Tehuľka LIVE vo 20. týždni: Budeme mať Matúška

No a bude to chlap! Hanke sa splnil sen a myslím, že aj manžel sa potešil, že nebude na neho u nás doma ženská presila. Ja som tiež rada, teda najmä preto, že celý ultrazvukový skríning dopadol dobre, a dieťatko je podľa všetkého v úplnom poriadku.

Niekoľko hodín viem, že nosím v brušku chlapčeka. Čo to bude, som sa predtým tipovať neodvážila a bolo mi to aj jedno. Len naša Hanka, ktorá si chlapca Matúška, asi podľa svojej lásky zo škôlky, želala, to predpovedala. Dnešný veľký morfologický ultrazvuk a slová mojej gynekologičky to potvrdili. „Má ho tam,“ žartovali sme.

Celý ultrazvuk trval vyše pol hodiny. Lekárka prechádzala dieťatko od hlavičky až po päty. Videli sme všetko – očká, ústočká, ručičky s prštekmi…bolo to krásne. Škoda len, že dnes na ultrazvuku niečo nefungovalo, tak som nedostala „fotku“ nášho malinkého, nášho Matúška.

Kde mám rodiť?

Ako som nášho syna videla, začala som uvažovať nad tým, kde ho privediem na svet. Možno je trochu priskoro rozhodnúť sa, ale chcem si to premyslieť. Je to ťažké. Najmä, keď vám niekto odporúča rodiť v Ružinove, druhá mamička zas na Antolskej, niekto má zlú skúsenosť tam, iný tam.

Niekedy ma zážitky mamičiek tak vydesia, že by som najradšej nerodila vôbec. Mám ale na výber?

Hanku som porodila v Ružinove a bolo to naozaj fajn, no sú to už nejaké rôčky. Zmenili sa lekári a aj pani doktorka, u ktorej som rodila, tá je teraz sama na materskej.

Keď som začala čakať nášho syna (musím si zvyknúť na to, že to bude chlap, a takto si to pripomínať), chcela som rodiť na Antolskej. Mám to predsa len blízko, keď to na mňa príde. No tie negatívne správy, čo odtiaľ minulý rok chodili…

Tak uvažujem, že pôjdem zase do Ružinova, už to tam predsa trošku poznám a aspoň prostredie mi bude bližšie.

Ďalšia dilema

Zamýšľam sa tiež na epidurálkou. Pri Hanke som si ju dala vpichnúť, ale spomalilo to pôrod. Okrem toho ma utešuje, že vraj druhorodičky rodia ľahšie a tiež rýchlejšie.
Tak mám okrem pôrodníc ďalšiu dilemu. Mám alebo nemám? Asi si injekciu zaplatím a uvidím, či ju budem potrebovať, a v prípade, že mi bude zle, budem mať takúto zálohu.

Manžel pri pôrode? Áno

Istotu mám len v jednom. Chcem mať svojho muža pri pôrode.

Nie je našťastie padavka a zvládne to. Pri Hanke mi ten pocit, že tam je so mnou niekto blízky, veľmi pomohol, podľa mňa viac než akákoľvek injekcia. Môžem mu veriť a môže mi napríklad masírovať chrbát.

Snáď bude Matúško poslúchať a príde rýchlo na svet. Trošku ma trápi, že aj na terajšom sone sa potvrdila jeho poloha. Stále je otočený koncom panvovým.

Musím veriť, čo mi povedala doktorka, že sa ešte otočí. Má vraj čas až do 40. týždňa.

Dnes (vo štvrtok 25. februára) je dĺžka môjho tehotenstva presne 20+5 a termín pôrodu mám 10. júla.

Držte teda palce!

Vaša „Tehuľka“ Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Komentár k obrázku Dvadsiaty týždeň tehotenstva.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist