BABY LIVE! Matej (33): Choroby sme pekne schytali

Mám pocit, že prebdené noci sa asi nikdy neskončia. Po zuboch sa u nás prihlásila choroba. Domov ju asi priniesol manžel a nakazili sme sa všetci traja. Najhoršie na tom bol Matej. Kritické boli prvé tri dni choroby – plač, krik a odsávačka.

Matejom toľko nenávidená odsávačka na soplíky sa opäť stala naším každodenným spoločníkom. Zavítala k nám totiž choroba.
Z práce ju asi priniesol môj manžel a „úspešne“ nakazil malého a nakoniec, hoci som sa dlhšie držala a snažila chorobu oklamať, aj mňa. Matejov krik a utrpenie preto sprevádzali náš uplynulý týždeň.

Tri kritické dni

Malý Matej odsávanie prežíval naozaj veľmi zle, a to hlavne počas prvých dní, keď bol aj priebeh choroby najhorší. Jediným šťastím bolo, že nemal zvýšenú teplotu a ani z celkovej energie mu preto tak neubralo.
Po troch kritických dňoch, samozrejme aj prebdených nociach, sa všetko začalo dávať opäť do normálu. Celkom pomohli aj kvapky, čo nám odporučili v lekárni. Zvýšili sme aj príjem tekutín, teda okrem mlieka si Maťko dá rád aj čaj.

Vitamíny rýchlo sem!

Bojovať proti viróze som sa snažila aj vitamínmi. Matejovi som spestrila jeho mliečnu stravu a obohatila ju o čo najviac ovocia, aby sa mu dostalo viac vitamínov, hlavne céčka.
Jeho najobľúbenejšou stravou okrem mliečka, ktoré si vychutnáva ešte stále aj v noci, je ovocná výživa, do ktorej dám rozmočiť sušienky. Zeleninová strava u neho nie je až také obľúbená, ale vždy som rada, keď zvládne aspoň pár lyžičiek. Zo zeleniny má najradšej čo najsladšie „verzie“, hlavne mrkvičku a zemiak.

Mobily a ovládače – to Matej miluje

Napriek tomu, že chorobou sťažené podmienky Mateja trochu znervózňovali, rozhodol sa, že to využije na posilnenie svalstva a pocvičí si hlavne na pohybové schopnosti. Najväčší úspech sme zaznamenali s chôdzou po štyroch a smerom dopredu.

Na gauči, kde trénuje, sú vždy predmety, ktoré ho veľmi nabádajú k lepším výkonom. Sú to hlavne ovládače, mobilné telefóny a všetko, čo mu zakazujeme brať do rúk a úst, no to ho však zaujíma najviac. S obrovským záujmom a zvedavosťou sa na ne vrhá a nachádza v sebe netušené schopnosti v lezení a preliezaní, len aby ich dosiahol.

Keď už je vytúžený ovládač alebo iný zakázaný predmet na dosah s údivom sleduje jeho dráhu spolu s mojou rukou, až kým nezmizne z jeho dohľadu. Zbytočne mu potom nenápadne predhadzujem už preskúmané hrkálky a iné hračky, očami stále hľadá už len zakázané predmety.

Až keď už nič také nie je v dohľade, tak sa chtiac-nechtiac uspokojí aj s nejakou jeho hračkou, najlepšie ak poriadne hrká, alebo šuští. Dlho ho to však nebaví a po chvíli potrebuje iné podnety alebo prostredie, takže sa presúvame do kuchyne, kde má kolísku a v nej iné hračky.

Energie mu neubudlo

Ja vtedy využijem ten krátky čas, kým sa z nich teší, a čo najväčšou rýchlosťou pripravujem pre manžela obed. Keď už je všetko v hrncoch a varí sa, odmením Maťka tým, že si ho vezmem na ruky a čo sa dá, robíme chvíľu spolu.
ie. domácnosti.

Keď je v stoličke pripútaný a prisunutý k stolu, kde má na dosah zopár hračiek je v bezpečí, ale aj tak ho mám stále na dohľad. Je to naozaj energický človiečik, ktorý ma stále niečím prekvapuje.

Maja + Matej

Na Babywebe tiež nájdete:

Starostlivosť o dieťatko
Vývoj dieťaťa

Viac o téme: rukystrava

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist