BABY LIVE! Matej (55): Rád sa predvádza

Opäť som sa utvrdila v tom, že Maťko je rád stredobodom pozornosti. Strašne ho baví predvádzať sa. Tentoraz sa poriadne ukazoval pred malou slečinkou – Evkou. Bolo to celkom zábavné. Podobne zábavné sú aj nové Matejove slovíčka.

Uplynulý týždeň sa opäť niesol v znamení návštev a keďže Mateja baví byť stredobodom pozornosti, neúnavne sa predvádzal a návštevníkov obšťastňoval stále novými kúskami.
Najviac na neho zapôsobila Evička. Je to dievčatko, ktoré poznám už dlhší čas z tábora, kde som bola kedysi vedúcou. Raz za pol roka príde k nám na pár dní. Evka je veľmi tichá a útla, takže Maťko sa pri nej cítil ako poriadny chlap. Predviedol všetky svoje kúsky a poriadne „machroval“. Večer, keď už nevládal, som ho len s ťažkosťami uložila do postieľky.

Staviame a búrame

Mám pocit, akoby Maťkovi stále pribúdala energie. Neviem síce, či to ešte vôbec ide, no celý deň je v pohybe a donekonečna otvára všetky zásuvky, rozhadzuje hračky a skúma, čo sa len dá.
No mám pocit, že sa nám podarilo zosúladiť jeho čas na rozhadzovanie s mojím na upratovanie, takže sa vlastne pekne dopĺňame.
Super je, že sa Matej dokáže pekne zahrať aj sám, takže mi necháva priestor na učenie a za odmenu mu potom venujem jeho obľúbenú hru, pri ktorej ja kocky staviam a on ich búra.

Čítajte aj:

Chcete, aby vám to vo vzťahu fungovalo?
O tichom milovaní
Detské bazáre

Stravovací režim

Keďže vydá toľko energie, vždy aj poriadne vyhladne. Počas dňa sa preto Mateja snažím nakŕmiť niečím iným ako mliečkom. Myslím, že si na to už aj celkom dobre zvyká a svoj apetít orientuje bez problémov na pestrý denný jedálniček.
Najviac mu chutí moja kuchyňa, čo považujem za svoje osobné uznanie. Polievky, zemiaky a na drobno nakrájané mäsko mu zvyknem dať na obed a na raňajky, desiatu a olovrant rohlík, mliečnu tyčinku, jogurt, ovocie alebo výživu.
Snažím sa vytvoriť nejaký stabilnejší režim v jedení a myslím, že nám to zatiaľ celkom dobre ide.

Noci sú stále aj o dojčení

Noci sa zatiaľ zo zmeny režimu vymykajú. Ostali viac-menej nezmenené. Pred spaním Maťko zatiaľ nevynechal ani jednu poriadnu dávku mlieka. V podstate mi to nevadí, ale potešil by ma aj v tejto oblasti mierny pokrok.
Najmä nočné dojčenie by som rada postupne obmedzila. No zatiaľ som sa k tomu úplne neodhodlala.

Nové slovíčka

Skúšky v škole zvládame spoločne, najhoršia je však vždy cesta, takže ak budem po bakalárskom štúdiu pokračovať, asi prestúpim do bližšieho mesta. Ešte som sa úplne nerozhodla, či budem hneď pokračovať, alebo si dám ročnú prestávku. Závisí to trochu aj od toho, či sa podarí súrodenec pre Mateja, takže otázka ďalšieho štúdia je zatiaľ otvorená.
Aj Maťko má svoje nové študijné úspechy. Dokáže pekne vysloviť „auto“ a „žužu“.

Náš zverinec

Žužu je naša nová mačka, ktorá zatiaľ býva na povale, kým si nenavykne na nové prostredie a potom na psa, ktorý je na dvore. Veľmi by som chcela rozšíriť našu zvieraciu komunitu ešte aspoň o sliepky a istý čas som rozmýšľala aj nad ovečkami, ale to by znamenalo, že sme sa už poriadne usadili a neviem, či by sme sa potom ešte dokázali rozhodnúť ísť do nášho vysnívaného Španielska.
Maťko niekedy pekne zopakuje nejaké slovo, ktoré počuje, ale väčšinou ho na istý čas opäť zabudne a po istej dobe, keď už približne vie, čo to slovo znamená, predvedie ho s peknou výslovnosťou.

Maja + Matejovia

Na Babywebe tiež nájdete:

Keď dieťa nechce jesť
Top hry pre deti do troch rokov
Všetko, čo ste nechceli vedieť o sexe

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist