KLUB tehuliek (21): Dominika už je medzi nami

Pár dní po Mike sa mamičkou stala aj Peťa, porodila nečakane, no bez problémov. Katka sa na svoju dcérku zatiaľ díva len na obrázkoch z ultrazvuku. Kto sa v nich však vyzná?

Peťa je už mamičkou

Dominika sa už narodila. 1. apríl. To nie je vtip, ale vybrala si na príchod na svet takýto pekný dátum. A vystrelila si z nás už na začiatku. Šla som síce do nemocnice, no vôbec nie rodiť. Ako to teda bolo?

Dnes rodiť nebudete!

Od sestry a jej synčeka som chytila nejakú virózu, nebolo mi dobre. Vracala som. Rozhodla som sa ísť preto do nemocnice. Veci do pôrodnice som mala so sebou, veď termín už mám, hovorila som si.

No, ako som prišla, podľa monitoru zistili, že mám kontrakcie, boli však slabé a nebola som otvorená. „To dnes ešte rodiť nebude,“ hovorili mi.

Onedlho pri ďalšej kontrole som však už bola otvorená na 7 centimetrov. Pôrod prichádzal!

Prečítajte si tiež:

Upokojujúce prostriedky
Kedy ísť do pôrodnice alebo Päť základných situácií


Dominika – Sofia krátko po narodení

Krásny darček

Sestru, ktorá mala byť môj sprievod pri pôrode, skolila takisto viróza, bol so mnou preto môj manžel.

A presne o 22:28 uvidel ako prvý našu krásnu Dominiku – Sofiu s mierami ako má byť – 3580 gramov a 50 centimetrov.

Mala som šťastie, alebo som bola tak „nastavená“, ale celý pôrod bol v pohode. Bolesti neboli také veľké, nemala som ani epidurál, len tlačenie bolo ťažké.

Na 1. apríla sme teda dostali krásny darček. Sranda je, že som vtedy rodila v pôrodnici jediná. Napriek tomu izba na nadštandarde nebola voľná, som na normálnej, no máme sa fajn.

Z pôrodnice

Vaša Peťa a Dominka


Tehuľka Katka v 29. týždni

Takmer som na vás aj zabudla drahé tehuľky, tak rýchlo mi ubehol celý týždeň. Dokopy sa síce nič výnimočné nestalo.

Ticho u lekára znamená dobre 🙂

Minulý týždeň som bola v poradni, ale akosi sme s lekárom toho moc nenahovorili. Jediné, o čo som ho poprosila bolo, nech skontroluje malú, či má riadne vyvinuté ručičky a všetky pršteky.

Bol prekvapený, prečo to chcem vedieť už pomaly v 30. týždni, čiže dosť neskoro na takéto otázky.

Ale pravda bola taká, že mu plne dôverujem a viem, že pokiaľ by niečo nebolo v poriadku, upozornil by ma. Pokiaľ je ticho a nehovorí nič, beriem to tak, že je všetko v poriadku.

Vyznáte sa na obrázkoch sona?

Problém je ten, že ja ako bežný smrteľník na sonách bábätka nevidím dokopy nič. A čím je naša malá väčšia, tak mi dlhšie trvá, kým zistím, na čo sa vlastne pozerám a hlavne, kde mám pozerať, aby som videla to, čo gynekológ vidí s úplným prehľadom.

Po 3D sone som si doma viackrát púšťala „videá maličkej z bruška“, no a opäť som nevedela, čo vlastne vidím, respektíve nevidím. Zdalo sa mi, akoby Nela mala namiesto ručičiek len také „kýptiky“, vôbec som tam nevidela pršteky.

Preto mi to nedalo a opýtala som sa na to aj lekára. Chudák, ten len zalamoval rukami :), no s trpezlivosťou mi vysvetlil, že sonda sníma len určitú vzdialenosť. Všetko, čo je pred alebo za touto vzdialenosťou, už snímané nie je.

Takže sa mi pokojne mohlo zdať, že jej tam niečo chýba, ale popravde to len sonda nezaznamenala, respektíve odsekla. Ako dôkaz sme potom rátali 5 krásnych prštekov, ktoré nám Nela veľmi rada ukázala, akoby vedela, že ma musí upokojiť.

Dobrou správou bolo aj zistenie, že sa už otočila hlavou dole. Znamená to, že sa začala fixovať a dúfam, že už tak aj ostane dokonca.


Na týchto obrázkoch zo 3D sona sa ešte vyznám 🙂

Len žiaden stres!

Lekár prekontroloval ešte výsledky zo sona brucha a pečene a jediné, čo sa mu opäť nezdalo, bol popis pri obličkách. Už viackrát som spomínala, že sa lekárom nepáčia moje obličky. To, že sú zdeformované, som však automaticky brala ako následok tehotenstva.

No tentoraz je v tom asi niečo iné, ale našťastie zrejme nič vážne. Iba som mu sľúbila, že pri najbližšej kontrole poprosím urológa, nech preverí nález z tohto sona a ten popis. Cítim však úplnú pohodu a nestresujem, dúfam, že ma tento pocit nesklame a naozaj o nič nepôjde.

Čítajte aj:

Prečo je dôležité relaxovať
Ako zvládať stres?

Nočné ne-spanie

Začal ma však trápiť zlý spánok, v noci moc nenaspím, buď chodím veľa na záchod, alebo ma páli záha, či malá v brušku tancuje. Hľadám si preto rôzne polohy, krútim sa a ráno sa preberám nevyspatá a unavená. Počas dňa preto viac oddychujem a snažím sa šetriť.

Výhodou je už to, že môžem viac dní v týždni robiť aj z domu a nemusím cestovať. Takto si pekne sedím na gauči za počítačom a užívam pohodlie domova aj v rámci pracovnej doby.

Keď robím z kancelárie a viac stojím na nohách, odzrkadľuje sa to na opuchnutých chodidlách a boľavých krížoch. Dokonca, všetky svoje botasky už nosím voľne rozviazané, aby som si ich vôbec vedela obuť a netlačili ma. Už sa neviem dočkať leta a voľnej obuvi, šľapiek a „nasúvačiek“.


Katka prosí počasie o trošku slniečka cez sviatky

Počasie plííís

Posledný víkend ma sklamal, bolo strašné počasie. Žiadne slnko a teplo, len vietor a prehánky. Dokonca i snehové! Nedalo sa dokopy nič robiť.

Sobota bola síce trošku pracovná, nakoľko priateľ pomáhal susedom, ale nedeľa sa niesla v znamení nič nerobenia a veľkej nudy.

Rovnako som ostala sklamaná aj predpoveďou počasia na Veľkú noc. Ako som už spomínala, tak sa chystáme na chatu aj s partiou kamarátov. A práve vtedy hlásia ochladenie, vietor a dážď. Teraz všetci tŕpneme, ako to celé dopadne, pretože by sme neradi ostali trčať na chate celé 4 dni.

Hoci neplánujeme veľké túry, radi by sme si vyšli do prírody a čo-to pochodili po okolí.

Takže držte palce, nech sa nám plány naplnia a my si ešte naposledy užijeme výlet v kombinácii ja, priateľ a kamaráti.

Katka


Mika a Peťa môžu na brušká len spomínať, dcérky sú už na svete:)

Foto: Braňo Herchl


Už som v 29. týždni, aj moja malá je už otočená hlavičkou dolu

5.4.2012 7:37 | autor: Klub Těhuliek
Viac o téme: pôrodpôrodniceslnko

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist