností.


Maťko s Evičkou

• Pozrite si na Babywebe – Vyberáme prvé topánočky
• Čítajte aj – Oživte si vzťah romantikou

Pohodu ukončil telefonát

Ani v čase, keď sa počasie zhoršilo, nás to neprinútilo ostať doma. Vybrali sme sa na návštevu k starým rodičom a spoločne sme išli na ich chatku. Maťko predviedol celú svoju slovnú zásobu a všetky nové zručnosti. No a potom sladko zaspal vo veľkej perine v tmavej izbe s dobrou chatovou vôňou.

Tak som sa tešila, že som zas konečne vonku, že písanie bakalárky som stále odkladala na neurčito.

Z radostnej pohody ma prebral až spolužiačkin telefonát, v ktorom mi oznámila, že za týždeň sa prvá verzia odovzdáva na kontrolu plagiátorstva a za dva týždne sa hotová práca viaže.
Keďže do úplného dokončenia mi ešte pekný kus chýba, chtiac-nechtiac som sa musela opäť premiestniť do domu a niekoľko hodín denne pokračovať v tom, čo som začala.

Zakázané predmety

Maťkovi počas písania pustím nejaké rozprávky pre najmenšie deti. Jedným očkom ich sleduje, ale oveľa väčšiu pozornosť venuje veciam, ktoré má zakázané. Zabáva sa teda tým, že vymýšľa spôsoby, ako sa k nim dostať.

Sú to staré známe zakázané predmety – ovládače, mobily či drevo pri krbe.

No ale nemôžem sa sťažovať, Matej máva občas chvíľky, keď sa dokáže pekne zahrať sám na svojom koberčeku so svojimi hračkami a vtedy sa snažím pohnúť s prácou čo najviac dopredu. Takže síce na poslednú chvíľu, ale predsa sa všetko nakoniec stíha.

Niekedy akoby len sledujem plynúce udalosti a čudujem sa, že som ich hlavnou iniciátorkou. Maťkova spoločnosť mi na všetko dáva dostatok síl.

Maja + Matejovia

Na Babywebe tiež nájdete:

Kliešťová encefalitída
Poďte s nami zbierať bylinky
Poďte sa hrať! alebo Hry pre najmenších
Chlamýdiová infekcia sa prenáša všetkými formami sexu

Viac o téme: infekcia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist