BABY LIVE! Matej (25): Opäť sme sami

Obdobie letných návštev a výletov skončilo. Zavŕšila to tento týždeň ešte jedna väčšia a poriadne živá návšteva mojej kamarátky s tromi deťmi, a potom u nás doma nastalo ticho. Nielen preto, že hostia odišli, ale odišiel aj môj manžel, teda nie od nás, samozrejme, ale po dlhej PNke a dovolenke musel opäť nastúpiť do práce. S Matejom si teda opäť zvykáme na denný režim vo dvojici.

Naša posledná návšteva k nám prišla až z Talianska. Moja kamarátka, tam totiž žije a keď nás prišla pozrieť, vzala so sebou aj tri deti a manžela. Bolo preto u nás poriadne veselo a strávili sme spolu pekný deň. Jediný, na koho toho bolo asi priveľa, bol Matej. Myslím, že už zas potreboval trochu svojho režimu a aj samoty, lebo stále pomrnkával a chcelo sa mu spať.

Nástrahy na ihrisku

Spolu s touto rodinkou sme sa vybrali na väčšie ihrisko, no náš výlet skončil vyvrtnutou nohou najstaršieho kamarátkinho syna. Bolo som zhrozená, aké sú ihriská nebezpečné. Trampolína, ktorá tam bola, bola na dvoch miestach pretrhnutá a keď som na to upozornila majiteľa, povedal, že prepíše tabuľku s nápisom o maximálnej nosnosti dvoch osôb na jednu. Trampolínu nechcel ani po tomto úraze odstrániť a keď som volala na políciu, povedali mi, že s papierom od lekára môžem nanajvýš podať trestné oznámenie. Sila! Aspoň už viem, že aj takéto veci sa stávajú a musíme byť na ne aj s Matejom pripravení. Keď vyrastie a začne náš malý behať, budeme musieť byť v strehu. Z ihriska sme šli na pohotovosť, kde chlapcovi nohu zaviazali. Škoda, že naša veselá takmer talianska návšteva takto skončila, dúfam však, že sa až na tento nepríjemný zážitok naši hostia cítili dobre.

Bez manžela…

Asi najväčšou novinkou v mojom a Maťkovom živote, je to, že cez deň sme spolu už opäť sami. Manžel sa vrátil po PNke a dovolenke, čiže asi po dvoch mesiacoch, do práce. Chudáčik, už si zvykol tráviť všetok čas s nami a ťažko sa mu lúčilo s našou celodennou prítomnosťou. No neostávalo mu nič iné, len tento prechod zvládnuť a myslím, že sa po prvom dni v práci celkom aklimatizoval. Matej si zas musel zvyknúť na to, že skoro celý deň sme teraz sami a ja na to, že musím okrem domácich prác a školských záležitostí zvládať nášho malého výmyselníka, ktorý už len tak neobsedí.

Späť do starých koľají

Hneď som prišla na to, že Maťko sa rýchlo začne nudiť a keď chcem robiť niečo okolo domácnosti, musím mu vymyslieť náhradný program, pri ktorom sa zabaví aj sám. Mám k dispozícii kolísku, hračky, sedačku a rôzne kombinácie týchto vecí.
Maťko si však zvykol na každodennú prechádzku, takže spolu chodíme doobeda do lesa. Malý však hneď na začiatku prechádzky zaspí, preto ho ďalej nosím v takej polohe, aby sa mu čo najlepšie na čerstvom vzduchu spalo. Takto spolu ideme a moja chrbtica dostane poriadne zabrať. Keď už nevládzem, Maťko sa prebudí a chytá druhý dych. Doma sa celý občerstvený začne blázniť a výskaním ma vyzýva k hre. Tú musím, samozrejme, vymyslieť ja a nesmie trvať príliš dlho, lebo by sa začal nudiť, čo dá najavo nesúhlasným mrnkaním. No vždy sa mi podarí aspoň na dvadsať minút položiť ho na posteľ alebo do kolísky, kde sa zabaví sám.

Ticho – vychutnala som si ho

Začne si tu cvičiť svoje dva zúbky a napuchnuté ďasienka, vyskúša tak všetky hračky a prevaľuje sa na brucho. Energie mu teda pribúda a okolo tretej, kedy má prísť manžel z práce, sa Maťko nasýtený zábavou ukladá opäť na spánok. Podobne to u nás prebiehalo aj pred manželovou PN-kou, s tým rozdielom, že Matej toho teraz oveľa viac dokáže a je aj o dosť ťažší.

Občas mi je teraz čudné, že sme doma len sami, ale tento pocit pokoja som si cez týždeň aj celkom užívala. Môžem sa venovať zas len Maťkovi a keď mi vyjde čas, tak trochu aj svojím záujmom.
Po čase som si celkom vychutnávala ticho.

Maja + Matej

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist