Baby LIVE! Šarlotka (53): Ctrl+Alt+Del pre moje telo

Diéta, veľa práce, no a nakoniec skvelý hudobno-uvoľnujúci zážitok. Taký bol náš týždeň.

Váha sa nehýbe

Dali sme sa na detox. Ako som vám už písala, začala som cvičiť a upravila som stravu….a nič.
Viac ako mesiac sa moja váha nepohla, centimetre trošku zišli dole, ale tiež veľmi lenivo, takže sa trénerka rozhodla, že treba telo reštartovať. No a vraj najlepšie detoxikačnou týždňovou diétou.

Pri slove diéta sa mi ježia chlpy na tele, lebo nikdy som nijakú nemusela držať a mám z toho slova strach. Keďže je to len na týždeň, povedala som si, že to vydržím. No a nevydržala som.

Ak niekto z vás skúsil niekedy detox, vie, že je strava upravená tak, aby obsahovala len proteíny a bielkoviny, žiadny cukor, žiadny tuk, všetko ľahko stráviteľné.

Všetko by bolo ok, keby som nebola taká unavená. Doobeda je to ešte znesiteľné, ale akonáhle príde druhá hodina, začínam odpadávať a moje telo je akoby niekoho iného.

Jednoducho mi chýba energia a moja myseľ sa búri. Dnes mi trénerka “dovolila” ísť na normálny obed, tak som zhrešila a cítim sa konečne dobre. Nikdy by som nepovedala, že držať diétu je tak náročné.

Ale ako moja mama hovorí – čo sa v mladosti naučís, na starobu akoby si našiel :), snáď už nebudem musieť nič podobné prežiť, lebo pre mňa je to fakt záťaž fyzická aj psychická. Radšej budem cvičiť hoci aj každý deň :).
A som zvedavá, či toto moje trápenie bude mať nejaký efekt, verím tomu, že áno 🙂

Prečítajte si tiež:

• Óperka, opatrovateľka alebo stráženie detí
• Detský vzdor

V jednom koleee

Momentálne máme pracovne veľmi nabité obdobie, stále niekde cestujeme, jedna akcia za druhou a niekedy ani nestihnem doma oprať a vybaliť a už zas fičíme niekam preč.

Cítim sa unavená a niekedy aj frustrovaná takým životom, lebo mám pocit, že nič nie je podľa schémy a pravidiel a ja mám s prispôsobovaním sa dosť problém.

No a v tomto duchu som bola na pochybách, či zvládneme koncert kapely “nášho mládí” – Depeche Mode. V predvianočnej eufórii som totiž vlani novembri kúpila Norkovi ako vianočné prekvapko dva lístky (síce preňho, ale musí predsa zobrať aj mňa) do zóny pod pódium a tešila som sa, že si parádne opäť zadžemujeme.


Naša slečinka

Hopsa-hejsa a bolo po únave

No v strese z aktuálneho stresu som sa pokúšala na facebooku predať lístky s tým, že si doma konečne vyložíme nohy a nebudeme musieť nikam cestovať a nič robiť…

Jasné, že keď sa spamätám deň pred koncertom, už nikto nebude ochotný zmeniť svoje plány, a tak ani nikto lístky nechcel. Neostalo nám teda nič iné, len pozbierať posledné zvyšky energie, dobrú náladu a ísť.

Aby sme si spravili náladičku, skočili sme predtým na sushi, ktoré zbožňujem, fajne sme sa napráskali a hopsa-hejsa na Pasienky :). Akonáhle sme vošli medzi tých natešených ľudí a pocítili všetkú tú energiu, bolo po únave.

Koncert bol skvelý, parádne sme zadivočili, vyspievali sme sa, vytancovali a spokojní odchádzali domov – s dobrým pocitom a parádnym zážitkom.

Keď totiž boli Depešáci u nás prvýkrát, boli sme s Norkom čerstvo zaľúbení a užili sme si ich koncert ako dve hrdličky. No a teraz sme si to po rokoch pripomenuli a prišlo mi to veľmi romantické :).

Čítajte aj:

• Vaše dieťa ešte nechodí na nočník?
• Začíname hovoriť

Srdce pištalo od spokojnosti

Vzťah treba stále udržiavať a živiť, starať sa oň a pripomínať si stále, aké to bolo na začiatku skvelé.
Aj keď príde v živote okamih, keď sa necítite dobre a všetko sa zrúti, partner by mal byť vašou oporou a priniesť svetlo do života.

Aspoň tak to je vo vzťahoch, ktoré si založili ľudia, ktorí sú si súdení. Tých nerozdelí ani atómová bomba :). Aj náš vzťah si už tiež prešiel kadečím, ale držíme pohromade. A výtvor našej lásky s menom Šarlota je tomu dôkazom. Už z nej začína byť samostatne mysliaca slečna, chce si vydobiť svoj životný priestor a začíname sa s ňou dobre baviť.

Každý deň je prekvapením, každá hodina novou inšpiráciou. A keď sme tento týždeň odchádzali od neurologičky s verdiktom –úplne v poriadku – až mi srdce zapišťalo od spokojnosti.
Už len, aby ja som sa dala do poriadku a svet bude opäť o niečo krajší 🙂
Ľúbte sa a prežite príjemný víkend…nech vás ani dážď nerozladí, veď indoorových aktivít je milión 🙂


Foto: branoherchl.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist