Baby LIVE! Šarlotka (5): Som len batoh s nohami?

Dnes vám píšeme obe – Šarlotka a aj jej mamina. Majú za sebou športový týždeň. Šarlotka sa učí vo vani plávať a Mika sa zas zničila túre.

Priberám

Konečne som začala priberať! Za týždeň 250 gramov, čo je v mojom prípade senzácia hodná minimálne zlatej medaily. Pani doktorka nás pochválila a podporila mamu v dojčení. Mama má totiž veľmi bolestivé bradavky a niekedy mi od bolesti hovorí, že už viac nevládze.

Ale ja sa potom na ňu pozriem takými veľkými očami plnými otáznikov a ona sa zasmeje a môžem pokračovať v papaní. Posledný týždeň mi nestačí jeden cicík, niekedy vyťahám obidva. Asi začínam poriadne rásť, keď mi ocino raz ráno obliekol kabátik, ktorý mám rada, tak mi ho cez brucho už nevedel zapnúť, smial sa mi, že mám brucho ako on.

Asi ho mám také chlpaté…lebo si naňho ešte nevidím, tak neviem, čo myslel. S tatinom je vždy strašná zábava. Hlavne večer pri kúpaní sa spolu nasmejeme, stále mi “prdí” na brucho, šteklí ma na nohy a učí ma plávať.

Mama chce totiž začať chodiť na plaváreň pre detičky, ale vraj musíme počkať, kým budem mať štyri mesiace. Zatiaľ ma teda pripravuje ocino vo vaničke.

Dievčatko pekne len v ružovom

Musím odkázať, že mama ďakuje tete, ktorá nám napísala, kde zoženieme ten neoprén na plávanie, hneď sme ho objednali. Presne taký som chcela, ale majú len ružový a modrý.

Neviem prečo všetky oblečenia pre baby sú ružové. Mne sa veľmi taká farba nepáči a mame už vôbec nie. Ale pre také malé slečny ako som ja ťažko kúpiť hocičo v inej ako ružovej. Sesterka Ella ružovú miluje, jej aj pasuje, ale ja si v nej pripadám tak smiešne, strašne detsky. Asi sa mama naučí šiť a bude mi robiť špeci oblečka.

Prečítajte si tiež:

• Homeopatia verzus klasická medicína
• Oblečenie pre bábätko

No a ako vidí dojčenie mamina Mika?

Posledné dva týždne som cítila, akoby sa mi znižovala produkcia mlieka. Malá si často vypýtala obidva prsníky a niekedy po papaní kričala a nevedeli sme ju upokojiť.

Spomenuli sme to pred týždňom na poradni u pani doktorky a keď sme mali na váhe prírastok len 50 gramov za týždeň, zhodnotila, že asi mám málo mlieka a odporučila mi homeopatiká.

Naša pani doktorka sa venuje homeopatikám a som rada, že najprv hľadá riešenie v alternatívnej medicíne a až keď to nezaberie, ide sa na lieky.

Ja sa v homeopatikách nevyznám, doteraz som ich vôbec nepoužívala, ale skúsila som. Tak som začala cmúľať pred kojením 5 guľôčok a odrazu bolo mliečka viac. Malá je pokojnejšia, začala priberať a tento týždeň sme dostali na poradni pochvalu za senzi prírastok

Šarlotka aj tak stále vyzerá ako niektoré novonarodené detičky, má 4,5 kila. Bude to taký malý čiperný chrúst, už teraz sa hýbe tak, že ju radšej na sedačke obkladáme vankúšmi, aby sme ju nemuseli hľadať pod stolom :).

Batoh s nohami

Boli sme pracovne v Tatrách a spravili sme si jeden deň aj výlet na Hrebienok. Keďže je tam asfaltka, Norko sa ujal kormidla a v rámci “buďme fit”, vytlačil kočík až na Bilíkovú chatu.

Bola to moja prvá túra po dlhom čase a trošku ma aj vyčerpala. Keď sme prišli späť do Dolného Smokovca, sadla som si v cukrárni na stoličku a nevedela sa viac postaviť a potom som zaľahla do postele asi 10 minút po Šarlotke (ona obvykle chodí okolo ôsmej) a spala som skôr ako ona :).

Ale bolo to super, už mi taký pohyb chýba a keby sa dalo, vrátila by som sa k rannému behaniu. Zatiaľ kým kojím, to nie je možné, uvidíme, keď bude mať princezná pol roka za sebou.

Začala sa hubárska sezóna a už máme prvé nasušené dubáky. Sme vášniví hubári, ešte viac ako jedenie milujeme hľadanie a zbieranie hríbov.

No a keďže máme šatku a nosič, Bombička nemá na výber a chodí s nami do lesa. Obvykle ju nosí Norko a keď niekoho stretneme v lese, je to vždy zábava, lebo zo šatky mu trčia len mini nohy v mini teniskách a každý kuká, že čo to má ten chlap na hrudi za divný batoh s nohami :).

Čítajte aj:

• Pomôcky na dojčenie
• Dieťa pri vode

Šatka – ďakujem

A viete, kde sa Šarlotke najlepšie spí? Na maminých cicíkoch :). Vždy, keď je nervózna, prilepím si ju na seba a ona sa ako šibnutím zázračnej paličky upokojí a obvykle zadrieme.

Preto som rada, že som objavila šatku, je to fakt veľká pomoc v živote matky. Bez problémov som mobilná celý deň, malá je pokojná (aj keby chcela byť nervózna) a vôbec sa necítim obmedzená.

Pre aktívnu matku, ktorá sa potrebuje aj napriek starostlivosti o bábätko realizovať, je šatka presne to pravé orechové. Veľmi ju odporúčam každému, kto ju zatiaľ nevyskúšal. Ak máte možnosť si ju u niekoho požičať, skúste to.

Garantujem, že sa váš život odrazu zmení a otvorí vám nové možnosti. A váš pokladík sa vám odmení úsmevom a spokojnosťou. Okrem stáleho natriasania a túlenia mu masírujete bruško a spevňujete svoj chrbát. No proste samé plusy a pozitíva 🙂

Krásny slnečný víkend vám prajú Bombičky.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist