Baby LIVE! Matej (14): Malý je spokojný, len mňa občas prepadnú pocity samoty

V poslednom čase sa občas cítim sama. Som síce stále s Matejom, ale keďže posledné týždne len pršalo, museli sme trčať doma. Občas som sa cítila ako na nejakej izolačke. Teraz sa už počasie konečne vylepšilo, dážď zmizol a ukázalo sa slnko, verím teda, že aj moja nálada sa vyjasní. Vždy, keď mám chmúrne myšlienky, či pocity samoty, pozriem sa na Mateja. Vtedy si spomeniem, čo je šťastie: keď vidím, aký je spokojný.

Konečne máme s Matejom za sebou pár pekných dní, mohli sme vyjsť von na prechádzku. Tak ako väčšinu Slovákov nás potešilo slnko. Už som z toho počasia bola taká ubitá, že keď vyšlo slnko, nevedela som, či sa mám tešiť, alebo to bude zase predčasné.

Nakoniec som ostala viac-menej bez nálady. K tomu prispel aj fakt, že som sa za posledné obdobie cítila dosť osamelo. Manžel je buď v práci, alebo robí okolo domu a keďže ja sa od Mateja nemôžem pohnúť, začala som sa cítiť trochu izolovane.

Chýbajú mi priatelia

K mojej izolácii prispieva aj prostredie, som totiž pôvodne z hlavného mesta, kde mám aj všetkých priateľov a známych. Na dedine bývam síce už niekoľko mesiacov, no zatiaľ tu nemám takých priateľov, s ktorými sa môžem hocikedy a bez problémov porozprávať. Preto sa mi aj do týchto pekných slnečných dní primiešava trochu pesimizmu.

V podstate mi však na chmúrne myšlienky neostáva veľa času, Maťko ma zamestnáva od skorého rána do večera. Teším sa, že sme konečne mohli vyraziť na dlhšie prechádzky, sú už na dennom poriadku a zaberajú nám aj štyri hodiny z dňa.

Šťastie v nešťastí

Počas prechádzok síce na mňa útočí moja alergia, no dá sa to zvládnuť. Maťko kýchne raz za hodinu a ja asi trikrát. Na to, že je teraz rozkvitnutá tráva v najväčšom rozmachu, je to úspech a stále dúfam, že Maťko bude voči tomu imúnnejší ako ja.

Hneď na prvej prechádzke po tých strašných dažďoch, ma však prekvapila osa. Najskôr sa dlho motala okolo mojich vlasov, až ma nakoniec predsa len pichla do krku. Práve som prechádzala okolo domu, kde bolo vonku nejaké dievča s babkou, tak som ich poprosila, či sa mi na to nepozrú, lebo v tej chvíli som ešte nevedela, či to bola osa alebo mi tam včela nechala svoje žihadlo. Dievčatko hneď priskočilo, povedalo mi, že žihadlo tam nie je a prinieslo vatičku namočenú do octu. Maťko si celý čas spokojne spal a ja som bola rada, že osa zaútočila na mňa, lebo keby to bolo inak… fuuh radšej som si ani tú hrôzu nepredstavovala.

Na mlieko to vplyv nemalo

Keď som dostala vatičku s otcom, som sa rýchlo ponáhľala domov, nevedela som totiž, akú reakciu môže štipnutie vyvolať. Vatičku s octom som si pritláčala na bodnuté miesto a dúfala som, že to nebude mať nejaký vplyv na mlieko, ktoré si Maťko začne pýtať hneď, ako sa zobudí.

Doma som sa informovala všetkými dostupnými prostriedkami a potvrdila som si, že to na mlieko nemá vplyv. Vydýchla som si a Matej sa mohol spokojne napiť.

Maťka sa snažím pred hmyzom chrániť, ako sa len dá a našťastie na neho nezaútočil ani komár. Natieram ho prípravkom proti hmyzu a asi sa budem musieť začať natierať aj ja, keď pôjdeme do lesa.

Premýšľala som, ako si spestriť každodenný kolotoč okolo Mateja. Hľadala som nejaké činnosti, ktoré sa dajú vykonávať spolu s malým. Napadlo ma napríklad plávanie v bazéne s bábätkami, ale v mojom okolí som zatiaľ takú možnosť nenašla, každopádne by nám obom prospelo aj niečo iné, ako sa venovať len prechádzkam.

Žltačka je nadobro preč

S pribúdajúcim slnečným žiarením som si všimla na svojej tvári silnejúce pigmentové škvrny, takže sa budem musieť viac chrániť aj voči slnku, lebo na kráse mi to veľmi nepridáva. Objavili sa tam počas tehotenstva a zatiaľ pretrvávajú.

Maťkova pleť naopak žiari stále väčšou belosťou a zdravím, žltačka je už nadobro zažehnaná. Keď sa pozerám na malého, mám pocit, že je najspokojnejšou osobou v našej domácnosti, nič mu nechýba, pozornosti má dostatok a zdravím prekypuje. Len dúfam, že na najbližšej prehliadke u doktorky obstojíme, lebo mliečko mu neviem odoprieť a Matej je stále mohutnejší a mohutnejší.

Najdôležitejšie pre nás však je, aby bol spokojný a šťastný, čo pre neho znamená aj poriadne napapaný, a to sa nám zatiaľ darí dobre. Matej ozaj rastie ako z vody, minulý týždeň mal už tri mesiace.

Maja + Matej

Viac o téme: mliekopleť

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist