KLUB tehuliek (6): Tá únava je šialená!

Obe tehuľky trápi pred Vianocami únava. Brušká rastú, a to samozrejme nie od vianočných koláčikov :). Prajeme vám pokojné sviatky.

Tehuľka Tina v 32. týždni

Čím viac sa blíži deň D, tým som unavenejšia. Povzbudzuje ma však myšlienka na našu dcérku. Takže vydržať :)!

Darčeky aj pre malú

Znova nám to utieklo ako voda a ani sme sa nenazdali a sú tu Vianoce. Aj keď naša malá je ešte v brušku, sú to jej prvé Vianoce. No a čo by to boli za Vianoce, ak by si nenašla niečo pod stromčekom? Kúpili sme teda aj jej zopár darčekov.

Prečítajte si tiež:

Prenatálna komunikácia alebo keď máte v bruchu motýle
Rodina verzus zamestnanie

Idem na materskú

Za pár dní idem už na materskú dovolenku. Tehuľky, čím budete bližšie k pôrodu, tým sa budete cítiť unavenejšia, malátnejšia. Som z toho už mierne na nervy. Ale na druhej strane sa veľmi teším, že za chvíľočku uvidím moju maličkú.

Už aj kopance ubudli. To preto, lebo už ani nemá miesto na hmýrenie sa. Len tak sem-tam štuchne, aby mi dala znamenie, že je všetko v poriadku.

Bez epidurálky

Začínajú sa mi kontroly každé dva týždne a myslím, že sa už budem musieť porozprávať s doktorom o pôrode. Mám určitú predstavu a dúfam, že sa to bude dať. Ale myslím, že áno, lebo to nie je krkolomná predstava.

Chcem rodiť bez epidurálky a ostatné nechám na lekára. On to študoval. Vie najlepšie , čo robiť. Určite mi bude chcieť len to najlepšie a hovoriť mu do toho, nebude asi dobrý nápad. Znova sa tu stretneme až po Vianociach. Tak už teraz vám želám šťastné a veselé a veľa darčekov.

Držte sa

Tehuľka Tina


Drobec v 33. týždni, moc priestoru na pohyb už nemá


Tehuľka Peťa v 26. týždni

Vianočné pečenie je za mnou, no celkom ma unavilo. Manžel však bude pomáhať a vraj zvládne upratovanie i vianočnú večeru:).

Strach nemám

Tak a je to tu! Už iba 100 dní a uvidíme našu Dominiku, teším sa na ňu! Keď som čakala Robka, som sa od prvého dňa, ako som vedela, že som tehotná, bála pôrodu. Teraz strach necítim, alebo mi to nejako ešte nedochádza.
Možno je to aj tým, že viem, do čoho idem.

Keď som rodila nášho synčeka, bol so mnou aj tatino, tentoraz pôjde sestra.

Únava, únava, únava

Už mám napečené a zvládla som to, až na to, že som bola z toho fakt unavená a aj ma všetko bolelo. Tatino povedal, že už ani upratovať nemusím, keď videl, ako mi je. Vraj on všetko porobí, ešte že je taký šikovný. Asi aj vianočná večera zostane na neho.

Ešte má čaká balenie darčekov, ale to si nechám asi na poslednú chvíľku, teraz už nevládzem. Budúci týždeň mám dosť plný, takže unavená asi ešte stúpne. Idem aj na ultrazvuk do kardiocentra a potom i do poradne.

Teším sa na Dominiku, že ju znova uvidím. Čo si tam v brušku asi stvára. Hoci niekedy si myslím, že sa tam asi musí nudiť, keď tam ešte ani žiadne hračky nemá :).

Nejaký ženích pre naše baby

Nakoniec budeme teda mať všetky tri tehuľky babizne. Teším sa z toho a ako písala aj Tina, teraz sa tuším rodia samé dievčatá. Patril by sa teda aj nejaký chlapec, nejaký ženích pre naše krásky.

Mám dve tehotné kamošky a tie tiež čakajú dievčatka a ďalšiu, ktorá ešte nevie, čo budú mať. Hádam teda aspoň ona „dodá“ chlapca.

Čítajte aj:

Ako najlepšie vybrať meno pre dieťa?
Prečo je vápnik pre tehotné taký dôležitý?

Kŕče áuuu

Od 12. týždňa ma trápia kŕče v nohách, a to najmä večer, keď idem spať. Neprestali ani napriek tomu, že mi lekár predpísal magnézium a neskôr pridal aj kalcium. Vôbec sa to nezlepšilo, budem mu o tom musieť povedať na poradni.

Čo sa týka priberania, zatiaľ priberám pomaly, mám 4 kila navyše od začiatku tehotenstva a moje bruško ma presne 100 cm, ešte 6cm a dobehnem tatina :). Tak uvidíme, koľko priberiem cez sviatky, lebo ja sladké ľúbim veľmi…

Pri prvom tehotenstve som mala dobrých 18 kíl navyše, no a 10 kíl mi aj po pôrode zostalo, tak možno preto teraz tak menej priberám. Neviem si už predstaviť, že by som mala ešte 14 kíl pribrať, však by som sa asi nevládala ani hýbať.

Prajeme vám šťastné a veselé a aj sladké Vianoce 🙂
Vaša tehulka Peťa


Bábätko v 26. týždni, takto asi vyzerá v brušku, snáď sa tam nenudí

6.1.2012 8:30 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist