KLUB tehuliek (8): Žiadne zlé správy. Našťastie

Tehuľka Soňa je už po dovolenke a dokonca aj po PNke, vrátila sa do práce. Erika sa zas pustila do hľadania informácií o bábätku a tehotenstve.

Tehuľka Soňa: Vrátila som sa do pracovného života

Ahoooj, mám zopár noviniek, a čo je ešte lepšie, nie sú to žiadne zlé správy. Najdôležitejšou je, že bábätku aj mne sa darí.

Aj lyžovačka bez lyží môže byť skvelá

Na lyžovačke bolo super. Počasie bolo úplne ukážkové, najprv nasnežilo a potom cez deň svietilo slniečko. Ani som si nemyslela, že tak dlho vydržím na svahu, keď teraz nelyžujem, ale dalo sa. Vždy sa niekto pri mne pristavil a čas mi len tak plynul. Keď som už bola unavená, išla som si ľahnúť a zohriať sa do chatky, ktorá bola, ako som už spomínala minule, len tri minúty pešo od svahu.

Bábo nám kývalo ručičkou

Od pondelka som už začala pracovný život. Ide to trošku ťažšie po toľkých týždňoch PNky, ale zvykám si. Však tam už nebudem dlho… Okrem toho som mala aj tehotenskú poradňu. Odovzdala som moč a brali mi krv na porovnanie výsledkov, na základe ktorých sa zistí, či treba robiť genetické testy.

Sú tiež potrebné pri morfologickom skríningu, na ktorý idem koncom februára, kde sa dajú sonom zistiť vývojové nedostatky plodu a echo srdca. Snáď už aj budem vidieť pohlavie nášho malého drobca, na poslednom meraní mal 9 cm. Zmerať sa síce dalo naše bábo dosť ťažko, lebo sa stále hýbalo a kývalo nám ručičkou, no podarilo sa.
Bol to krásny pohľad. Podobne pekne sa mám teraz aj ja, cítim sa totiž fajn.

Držte palce, nech to nezakríknem.

Vaša tehuľka Soňa už v 16. týždni


Bábätko v 16. týždni


Tehuľka Erika: V bruchu mi žblnká

Ahojteee milé tehuľky!

Cielene, no možno aj trošku podvedome začínam vyhľadávať informácie o tehotenstve, pôrode a starostlivosti o deťoch. Poviem vám, natrafila som už na všeličo. Dočítala som sa aj, že by som mala začať cítiť pohyby. Tak sa pozorujem.

Mám v tom zmätok

Možno to niekomu bude pripadať ako skoro (som v 20. týždni), že začínam hľadať rôzne informácie o tehotenstve, pôrode a následnej starostlivosti o dieťa, no som zvedavá. Pátram v knihách a aj na internete a na baby-webe.sk samozrejme tiež.

Čo ma však najviac prekvapuje a aj mätie zároveň, sú rozličné až protichodné informácie, ktoré sa dočítam z rôznych zdrojov. Začínam mať obavy, či predsa len nie je rozumnejšie prestať sa zbytočne stresovať a začať sa riadiť vlastným inštinktom. Ten mi predsa len asi najlepšie poradí, veď každé tehotenstvo je aj tak iné, a to, čo niekomu prospieva alebo pomôže, môže inému ublížiť.

Pohyby a mrvenie

Dočítala som sa aj to, že by som už pomaly mala začať pociťovať mrvenie či pohyby bábätiek. Dokonca sa ma na to pýtajú aj kamarátky. Len ako sa vyznať v tej spleti rôznych črevných pohybov a zvukov?

Niekedy mám pocit, že to, čo cítim, sú naozaj pohyby a prvé kopance. Potom sa zas presvedčím, že mi to len brucho dáva najavo, že by som sa už mala najesť alebo že som to s jedlom naopak prehnala. Tak neviem.

Manžel mi pravidelne prikladá uši na brucho a vždy len skonštatuje “žblnká to tam”. Verím, že čoskoro to už budem vedieť identifikovať a nebudem až natoľko zmätená. Od ďalšej kontroly u gynekológa ma delí ešte niekoľko týždňov a takto by som si aspoň bola istá, že je tam vnútri všetko v poriadku.

Vaša tehuľka Erika


Bábätko v 20. týždni

26.1.2011 8:49 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist