KLUB tehuliek (7): Štastný nový rok všetkým tehuľkám!

Obe tehuľky si užili sviatky, no boli aj u lekárov, Tina si už dokonca dohodla pôrod, Peťu ešte čaká kontrola u kardiológa.

Tehuľka Tina v 33. týždni

Začínam poslednú fázu môjho tehotenstva, no a paradoxne strach z pôrodu pominul. Možno preto, že už mám doktora, s ktorým som spokojná a samozrejme aj preto, že už sa veľmi teším na našu Karolínku.

Máme meno!

Ešte len teraz sa Vianoce skončili a ja sa už teším na tie ďalšie. Nie len kvôli tomu, že bude opäť ten vianočný čas, ktorý tak zbožňujem, ale hlavne preto, lebo bude s nami už naša Karolínka.

Dlho sme s manželom hľadali meno, ktoré sa bude páčiť obom. Nechceli sme nejaké hypermoderné, no ani zastarané. Nakoniec sme sa dohodli na Karolínke. Pekne, však?

Blížim sa k cieľu

Návšteva u lekára dopadla našťastie ako vždy – dobre. Hneď po novom roku nastupujem na materskú dovolenku. Nevedela som sa jej dočkať. Prichádza totiž posledná časť môjho tehotenstva. Musím ešte absolvovať posledný odber krvi, test na streptokoka a hotovo. Stres z pôrodu našťastie pominul.

Asi preto, lebo som sa konečne dohodla s lekárom, že mi bude pri pôrode a čo všetko ma čaká. Povedala som, že nechcem epidurálku, tak sa pousmial. Bolo na ňom vidno, že aj keď to bude preňho asi ťažšie, tak je rád. Asi ani on nie je zástanca epidurálu, ale ako lekár to nemôže nahlas povedať. Myslím, že som si nemohla zabezpečiť lepšieho lekára.

Prečítajte si tiež:

Podľa čoho vyberáme meno?
Čo uľahčí pôrod?

Na dcérku pripravujeme izbičku, aj nášho psíka

Teším sa na to, ako konečne pôjdeme zariaďovať izbičku. Už mám všetko vybrané. Už len kúpiť. Čakali sme preto, lebo prerábame domček, no už pomaly finišujeme. Izbička nebude vôbec ružová, akoby niekto očakával.

Bude z dreva. Mne sa nepáči, keď niekto kupuje veci a oblečenie len ružové alebo len modré. Naša Karolínka má skôr „chlapčenské“ veci. Pomaličky už pripravujeme na príchod bábätka aj nášho psíka – Aidu. Je to skvelý pes, inteligentný, nebojíme sa, že by robila problémy.

Sledujeme pohyby

Posledný týždeň pociťujem pohyby malej menej a menej. Lekár povedal, že je to v poriadku, lebo malinká už nemá dosť miesta na pohyb. No keď si ho nájde, tak to stojí za to.

Ohlasuje sa najmä večer, keď si ľahneme spať. S manželom sledujeme, ako sa hýbe bruško. Je to celkom zábava, keď vidíte, ako sa vám vlní brucho a presúva sa z jedného boku na druhý.

Je pred nami Nový rok. Nezvyknem si dávať žiadne predsavzatia, ale tento rok to asi urobím. Neprezradím, ale bude sa týkať našej malej 🙂 Želám Vám šťastný nový rok milé tehuľky.

Vaša Tina


Bábo rastie, takto vyzerá v 33. týždni


Tehuľka Peťa v 27. týždni

Sviatky boli veselé, no i menej veselé. Moja mama musela do nemocnice. Snáď všetko dobre dopadne. Zábava bola na neterkiných narodeninách a teraz sa smejeme už aj na tom, ako nám na štedrý večer spadol celý stromček.

Spadol nám stromček

Tak, ako som vám spomínala naposledy, chystanie štedrovečernej večere zostalo na tatina. Ja som len sem-tam niečo pomohla. Najviac som sa tešila na darčeky a keď som išla rozdeľovať, čo komu Ježiško doniesol pod náš stromček, strom sa odrazu zapotácal a celý spadol na zem.

Zľakla som sa, no našťastie sa nič vážne nestalo, iba to, že sme ho museli nanovo celý ozdobovať. Darčeky museli teda čakať.

Po lekároch

No a ako som dopadla na kontrolách? Prvá bola v kardiocentre na ultrazvuku a dopadla celkom dobre, akurát malinkej zachytil doktor spomalené bytie srdiečka. Vraj to ale nemusí nič znamenať, no pre istotu nás objednal na kontrolu vo februári.

V poradni u gynekológa bolo tiež všetko tak, ako má byť, na ďalšiu kontrolu idem o 4 týždne, a to pôjdem aj na ultrazvuk v 30. týždni a výpis na materskú dovolenku. Na tie moje kŕče mi gynekológ povedal, že si môžem ešte zvýšiť dávku magnézia, tak dúfam, že to pomôže.

Čítajte aj:

Tehotní muži
Tvrdnutie bruška v tehotenstve

Koláče – kilo nahor

Neobišli nás ani vianočné návštevy. Zašli sme k Robovej mame odniesť darčeky, tá nás ponúkla všelijakými dobrými koláčikmi. Dominika sa tomu veľmi potešila:). U mojej maminy to už nebolo také veselé, pretože jej bolo zle a musela isť do nemocnice. Čaká ju operácia srdca.

Ďalšia návšteva bola u mojej neterky. Mala narodeniny, tak sme trošku oslavovali. Zahrali sme sa spoločenské hry a asi som dlho sedela na jednom mieste, lebo ma potom bolel celý chrbát a bruško. No stačilo si trošku poležať a bolesť prešla.

Toto tehotenstvo sa mi zdá trošku náročnejšie ako prvé, neviem čím to bude. Mám však radosť vždy, keď Dominika zaklopká na mňa a dá mi vedieť, že je tam a je všetko v poriadku. Najlepšie je, keď začne robiť kotrmelce tak, že mi až dvíha cele bruško. Je to úžasný pocit.

Moja váha sa zmenila – jedno kilo nahor, takže už začínam asi priberať. Robia to asi tie koláče. Tak sa na vás teším zase o týždeň.

Vaša tehulka Peťa


Drobec v brušku v 27. týždni, takto asi vyzerá

6.1.2012 8:25 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist