BABY LIVE! Matej (48): Stop dedinskej samote

Maťko ma prekvapuje každým dňom. Nielen pokrokmi v chôdzi, ale aj novými slovíčkami. Ďalším príjemným prekvapením bolo Maťkovo hrdinstvo u lekára. Úspešne sme zvládli očkovanie.

S Matejom sme sa cez týždeň vybrali k doktorke. Dôvod bol jasný – obávané preočkovanie. No všetko dopadlo nad moje očakávania. Žiadne nežiaduce reakcie, žiaden veľký plač.

Matej hrdina

Už keď sme sa blížili k doktorke, začínala som mať akési chvenie v žalúdku, to som sa bála aj za Mateja. No drobec to zvládol veľmi statočne, až som sa čudovala. Sestrička pichla Maťka najprv do jedného stehienka, potom do druhého a aj keď sa slzám nevyhol, bol úžasný. Hneď, ako som si ho zobrala do náručia, upokojil sa a o chvíľu sme už ani nevedeli, že nejaká bolesť bola.

Prekvapilo ma to, ako Maťko reagoval, lebo väčšinou, keď sme v čakárni a z ordinácie vychádzajú detičky po očkovaní, nevedia sa dlho utíšiť, preto som sa bála, že nás čaká to isté.
Nuž dopadlo to nad moje očakávanie a najbližšia návšteva doktorky nás čaká až v Matejovom 15. mesiaci, ak ho samozrejme, dovtedy nepostihne choroba.

Ženy sú ženy, aj pre Mateja…

V chôdzi sa Maťko zdokonaľuje a svojimi pokrokmi vyvoláva búrlivé emócie v celej rodine. Predviedol všetky svoje doterajšie schopnosti a zožal obrovský úspech. Najmä manželova mama bola z jeho prvých krokov úplne unesená.
Bola som rada, že svokrovci prišli po čase na návštevu a ja som zatiaľ mohla využiť ten čas bez toho, aby som nemusela byť neustále v strehu.

Totiž neviem prečo, ale Maťko v manželovej prítomnosti nikdy dlho nevydrží, najradšej má ženskú, čiže rozmaznávajúcu spoločnosť.
Babka
teda jeho podmienky spĺňa a tak som zas niečo dopísala do „bakalárky“. Prišlo mi to vyslovene vhod – Matej mal spoločnosť a ja tiež.

Hľadá sa mamička na materskej

Tento týždeň som sa tiež rozhodla, že s „dedinskou osamotenosťou“ musím niečo urobiť, hlavne kvôli Maťkovi. Takže okrem toho, že sme s manželom pripravení na prípadného súrodenca, napísala som si inzerát na zoznámenie s mamičkou na materskej dovolenke a ozvala sa mi zatiaľ jedna v mojom veku.
Je z okolia a má tri malé deti, ktoré by mohli byť aj pre Maťka dobrou partiou.

Pre začiatok sme si vymenili telefónne čísla a uvidíme, čo sa z toho nakoniec vyvinie. Ak by sme si rozumeli, bolo by to fajn, Matej a ja by sme mali spoločnosť a možno aj nových spoločníkov počas našich výletov.


Už 1. marca bude mať Matej 1. rok

Onedlho prvý rok

V poslednom čase si všímam aj to, ako sa zmenila Maťkova reč. Začínajú sa objavovať ďalšie slabiky a okrem zaužívaných – mama, baba, dedo a havo skúša zložitejšie spojenia, ako žiža, sasa a podobné „novinky“, ktoré asi zatiaľ nič neznamenajú, ale potešia.

Jedenásť mesiacov Maťkovho života je úspešne zavŕšených a tak sme ich oslávili v detskom kútiku, kde sa už náš zázrak hrdo prešiel. Ešte síce neisto, ale predsa po vlastných nohách.
O mesiac má Maťko rok, keď sa tak obzriem a vidím, čo všetko už dokáže, myslím, že môžeme byť s manželom na neho právom hrdí.

Maja + Matejovia

Na Babywebe tiež nájdete:

Očkovanie – komplexný prehľad
Súrodenci – veční rivali?
Bábätká sú jazykoví géniova

Viac o téme: bolesťmamička

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist