KLUB tehuliek (5): Bude to babinec!

Všetky tehuľky čakajú dcérky. Tina bola na ultrazvuku a teší sa, že malá je akurát. Peťa si na fotení klubu vyskúšala, aké je to byť modelkou.

Tehuľka Tina v 31. týždni

Až na zhony a fofry, ktoré máme s manželom okolo zháňania domu, sa mám fajn. Bola som na ultrazvuku a naša dcérka je akurát:).

Tri dievčatká

Týždeň opäť rýchlo ubehol a som tu aj s novinkami. Neviem ako vám, milé tehuľky, ale mne opäť narástlo bruško.
Som rada, že sa náš klub rozšíril o Peťu. Vítam ťa a veľmi sa teším z toho, že aj Mika aj Peťa budú mať dievčatká. V poslednej dobe sa rodia samé dievčatká. Skoro všetky moje kamarátky majú babizne. Už sa teším na stretnutie.

Malá má 1700 gramov

Ako som avizovala, bola som na skríningovom ultrazvuku. Chcela som nejakú fotečku našej malej, no bolo to také rýchle, že som si pomaly nestihla ani ľahnúť na lehátko. Doktor skontroloval veľkosť hlavičky, bruška a nožičiek. Všetko je v najlepšom poriadku. Hurá, hurá! Maličká má 1700g, čo je podľa lekára akurát.

Čítajte aj:

Najčastejšie vyšetrenia budúcich mamičiek
Ako sa žije s detským kočíkom?

Šla prasknúť hlava

Okrem behania po nákupoch pre maličkú s manželom zháňame aj dom. Máme toľko vybavovačiek, že si ani neuvedomujem, že o chvíľku sú tu Vianoce. A to stále nemám nič kúpené!

Toľko beháme hore-dole, že po prvýkrát v tehotenstve ma bolela hlava. Bolo to dosť nepríjemné. Lekár mi síce povedal, že si môžem dať paralen, ale nechcela som kvôli maličkej. No keďže sa to nedalo vydržať, nakoniec som si ho dala a prešlo to.

Našťastie sme kočík rezervovali v predstihu, takže mám o starosť menej a aj izbičku sme vybrali cez víkend.
Ak vám môžem poradiť milé tehule, veľmi dobrý obchod s ochotným personálom je v OC Palace v Bratislave. Nájdete tam naozaj všetko a za dobré ceny. Pozdravujem Peťu a Miku.

Držte sa tehule

Tehuľka Tina


Takto vyzerá bábätko v 31. týždni


Tehuľka Peťa v 25. týždni

Čím som viac tehotná a aj väčšia, viac má trápi chrbát a ani spánok v noci už nie je to čo býval. No čo by som nevydržala pre našu dcérku, odmeňuje ma silnejšími kopancami.

Bavíme sa s malou

Už som sa prehupla do obdobia, kedy nehrozí potrat, ale predčasný pôrod. Som v 25. týždni. Pokiaľ by sa niečo stalo, je teda šanca, že by lekári dokázali dieťatko zachrániť. Na to však radšej nemyslím a dúfam, že Dominike sa v brušku páči a pobudne tam do riadneho termínu pôrodu.

Pohyby malej už necítim len ja, ale aj tatino. Každé ráno mi pohladí bruško a Dominike zaželá dobre ránko a aj jej dá pusinku, teda samozrejme, že na moje bruško. Toto je náš taký ranný rituál. Určite sa jej to páči, lebo vtedy začne krásne kopať.

Fuj, fuj zubár

Ako každá tehulka aj ja som absolvovala preventívnu zubnú prehliadku. Mám dva kazy. Áuuu, ani neviete, ako veľmi sa ja zubárov bojím, ale čo neurobíme pre zdravie, keď čakáme naše pokladíky… Čaká ma teda oprava zubov. Zatiaľ mi zubárka dala do nich liečivú vložku a po sviatkoch mi ich opraví.. Už sa veru teším :(.

Chrbát už trápi aj mňa

Keďže sa blížia sviatky, pomaly sa chystám už piecť kolačiky. Zatiaľ sú na rade medovničky, tie mám najradšej.
Zistila som však, že mi robí problém dlhšie státie a ani prechádzky nezvládam, už tak ako predtým.

Rozbolí ma chrbát a musím ľahnúť a poležať, aby to prešlo. Uvidíme, ako teda zvládnem to vianočné pečenie. Ako som vám už písala, do poradne idem až pred Vianocami. Takže vtedy budem mať novinky o našej malej.

Prečítajte si tiež:

Ťažkosti v tehotenstve
Prenatálna komunikácia alebo keď máte v bruchu motýle

Ako spať?

Okrem chrbta mi začína robiť problémy aj spánok. Musela som zmeniť polohu ležania. Zvykla som spávať na bruchu, no už mi dosť zavadzia. Trvá mi teda, kým sa uložím a môžem spať.

Minulý týždeň som sa na fotení zoznámila aj s tehuľkou Mikou. Bolo mi ľúto, že Tina prísť nemohla a dúfam, že už je jej lepšie. Teším sa na ňu pri ďalšom fotení. Bol to super zážitok, aj keď na začiatku som mala trému, ale keď som videla Miku, ako jej to ide (už je hotová modelka:)), tréma hneď opadla.

Teším sa na vás zase o týždeň.
Tehuľka Peťa

Už som v 25. týždni, takto asi vyzerá dcérka v mojom brušku.

 
20.12.2011 7:46 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist