Tehuľka Andrea v 11. týždni: Zahriala ma Perinbaba

Posledný týždeň som mala dosť pestrý. Na pár dní som išla k rodičom pozrieť, ako sa im darí pri prerábaní domčeka. Práce je tam stále vyše hlavy, ale aj napriek tomu sa rozhodli ísť pozrieť malého Alexa. Keďže som bola len ja s Tomáškom, zobrali aj nás. Veľmi som sa tešila.

Spomínate si, ako som písala, že sa moje nevoľnosti v 10. týždni vytratili? Tak po týždennej absencii sú späť. A aby toho nebolo málo, ešte v silnejšej podobe. Predtým mi pomohlo sa najesť, teraz mi býva zle, aj keď sa najem. Ráno sa cítim relatívne dobre, počas dňa sa to zhoršuje a večer som už ako po riadnom fláme. Takže patrím medzi tehuľky, ktoré majú ranné nevoľnosti večer. : -)

V deň odchodu k Mimke mi bolo zle už od rána. Asi cestovná horúčka, lebo od prvého tehotenstva mi začalo cestovanie robiť problémy. Je to zvláštne, pretože nikdy predtým mi v aute zle nebývalo a teraz je to čoraz horšie a horšie. Pri predstave niekoľkohodinovej cesty som mala žalúdok naopak. Vyrazili sme cez obed, aby Tomáško mohol v aute spať.

Pohodlne som sa usadila, vyzula botasky a počúvala rádio. Cesta prebiehala celkom dobre, necítila som sa veľmi zle, lebo som sedela vpredu. Zhruba po dvoch hodinách cesty som sa šla napiť, a to bola chyba. Pri tom, ako som si chlipla vody, jednu maličkú kvapku – potvoru – sa mi podarilo vdýchnuť a začala som sa dusiť. Ústa som mala plné vody a keďže som ju nechcela vypľuť rovno pred seba, snažila som sa ju prehltnúť. Márny pokus. Voda po chvíli zo mňa vyletela rýchlosťou blesku a aby toho málo nebolo, okamžite sa pridali aj raňajky a desiata. Rovno do mojich botasiek a do tašky s dokladmi.

Ach jaj. Museli sme zastať, čo, samozrejme, prebralo aj Tomáška. Všetky „označkované“ veci sme presunuli do vozíka, ktorý sme viezli kvôli nábytku. Ja som si vyhrabala z tašky papučky a pokračovali sme v ceste. Napriek nepríjemnému zážitku som sa na tom smiala ešte celý zvyšok cesty. K Mimke sme dorazili až večer a ja som mala veľmi podráždený žalúdok. Na večeru sa podávala pečená hus s kapustou a lokšami. Taká lahôdka, ale to by môj žalúdok nezvládol! Tak som si dala aspoň lokše. Tie mám veľmi rada. Aj na druhý deň mi stále bolo veľmi zle a cesty späť som sa bála ešte viac. Tá našťastie dopadla dobre.

Na Babywebe nájdete:

Vracanie a nevoľnosť: Prečo tehotné ženy trpia?
Prečo tehotné ženy omdlievajú?
Rozdelenie tehotenstva na trimestre

Tento týždeň bol naozaj bohatý na zážitky a druhým najväčším bol pre mňa prvý tohtoročný sneh. Tu na Liptove nie je nezvyčajné, že sneží už v októbri, ale tento rok Perinbaba počkala do novembra. Napadlo ho len kúsok, ale sledovať, ako z neba padajú tie obrovské snehové vločky, ma vždy zahreje pri srdiečku. Pritom nie som veľkým fanúšikom zimy a zniesla by som leto 11 mesiacov v roku. No sneženie má svoje čaro. Na druhý deň sa sneh roztopil a ostali len mláky. Snehu však bude určite hojne, takže nebanujem.

Dočítania o týždeň, milé tehuľky.
Andrea

Andrea je v 11. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist