BABY LIVE! Matej (45): Číslo na teplomere ma šokovalo

Minulotýždňová Matejova nervozita nebola o zuboch. Zaútočila na nás choroba a nakoniec nás dostala všetkých troch. Keď som videla na Matejovom teplomere viac než 39, mala som čo robiť, aby som nespanikárila. Manžel dokonca volal 112-ku.

Dni v znamení choroby nám dali poriadne zabrať, fyzicky aj psychicky. Ako prvý ochorel Maťko, no nakoniec chrípka neobišla ani manžela a mňa.
Začalo to jeden večer, keď sme Mateja ukladali spať. Všimla som si, že je nervóznejší a akýsi podráždený. Najprv sme to pripisovali rastu zúbkov, ale v noci, keď si pýtal mlieko som si všimla, že to nebude o zuboch.

Teplomer sa nezastavil ani na čísle 39

Skúsila som Matejove čelo a už mi to bolo jasné – bolo poriadne rozpálené a bolestne pomrnkával. Zažala som preto svetlo, rozbalila ho a do zadočku som mu vložila teplomer. To som ešte bola pokojná a čakala, čo teplomer ukáže.
Šok prišiel potom. Keď som vytiahla teplomer, nemohla som uveriť vlastným očiam, že ukazoval 39 stupňov a číslo stále stúpalo…

Teplomer zastal až na 39,4 a aj keď som vedela, že pri tomto meraní sa pol stupňa odčíta, bolo poriadne vysoké. Keďže to bola moja prvá skúsenosť s horúčkou u Maťka, musela som chvíľu túto informáciu spracovať a poriadne rozdýchať.


Matej mal horúčku viac než 39.

Chladenie sprchou

Dala som Maťkovi sirup na zníženie horúčky a manžel zatiaľ rozmýšľal, s kým by sa poradil. Nakoniec zavolal na 112-ku a poprosil o radu, čo v takejto situácii robiť, či je nutné ísť na pohotovosť, alebo ako sa najlepšie zachovať.
Tam mu poradili, že by bolo dobré Maťka schladiť vlažnou sprchou, kým mu sirup nezaberie. Najhoršie na tom bolo, že Matej po celý čas stonal a mne išlo puknúť srdce.

Vyšla som s ním do chladnej miestnosti a cítila som ako sa mu uľavilo, po chvíli zabral aj sirup a Maťko sa upokojil. Keď sme si všetci traja opäť ľahli, nemohla som celú noc ani oka zažmúriť, bola som z toho všetkého úplne vyplašená. Neustále som kontrolovala Maťkov stav, rukou som mu skúšala teplotu a odkrývala som ho, aby sa veľmi neprehrieval.

Chrípka útočí

Na druhý deň mu už bolo lepšie, aj keď teplota sa ráno vyšplhala na 38. Vybrali sme sa k doktorke, kde v čakárni sedela už pekná kopa rodičov s deťmi s podobným osudom. Dozvedela som sa, že v okolí koluje chrípkový vírus a postihuje veľmi veľa detí. V ordinácii túto informáciu doktorka len potvrdila a odporučila nám, aby sme sirup Maťkovi podávali len pri teplote nad 39 stupňov, alebo v takom prípade skúsili vlažnú sprchu.

O deň neskôr choroba prešla aj na nás. S manželom sme sa cítili naozaj zle, no a k tomu všetkému prišli do toho aj tie očakávané nové Maťkove zuby. Bol preto mrzutý a uplakaný.

Opäť sa dostávame do formy

Prioritou bolo, aby sa cítil čo najlepšie hlavne on a tak všetko ostatné ostalo stranou a celá pozornosť sa upriamila na neho. O pár dní choroba povolila, dva nové zúbky vytŕčali z ďasienka a najhoršie chvíle boli konečne za nami. Bola som šťastná, keď sa Matejovi objavil na tvári známy šibalský úsmev a videla som, že sa opäť dostáva do formy.

Teplota sa už nevrátila a my s manželom sme sa už tiež začali cítiť lepšie. Naše spoločné vrátené zdravie sme oslávili s Maťkom v detskom kútiku jedného obchodného domu, kde sa veľmi dobre cíti a kde môže spoznať aj iné deti. Hneď si tam našiel kamaráta a spolu vyskúšali hojdačku a tunel, ktorým preliezli. Konečne sa opäť môžeme nerušene tešiť všetci traja zo života a zdravia.


Teraz si užívame opäť chvíle zdravia a pohody

Zdravia už zdraví

Maja + Matejovia

Na Babywebe tiež nájdete:

Hygiena v dobe viróz
Čo (ne)vieme o čaji
Keď bolí bruško

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist