Baby LIVE! Šarlotka (12): Som žabka i medvedík a mám svrbky

Od vody k domácemu kozubu. Z Kysúc opäť píše Šarlotka, novým menom Žabka. Trénuje plávanie a možno onedlho vyskočí aj ona, alebo aspoň jej prvé zúbky.

Medvedík sa chystá na zimu

Zima sa blíži! Tento týždeň sme prvýkrát po skončení minulej zimy zapálili doma krb, lebo bolo chladno večer. To je neklamným znakom, že sa jeseň pomaly blíži a plíží, snaží sa nás prichytiť nepripravených.
Lenže nám ostalo veľa dreva z minulej sezóny, tak sa nebojíme A mama mi už vytiahla aj teplejšiu bundičku, v ktorej mi každý hovorí, že medvedík.

Neviem, prečo mi tak hovoria, lebo v telke keď bol medvedík, tak bol celý taký huňatý a bundička je len po ritku huňatá.
Inak mi naši už dovolia kukať trochu telku. Niekedy, keď idú zvieratká, tak pozerám tak, že aj dýchať zabúdam a niekedy mi pustia taký program, kde idú len rozprávky pre maličké deti. Všelijakí panáčikovia sa menia a chodia a mne sa to páči.

U deda je telka lepšia, lebo je väčšia a on stále športuje, ale keď som doma a môžem kukať, tak je to vlastne jedno. Mama sa mi smeje, lebo niekedy sa tak zadívam, že až fakt zabúdam dýchať.

Prečítajte si tiež:

• Stále sa odkopáva!
• Prvé slovíčka

Budeme vyšetrovať záhadu:)

Potom chodí ku mne stále a kontroluje, či žijem. Aj minule ma v noci zobudila a kontrolovala, či dýcham, lebo sa spustil alarm.

A chudák mama sa zľakla, že to sa zapol ten môj alarm na postieľke, ktorý piští, keď ma tato vyberie z postieľky a zabudne štiknúť ten gombík na alarme, čo ho vypína. Zobudila ma, zatriasla so mnou, ja som vypleštila oči, zľakla som sa a začala kričať ako o život. A vtom tata prišiel na to, že to nie môj alarm piští, no spustil z ničoho nič. Tak si predstavte, že tie malé veveričky, čo nám vyjedajú komoru, prehrýzli káblik.

Keď budem väčšia, tak ho aj ja skúsim, či je taký chutný. Potom musel prísť kamarát ujo opravár a dal nový káblik. Ale dneska v noci sa to spustilo znova. Tak nevieme, či zas máme nové veveričky, alebo k nám chodia nejakí duchovia a nedajú mi spať. Musíme to vyšetriť.


Krásky:)

Foto: Braňo Herchl

Ukrajinaaaaa

Z Balatonu sme išli s našimi na Ukrajinu. Lebo tam mám takého kámoša Oleksija, tak sme ho boli kuknúť, ako rastie. No a Oleksijova mama má v brušku také mimčo ako som ja. Mama mi vysvetľovala, že raz také aj ona bude mať v brušku a potom budem mať súrodenca.

Neviem, čo to je súrodenec, ale Oleksij bol supiš, aj ma zastrelil takou gumipuškou. Akurát som jedla a išli sme s mamou už spať a on vtrhol k nám do izby, niečo zakričal a zastrelil nás.
Mama mu skonfiškovala gumipušku a nazlostene ho vyhodila z izby, ale mne sa to páčilo. Smiala som sa od ucha k uchu.

Čítajte aj:

• Reakcie súrodencov na príchod dieťatka
• Plávanie malých detí nie je žiadna veda

Viete, čo sú svrbky?

Na Ukrajine sme boli poobede v takej reštike, kde som vraj bola, keď som ešte bývala v bruškovom domčeku. Ale sa mi tam nepáčilo, kričala som a chcela som ísť preč.

Hrala tam hlasno hudba a bol tam prievan a zima a furt som bola hladná a k tomu všetkému ma zas svrbeli ďasná.

Tata preto vymyslel nový zlepšovák, dáva mi gélik na cumeľ a s ním mi pekne vytrie „svrbky“. Lebo hovorí, že on keď by mi mal dať prst do pusy, tak by ma zadusil, taký ho má veľký. Veď keď mňa môže nosiť len v jednej ruke, tak asi má tie ruky veľké, lebo mama musí používať dve ruky. Aj babka dve používa. Tak má tata asi fakt tie ruky ako obor.

Žabka športovec

Teta Alenka mi hovorí žabka. Ona je naša inštruktorka na „plavoške“. Chodíme teraz s mamou často plávať a mne sa to páči. Popištím si, pospievam, poplávam a trénujeme s mamou potápanie.

Zatiaľ ma len oblieva vodou z pohárika, ale vraj o dva týždne už budem po dobrom tréningu vedieť zatvoriť nos a pod vodou sa budem usmievať. Lebo tak to robili baby a chaloši, čo spolu plávame. Oni sú už veľkí, už sa vedia potápať a aj plávajú lepšie ako ja. Lenže trénujem a natriem im to, ani sa nenazdajú a už budem plávať ako oni. A teta Alenka mi dnes povedala, že budem športovec, lebo som pevná ako skala a parádne plávam. Len škoda, že teta Alenka už končí s plávaním. Lebo nejaký ujo jej tak zdvihol nájom, že musí skončiť.

Neviem, čo je to nájom, ale asi je to riadne ťažké a ten ujo to asi musel zdvihnúť poriadne vysoko.Mama hovorí, že budeme chodiť plávať do iného mesta, ak to u nás zatvoria. Lebo vraj zo mňa chce vychovať športovca.

Nech vám slniečko pekne pripeká na nosy.

Vaša Šarlotka


Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: rukyvychovať

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist