BABY LIVE! Matej (18): Všetci traja sa zo seba tešíme

Mám za sebou krásny týždeň. Okrem slniečka, ktoré ma síce občas trápi, ma totiž zohrieva aj pocit, že Matej je spokojné a šťastné dieťa. Posledné dni si vďaka mužovej PNke ešte stále užívame všetci traja spolu. Pocit samoty, ktorý ma pred pár týždňami prepadol, zmizol a dúfam, že sa už ani nevráti.

Tento týždeň mi samota nehrozila. Manžel je ešte stále na PNke a okrem toho sa u nás vystriedalo zopár návštev. Matej bol šťastný, lebo je rád stredobodom pozornosti. Aj my s drahým si nášho krásneho Maťka užívame, každý deň nás prekvapí niečím novým a robí nám radosť. Mám pocit, akoby si to aj Matej uvedomoval, pretože väčšinou sa na nás usmieva a je spokojný.

Hríbové hody

Spoločne v trojici chodievame teraz aj na prechádzky. Les je takmer na dennom poriadku. Je tu príjemný chládok a hríbov je veľa, takže už sme ich jedli na všetky možné spôsoby. Poobede sa zavezieme k lesu a na hodinku-dve sa môžeme vždy prejsť a nazbierať si hríbov, koľko sa nám páči. Potom si uvaríme niečo, do čoho ich pridáme. Matej tieto prechádzky miluje, v lese je spokojný a všetko naokolo zvedavo sleduje.

Ako som už spomínala, tento týždeň bol aj v znamení návštev. Najskôr pricestoval môj otec, s ktorým sme išli, samozrejme, na hríby. Potom nám pripravil hríbové fašírky, lečo s hríbmi a nakoniec nám pomohol zopár hríbov aj vysušiť. Myslím, že sme sa ich nasýtili na celý nasledujúci rok. Prechádzky sú však v tomto období neskutočne krásne, v lese je to ako v rozprávke, neprestávam sa z toho tešiť. Po dlhých studených mesiacoch na mňa rozkvitnuté lúky pôsobia ako jeden z najlepších pohľadov na svet. Maťko, samozrejme, so mnou zdieľa túto vášeň pre prírodu a s manželom sme takisto za jedno.

Nechcem byť ani hodinu bez neho

Po mojom otcovi k nám prišla manželova mama. Návštevy boli príjemné a rozptýlili každodenne opakujúce sa práce okolo domu a Mateja, na samotu som si už ani nespomenula.

Maťkova babka je zo svojho prvého vnuka obzvlášť unesená, takže sa ním ostala niekoľko dní kochať. Niekoľkokrát nám aj navrhla, že si ho aspoň na deň odnesie na „prázdniny“, aby sme si oddýchli. No ja pochybujem, že by som si tak oddýchla, momentálne by som bez Maťka nevydržala ani hodinu. Samozrejme. neskôr to určite bude reálne, nemôžem si predsa Mateja pripútať na veky, ale teraz je to ešte pre mňa veľmi skoro a pre Maťka tiež.

Pozor na slnko!

Počasie je krásne, ale počas dňa sa veľmi nedá vychádzať na slnko. Poučila som sa o tom na vlastnej koži, keď som ostala pracovať v záhrade. Maťko spal v tieni a ja som chcela využiť tento čas na zveľaďovanie okolo domu. Po pol hodine som bola úplne vyčerpaná a pomaly ma začala poriadne bolieť hlava. Myslela som si, že keď sa schovám do tieňa, ma to prejde, ale nie.

Prepadla ma strašná migréna a keby nebol manžel vtedy doma, neviem, ako by som to všetko zvládla. Bolesť bola úplne neznesiteľná, z posledných síl som nakojila Maťka a potom si už len priložila mokrú plienku na hlavu a snažila som sa zaspať, aby bolesť čo najskôr ustúpila.

Kým som sa snažila zbaviť tej hroznej záťaže, manžel sa zatiaľ venoval nášmu náročnému pokladu. Podarilo sa mi zaspať a keď som sa zobudila s úľavou som zistila, že migréna ustupuje. Mám teda poučenie – so slnkom opatrne.
Nakoniec všetko dobre dopadlo, nebol to našťastie nejaký úpal a večer sme pokračovali už riadnym režimom, teda – kúpeľ, kojenie a postieľka.

Postieľku stále odmieta

Večer je jediný čas pre Maťka, kedy sa nechá bez plaču položiť do postieľky, počas dňa nie je šanca. A pokiaľ nepadá únavou, užíva si našu prítomnosť najradšej v našom náručí. Kým je manžel doma, nechávam to ešte tak, lebo sa môžeme pri ňom striedať, ale keď veľký Matej nastúpi zas do práce, bude si musieť Matejko zvykať pohrať sa trochu aj sám.


Snáď si na to zvykne. Spolieham sa trošku aj na to, že sa mení ozaj každým dňom, rastie a vyvíja sa. Veď 1. júla oslávil už svoje 4. mesiace.

Maja + Matej

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist