materská dovolenka

Viktória: Materská a spol.

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Moje dieťa mi spí na hrudi v šatke a ja premýšľam, čo napísať. Dni plynú ako voda. Ani neviem ako, a malá má už 5 týždňov a ja som už takmer na konci šestonedelia. Celý článok »

Veselí snehuliaci

TVORENIE A VYRÁBANIE S DEŤMI Máme pre vás podrobný fotonávod na výrobu pôvabných snehuliakov, ktorých autorkou je Marcela Černá: „Snehuliačik môže slúžiť ako dekorácia na okno alebo na policu alebo aj ako zarážka do dverí. Svojím optimistickým... Celý článok »

Samoživitelia – osamelí rodičia

Pod pojmom samoživitelia rozumieme slobodných, opustených, rozvedených alebo ovdovených rodičov, ktorí sa sami starajú o dieťa. Pojem „osamelosť“ znamená, že takýto rodičia žijú v jednej domácnosti spoločne s deťmi, avšak bez partnera. Ich... Celý článok »

„Výhody“ a „nevýhody“ dvojčiat

Vždy, keď vyjdem so svojimi dvojčatami na prechádzku, stretnem ľudí, ktorí ma ľutujú. „Aha, dvojčatá, to vám nezávidím, musí byť s nimi robota, ja by som si ich zobrala len tak a potom rýchlo vrátila.“ Alebo sa nájdu takí, čo im zažiaria oči,... Celý článok »

Slobodná matka

Všeobecne udomácnený termín „slobodná matka“ sa už veľmi často nepoužíva a pomaly zaniká. Je to dané predovšetkým vývojom spoločnosti. Dnes už nie je nezvyčajné, že s dieťaťom žije osamelo jeho otec, prípadne že rodičia dieťaťa ešte nie sú... Celý článok »

Bábätko

Po tomto období až do konca prvého roku života, sa už bábätko nazýva kojenec alebo dojča. Ideálna dojčenská výživa je materské mlieko, ktoré zabezpečí dieťaťu všetky potrebné látky a ešte aj podporuje jeho imunitu. Ak nie je kojenie možné, je na... Celý článok »

Kariéra a financie

Materská dovolenka, je určená výhradne mamičkám. Po jej skončení sa však začína rodičovská dovolenka a na tú môže nastúpiť aj otec dieťaťa. Počas tejto doby mu bude vyplácaný rodičovský príspevok. Aj po nástupe do zamestnania to nezvyknú mať... Celý článok »

Najnovšie príspevky

Naposledy navštívené