KLUB tehuliek (7): Chute, nechute, nespavosť…

Problémy tento týždeň tehuľky obišli. Soňa sa chystá na víkendovú dovolenku a podobne ako Zuzku ju trápi nespavosť, s Erikou sa pohrávajú chute, no občas aj nechute.

Tehuľka Soňa: PNku vymení dovolenka. Hurá!

Ahotej tehuľky! Trápenie, krvácanie a aj strach ma tento týždeň obišli. Klop-klop, ťukám si na čelo, nech to tak aj ostane.

Cvičenie musím vynechať

Môj 15. týždeň tehotenstva bol bezproblémový – žiadne krvácanie a ani urgentná návšteva u lekára. Snáď to nezakríknem. Plánujeme totiž na chvíľu vypadnúť, tak by som rada lekárov obišla. PNku som totiž vymenila za dovolenku, lebo sa chystáme na predĺžený víkend na rodinnú lyžovačku do Lopušnej doliny. Už sa veľmi teším, aj keď tento rok na lyžovanie môžem zabudnúť, no nevadí, aspoň budem na čerstvom vzduchu a môžem chodiť na prechádzky, to jediné mám dovolené.

Chcela som aj pomaličky začať cvičiť, prípadne plávať, ale ešte nemôžem.

Nespavosť prišla aj ku mne

Na túto chatu chodíme už tretiu zimu a je tam veľmi pekne. Útulná chatka so všetkým čo k tomu patrí (veľká spoločenská miestnosť s krbom, kuchyňa, kúpeľňa, dve WC a 4 izby) a navyše sa nachádza v lese. Na svah je to asi len 3 minútky na lyžiach alebo pešo cez úzku lesnú cestičku.

Jediné čo ma v poslednej dobe trápi sú bolesti hlavy a nočné zaspávanie alias niekoľkohodinové kukanie „do blba“. Neviem, čo je horšie, ale potom bývam len podráždená a unavená a nič sa mi nechce. Inak ostatné tehotenské príznaky sa mi zatiaľ vyhýbajú a dúfam, že aj budú.

Vaša tehuľka Soňa už v 15. týždni


Bábätko v 15. týždni


Tehuľka Erika: Dostavili sa chute, no aj „nechute“

Ahojteee milé tehuľky! S chorobami sme to tentoraz dobojovali šťastlivo, tak som si mohla počas uplynulého týždňa užívať slniečko, ktoré ma láka von. Posledné dni bolo na túto ročnú dobu ozaj až neuveriteľne pekné počasie. Je to síce fajn, no zima je podľa mňa zima, a tak by to aj malo byť.

Zima mi prospieva

Na jednej strane sa tomuto teplému počasiu veľmi teším, keďže ma vyháňa von na dlhšie prechádzky, ktoré sú dobré nielen pre mňa, ale aj pre bábätká. Na druhej strane je mi to však ľúto. Predsa len pochádzam zo severu Slovenska a na poriadnu zimu som teda nie len zvyknutá, ale mám pocit, že mi aj prospieva. Keď je vonku zima, cítim sa lepšie a nemám až toľko tráviacich problémov ako vtedy, keď je teplo. Možno práve preto stále pociťujem nevoľnosti.

Nie sú to už tie klasické ranné nevoľnosti, ako tomu bolo na začiatku tehotenstva, ale momentálne ma skôr trápi spomalené trávenie a časté vracanie sa natrávenej potravy späť do úst. No a okrem toho aj časté nechutenstvo. Hladná síce bývam a pomaly začínam priberať aj na váhe, ale okrem niektorých potravín sa mi nechce jest nič iné. Uvedomujem si, aké je potrebné sa počas tehotenstva dobre stravovať, preto sa snažím aspoň na obed jesť pestro. Na večeru však väčšinou skončím len pri krupici alebo jogurte.

Teraz u mňa vedú mliečne výrobky

Ako som už nedávno písala, neodolateľnú chuť na nejakú konkrétnu potravinu zatiaľ nemávam. No ako tak premýšľam, predsa len začalo čosi zvláštne, v poslednom čase mi začali chutiť mliečne výrobky. Hlavne ak zoberiem do úvahy, že pred tehotenstvom som ich moc nemusela.

Teraz si neraz zoberiem pohár mlieka a vypijem ho, čo by som predtým naozaj neurobila. Uvidíme, som zvedavá, či sa mi postupom času rozšíri potreba jesť aj ďalšie potraviny, ktoré som predtým nemala rada, alebo sa mi naopak táto chuť na mlieko a mliečne výrobky stratí. Mám tušenie, že sa to ešte peeekne pomení.

Vaša tehuľka Erika

Bábätko v 19. týždni

19.1.2011 7:36 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist