BABY LIVE! Matej (27): Máme za sebou náročný týždeň

Normálne som rada, že týždeň už končí. Bol naozaj náročný pre všetkých nás troch. Mne začala škola, takže sme sa všetci traja museli vydať na výlet do Bratislavy. Trošku ma prepadli obavy, ako to celé zvládnem – školu, skúšky, domácnosť a, samozrejme, jej najdôležitejšieho člena – nášho Maťka. Ten odštartoval svoj druhý polrok.

Škola v septembri nezačala len deťom, ale aj mne. Celá rodinka sme sa teda vybrali na cestu do Bratislavy. Už po ceste mi zvieralo žalúdok. Bola som nervózna, ako to celé dopadne. Moju nervozitu vycítil aj Maťko, odmietal dokonca aj mlieko. Núkala som ho ešte na chodbe v škole, kým mi začala prednáška, no márne. Všetko okolo ho zaujímalo viac než kŕmenie. Nervózna som teda odišla na prednášku s predstavou, aký bude náš malý o chvíľu hladný. Manželovi som ešte dala inštrukcie, nech mi zavolá, keď bude Matej chcieť mlieko a ja vybehnem z prednášky. Takto sa začal pre nás nový školský rok. Muž si musel vyčerpať aj posledné dni dovolenky, ja som odštartovala tretí ročník štúdia a Maťko svoj druhý polrok.

Podstatnú vec sme zabudli

Kým som sedela na prednáške, prechádzali sa moji Maťovia po uliciach Bratislavy, a to dosť krkolomne. Zabudli sme totiž pri balení doma jednu z najpodstatnejších vecí – babyvak. Manžel preto musel niesť Maťka po celý čas na rukách.
Najhoršie bolo, že sme nezabudli len babyvak, ale doma ostali aj kolesá od kočíka. Mali sme so sebou len vaničku a vajíčko.
Maťovia sa teda vybrali na púť po second handoch, či sa tam náhodou nenájde niečo, čo by uľahčilo nasledujúce dva dni.

Malý nechcel piť

Po prvej prestávke v škole sme sa stretli a Maťko sa ešte stále odmietal napiť. Ani si nepamätám, že by niekedy vydržal tak dlho bez mlieka, odstrekla som mu teda, koľko sa dalo a pridala som k tomu niekoľko výživ a už som sa mohla opäť venovať prednáške, tentoraz pokojnejšie. Keďže šoférkou som ja, museli sa pohybovať stále v okolí školy. Všetko to bolo veľmi náročné, ale nakoniec sme to zvládli.

Na pomoc prišiel dedko

Manželovi prišiel nakoniec pomôcť aj môj otec, takže sa mohli striedať pri nosení malého. Prestávka na obed bola dlhšia, Maťko sa medzitým stihol už aj vyspať v aute, vypiť odstreknuté mlieko, zjesť polovicu výživy a upokojiť sa.
Nové prostredie ho nesmierne zaujímalo, všetko by chcel pozorovať a keďže je zvyknutý na pokoj dediny, Bratislava bola pre neho niečo úplne nové – plno vzruchu, farieb a hluku. Na obed to už ako-tak spracoval a aj poriadne nasýtil. Napokon celý chaos vyriešil najlepšie, ako mohol – spánkom. Večer sme našli v jednom second hande babyvak, stál neuveriteľné dve eurá. Boli sme tak zachránení na nasledujúci deň.

Doma je doma, aj pre Maťka

Ten už prebehol bez komplikácii, až na to, že sme už všetci boli poriadne unavení a tešili na našu dedinku a pokoj v nej. Vrátili sme sa okolo desiatej večer, lebo sme ešte po ceste navštívili manželových rodičov v Trnave a mali sme tento náročný výlet za sebou. Maťko to všetko znášal statočne, ale keď sa ráno prebudil vo svojej postieľke, bol naozaj šťastný. Výskal a otáčal hlavičku zo strany na stranu, čo je prejavom jeho najväčšej spokojnosti. Celý deň som ho potom zahŕňala čo najväčšou dávkou pozornosti a lásky a, samozrejme, mlieka, lebo to mu opäť veľmi chutilo. Keď nabral sily a vrátila sa mu energia pokračoval vo svojich zdatnostiach.

Už vie sedieť

Maťko už dokáže sám sedieť a sám sa aj vie do sedu dostať, ak sa má o čo chytiť, alebo zaprieť. Okrem toho sa stále pokúša stáť na nohách, takže keď ho držím pod pažami, stojí. Z tejto novej pozície sa vie dlho tešiť. Tiež sa mu páči urobiť si z mamičky živú preliezačku, na ktorej si môže skúšať všetko, čo sa už naučil. Je toho za ten pol rok jeho života veru dosť.

Maja + Matej

Viac o téme: mlieko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist