BABY LIVE! Matej (28): Choroby útočia

Ťažký uplynulý víkend, vymenil ďalší podobne náročný. Všetci traja sme totiž bojovali s prechladnutím. Veď sa ani nemožno diviť v tomto studenom a stále meniacom sa počasí. Choroby nás teda opäť uzavreli na nejaký čas doma a Matej musel prežiť odsávanie soplíkov, čo je vždy boj.

Daždivé počasie a neustále zmeny sa podpísali na zdraví všetkých nás troch. Cítili sme sa oslabení, kýchali sme a posmrkávali. Najviac to chytilo manžela. Malý Maťko sa našťastie držal a napriek prechladnutiu nestrácal na dobrej nálade. Bolo však vidno, že sa mu chce častejšie spať.

Spustil hrozný krik

Pre Matejove soplíky prišiel na rad aj Maťkov veľký nepriateľ – odsávačka. Keď ju zbadal, spustil hrozný krik a odmietal ju. Musela preto začať tímová operácia zvaná odsávanie. Manžel držal Matejovi hlavičku a jednu nosnú dierku, lebo sama by som túto náročnú procedúru ani nezvládla. Našťastie to netrvalo dlho a Maťko mohol po tejto chvíľke utrpenia voľne dýchať. Ja som bola voči chorobám asi najodolnejšia, hoci som sa jeden deň cítila všelijako, no dokázala som sa rýchlejšie zotaviť, aby som sa starala o mojich pacientov.

Zatvorení doma

Prechádzky po vonku sme teda odložili a niekoľko dní sme ostali len doma. Počkali sme, kým sa Matej nezačal opäť cítiť fyzicky lepšie. Po pár dňoch doma, mal už dostatočne nahromadenú energiu, čiže som mu takmer nestíhala.
Ešte aj pred spaním vyvádzal, výskal a napínal sa, bolo vidieť, že by už potreboval ísť na vzduch, ponosiť sa vo svojom babyvaku a obzerať si svet.

Objavil nové slabiky

Podarilo sa to až vtedy, keď už bol Matej fit a slniečko dostatočne hrialo. Počasie nám cez víkend celkom prialo, tak sme vybehli celá rodinka na staré známe lesné chodníčky. Maťko bol v tej chvíli jedným z najšťastnejších ľudí, od radosti dokonca prichádzal aj na nové slabiky pri svojom bľabotaní.  Veľmi sme však túto prechádzku nepredlžovali, keďže Maťko mal len nedávno nádchu. No všetci sme sa tešili, že je opäť chvíľu letné počasie. Už teraz sa obávam prichádzajúcich dlhých chladných mesiacov. Nie, že by som sa nudila – čaká ma obdobie skúšok a aj samotné finále školy – no pre Mateja i mňa to bude ťažšie, keďže naše prechádzky budeme musieť pre počasie výrazne obmedziť.

Len žiadna panika

Obavy a nejaká panika z ukončenia školy a zvládnutia Mateja a skúšok naraz ma zatiaľ nechytá, lebo teraz sa snažím sústrediť skôr na súčasnosť. Tá nám prináša veľké potešenie v podobe nášho Mateja. Každý deň je iný a prežívame ho rovnako intenzívne. Maťko sa totiž vyvíja doslova každou sekundou. Pre mňa je stále rovnako úžasné pozorovať tento zázrak na vlastné oči. Na to, že už má dva zuby a bez problémov dokáže sedieť, sme si už zvykli, teraz čakáme, čím novým nás zas prekvapí.

Čo všetko už Matej dokáže

Keď je Matej v polohe na brušku, pokúša sa dvíhať a nejakým štýlom sa pohybovať, ale ešte nevie presne ako na to. Zistil však, že sa dokáže rukami posúvať smerom dozadu, čiže po dlhšej námahe to dokáže.
Okrem toho sa už vie prevrátiť z ľahu na brušku naspäť na chrbát. Takže si takto cvičí okrem svojich svalov aj svoju vynaliezavosť a keď sa mu nedarí, začne sa hnevať, čo je tiež jeden z jeho novších prejavov.
Trochu sme už pokročili aj čo sa týka nášho “nočného života“. Keď sa Matej napije mliečka, putuje naspäť do svojej postieľky a po chvíli nesúhlasných prejavov sa s tým väčšinou zmieri, lebo sa mu chce veľmi spať. Mne sa chce tiež veľmi spať, takže som rada, že mám skoro celú noc posteľ pre seba.

Maja + Matej

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist