Baby LIVE! Šarlotka (30): Materinský inštinkt nesklamal

Ak čítate môj článok, tak koniec sveta tohto roku zasa neprišiel :). Môžeme si teda naplno vychutnať pohodu sviatkov. Píšem pohodu, čiže žiaden stres…

Je to náročné. Priznávam

Predvianočný zhon mi totiž dáva zabrať. Snažím sa sústrediť len na najdôležitejšie veci, keďže sme však vymieňali minulý týždeň okná a tento týždeň sa robili “vysprávky”, tak sa neviem popasovať s poriadkom, s pečením a všetkými tými dôležitosťami.

Nechápem, ako to robia iné mamy, keď počas normálneho fungovania prerábajú celý dom, majú viac ako jedno dieťa a ešte sú aj usmiate a spokojné. Ja mám pocit, že to dokáže len superman.

Dobehli ma proroctvá mnohých známych, že mať dieťa je náročné. Nesťažujem sa, len konštatujem, že ma opäť prekvapil neočakávaný pocit nedokonalosti, ktorý, ako kozorožec, neznesiem :).

Prečítajte si aj:

• Rodičovský príspevok po novom
• Rodina verzus zamestnanie

Nožičky Bombičky

Okrem všetkých tých bežných vecí sme tento týždeň riešili pohyblivosť našej Bombičky. Už dávnejšie som si všimla, že veľmi málo používa nožičky, otáčala sa len z bruška na chrbát, aj to len do jednej strany a vôbec bola taká komótnejšia.

Dávala som jej čas, každý má upokojoval, že každé dieťa je iné, každé má “svoj čas”. Môj materinský inštinkt však bil na poplach a po tom, ako som na plávaní pri rozhovore s jednou maminou zistila, že vo vedľajšom meste je jedna pani, ktorá sa venuje rôznym masážnym a rehabilitačným praktikám detičiek, som sa rozhodla. Objednala som sa a nepresvedčila ma ani kontrola u našej doktorky, podľa ktorej je Bombuška “tabuľkovo” v norme.


čauteee

Stop plavárni 🙁

Jednoducho zvíťazil materinský inštinkt a ako matka som cítila, že niečo nie je celkom v poriadku. A pani Lienka nám to aj potvrdila.

Šarlotka má veľmi tuhé šľachy, treba ju pravidelne trikrát denne masírovať a precvičovať s ňou. Nie je to nič vážne, avšak mohla by mať problémy neskôr a je dobré, že som počúvla samú seba a začala to riešiť.
Preto som si povedala, že všetky tie prkotinky ako umyté okná a napečené medovníky nie sú vôbec tak dôležité ako Bombičkino zdravie.

Pani Lienka nám sľúbila, že pri pravidelnom masírovaní a cvičení budeme po dvoch či troch týždňoch vidieť zásadné zmeny v jej pohyblivosti, tak sa teším a zároveň aj verím, že to fakt pomôže. Ale čo nám nateraz “zakázala” je plávanie. A to až Šarlote vyhŕkli slzy do očí. Chceli sme ísť ešte aj medzi sviatkami.
Škoda, lebo v našom meste ku koncu roka končí plaváreň pre detičky, tak sme to chceli maximálne využiť.

Čítajte tiež:

• Chcete mať dobré a slušné dieťa?
• Je dobré dať dieťa do jaslí?

Sviatky v kruhu blízkych

Netrápte sa nezmyselnými zvykmi, že na Vianoce musí byť upratané, napečené, vyvoňané…
Upratať sa dá hocikedy, trebárs aj na Štefana, upiecť chutné koláčiky môžete aj na Božie narodenie, vy a vaša pohodička v kruhu najbližších je dôležitejšia ako všetky materiálne darčeky.

Ja napríklad nemám vôbec zmysel pre krásne zabalené darčeky, preto každý rok dokážem maximálne všetko nahádzať do tých krásnych ligotavých taštičiek a dúfať, že nepoužijem práve tú, v ktorej som darčeky minulý rok dostala :).

Tento rok sa budem najviac tešiť z našej dcéry, z jej zdravia a modliť sa, aby sa v jej nôžkach všetko opravilo, uvoľnilo a aby bolo všetko v poriadku.

Šťastné a veselé!

Vaše Bombičky


Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: dieťamatka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist