KLUB tehuliek (35): Voda láka, chládok a výlety tiež

Mirka si užíva leto s rodinou, cíti sa už fajn. Katka zas premýšľa, kedy dať prepichnúť ušká svojej princezničke. Malá Nelka sa už zahrala aj na modelku.

Tehuľka Mirka: Chytila ma žravosť:)!

Bazén, záhradka, letné grilovanie. Takéto leto sa mi ráta. Chýbal nám s Maťkom len tatino, no pomaly sa už balíme na cestu domov.

Nový bazén. Čo bazén? Bazénisko:)

V jedno krásne ráno som ostala s Matejkom sama. Moja mama šla do práce a sestra s deckami do Košíc. Vonku bolo nádherne a tak sme vyšli na dvor. Matejko sa pýtal stále do bazéna, išla som mu ho teda napustiť a zrazu prekvapenie. Na bazéne sa objavili dve malé dierky!

Hneď som volala sestre, aby kúpila nový. Tá bola totiž práve s deťmi a ich otcom (je rozvedená) v nákupnom centre. Deťom tak kúpili veľký bazén, teda poriadne veľký, priemer 3 metre.

Náš dvor sme museli dokonca na tak veľký bazén pripraviť, môj brat ho musel „podkopať“ – vyrovnať plochu. Potom nasledovalo napúšťanie vody a začalo sa bláznovstvo 🙂

Synovci boli ako v raji. Matejko sa len pozeral, lebo ja som nemala plavky a nechcela som ho dať do vody samého.

Na ďalší deň som ho už však nechcela ukrátiť o nový vodný zážitok, obliekla som, také plavky, aké som našla a čľup:). Matejko bol šťastný, vyvádzal a dokonca nechcel ani rukavníky, ani koleso, ja som ho musela som ho pridržiavať.

Prečítajte si tiež:

Čo môžeme jesť v tehotenstve?
Čo je dobré piť v tehotenstve?

Na sviatok sme si spravili hody

Vo štvrtok bol sviatok a my sme si ho urobil od rána :). Prichystala som skvelý program v znamení jedla. Od 7-dmej rána sme už vo veľkom prúde behali po dvore a pripravovali ohnisko.

Na raňajky sme opekali fajnovučké špekáčiky a domácu slaninku, k tomu zeleninka, no mňam. Potom sme sa pustili do obedových príprav, celé doobeda som varila guľáš. No guľášik sa vydaril na jednotku. Dorazila aj návšteva i tá si pochvaľovala guľašovú pochúťku, z mojej strany bola teda veľká spokojnosť.

Prakticky sme celý deň strávili vonku, aj Matejko spinkal pekne v kočíku. Po dobrom obede sme si v chládku pokecali a potom som začala pripravovať grilovačku – večeru.

Ešte doobeda som si nachystala mäsko. „Nahoreli“ sa mi uhlíky a do pahreby sme dali grilovať zemiaky s mrkvou. Na to som si dala rošt a mäsko s klobáskami a grilovačka mohla začať. To bola ale mňamka, všetci sa olizovali až za ušami :).

Som šoférka! Aspoň na východe:)

Keďže v Nitre auto nemáme, tak tu na východe si to plne vychutnávam, vozila by som sa od rána do večera. Aj pár metrov by som šla autom, to už je aká pohodlnosť.

Ďalšiu zábavku mi priniesol trávnik, kosila som. Robievala som často, keď som ešte bývala u našich. Tak som sa toho ujala a s novou kosačkou to šlo ako po masle.

Navečer, keď sa Matejko zobudil, sme sa vybrali do Košíc, opäť autom :). Potrebovala som si kúpiť tie plavky a bola som úspešná – za super cenu a padli mi.

Už som plavky aj otestovala, samozrejme, v novom bazéne. Nevedela som sa tej vody nabažiť. Neskôr som vyliezla na veľké koleso, ľahla a namáčala len ruky a nohy. To bol neskutočný relax. Ticho, pokoj, úplne úžasné.


Užívame si leto:)

Teploty. No našťastie len deň

Radosti narušila sobota, Matejka chytili teploty. Vyhádzal sa na brušku a chrbátiku. Predpokladala som, že to všetko z toho očkovania, čo sme absolvovali. Aspoň tomu tie príznaky nasvedčovali.

V tej strašnej horúčave bol chudáčik len vo vnútri a tak sa stále pýtal von 🙁 No našťastie to prešlo a na druhý deň už bolo dobre.

Matejko si pobyt vonku užíva, na východe máme dvoch psov a mačku, a to je niečo pre neho. Stále pobehuje za nimi. Mačička nám lozí hore na balkón, tak hneď z rána na ňu kričí miau, miau, miau.

Chystáme sa domov

Začiatok týždňa sa niesol v znamení vybavovačiek, mamina potrebovala poriešiť nejaké nevysporiadané časti pozemku, tak sme behali kade-tade, splnomocnenia a podobne.

Zabehli sme ešte na nákup, najmä ovocie, aby bolo aj na cestu späť do Nitry. Potom sme si šli sadnúť na terasu, občerstviť sa, deti si tam poskákali na trampolíne 🙂

No a čo sa týka môjho bruška a tehotenstva? Cítim sa fajn a posledné dni ma chytá žravosť, stále by som niečo jedla. Možno už aj konečne niečo priberiem. Teším sa z toho, lebo tieto prvé tri mesiace boli pre mňa horor.

Idem sa baliť a chystať sa na cestu domov, teším sa na nášho „tatinka“, už mi drahý veľmi chýbal.

S pozdravom Mirka


Mirka je v 16.týždni, vrátila sa jej chuť do jedla.


Katka: Nelka v žiari reflektorov

Ech, v nádeji som si myslela, že keď budem písať tento článok, horúčavy už budú preč. No ešte stále sa trápime, hoci meteorológovia hlásia ochladenie. Ale čo je to za ochladenie, keď stále máme vytrvalých 28 – 30 stupňov?

Jediné, čo uznávam, je, že teraz sa slniečko trochu viac skrýva za oblakmi, a tak je pobyt vonku o niečo znesiteľnejší.

Príjemné chvíle a Nelka ako modelka

Celá rodinka sme si spravili výlet do Bratislavy. Spojili sme pekné s užitočným. Zúčastnili sme sa fotenia pre babyweb. Stretli sme sa tam všetky tri známe „tehuľky“: Mika, Peťa a ja..

Okrem toho sme spoznali osobne aj novú tehuľku Táňu. Musím sa priznať, že toto posledné fotenie bolo pre mňa úchvatné. Cítila som sa tam skvele.

Tým, že čítam každý týždeň články všetkých nás a sledujem, ako sa naše životy menia, s čím bojujeme, čo nás teší, mám pocit, že sa poznáme už večnosť. O to viac sa teším, ak sa môžme stretnúť aj osobne.

Poobkukávali sme si deťúrence a vychválili, aké sú roztomilo krásne . V krátkosti povedali, čo máme nové, ako znášame leto a pustili sa do fotenia.

Braňo, náš fotograf, bol opäť veľký profesionál a fotenie s ním je úplná zábava. Presne vie, kam nás postaviť, ako vytočiť a kedy stisnúť spúšť.

Mali sme šťastie – Nelka aj Šarlotka boli hore a tak máme krásne fotografie s otvorenými očkami. Nelku najviac zaujímali reflektory. Tie vyžarovali veľa svetla a tepla, tak jej pohľad najčastejšie smeroval hore. Bola úžasná. Asi z nej fakt bude modelka, celý čas bola dobručká a robila nám radosť.

Fotenia sa zúčastnil aj môj priateľ. Musím sa priznať, že som mu o fotení povedala len v to ráno, keď sme mali ísť do Bratislavy. Neznáša fotenie. Nerád je objektom foťáka a viac sa pred ním skrýva, ako vystavuje.

Takže som mu spravila dosť nervy, keď som prišla s pravdou von. Ale neuveríte, máme spoločnú fotografiu. Po krátkom prehováraní sa pridal ku mne a k Nele a predsa len si trošku zapózoval. Myslím, že sa dal strhnúť tou dobrou atmosférou, čo tam vládla. Teraz už len netrpezlivo čakáme na výsledok 🙂

Nákupy a náušničky

Okrem fotenia sme v Bratislave absolvovali aj menšie nákupy. Cieľom boli náušničky pre Nelku. Vedela som presne, aké chcem, no pre zdravotné komplikácie, ktoré nastali a následný pôrod, sme ich nestihli kúpiť.

Preto som išla na istotu. Ako to už býva, ubehlo odvtedy dosť veľa času a moje vytúžené náušnice predali. Neostávalo nám nič iné len nájsť náhradu. A hoci v mojich očiach už neboli žiadne iné také pekné, nakoniec sme si predsa len vybrali. Sú z bieleho zlata, v tvare srdiečka a vyplnené ružovým zirkónom. Sú veľmi jednoduché, maličké, ale krásne. Tak akurát pre našu Nelču.

Kedy je ten správny čas?

Otázne je, kedy je ten správny čas na prepichnutia ušiek. Čítala som články, kde odporúčali s prepichnútím počkať aspoň pol roka.

Ušká narastú, vytvarujú sa, prepichnutie tak bude krajšie a presnejšie. Na druhej strane, nám ako deťom prepichovali ušká krátko po pôrode ešte v nemocnici. Mám preto dilemu, čo je najlepšie.

Opäť mi tak pribudla ďalšia otázka do poradne pre našu pediatričku. Koncom júla ideme aj do centra pre predčasne narodené detičky, takže uvidíme, aký názor bude mať aj neonatologička.

Viem, že tam nám prepich spravia na počkanie. No určite pri tom nechcem byť. Neviem, či to budú robiť nastrelovačkou alebo ihlou pri tak malých uškách, no ako matka by som také „ublíženie“ na svojom dieťati ťažko niesla. Pekne krásne počkám na chodbe, pretrpím jej plač, ktorý bude z ordinácie vychádzať a potom si ju už len mojkať a ospravedlňovať sa jej za tú bolesť, čo som jej „vybavila“.

Ako tak píšem tieto riadky, asi s tým počkám 🙂 Musím sa na to viac psychicky pripraviť, vysporiadať sa vo svojom vnútri s tým, čo jej chcem „spáchať“, hoci ona na to zabudne raz-dva.

Čítajte tiež:

Náušničky pre princeznú
Nosenie v šatke – áno či nie?

Kolegovia a ukážky Nelky

Nákupne centrum, v ktorom sme boli, je priamo spojené s mojou prácou. Neváhala som a dopredu som zorganizovala aj obed s mojimi kolegovcami. Mnohí z nich videli Nelu prvýkrát.

Naše slniečko pekne spinkalo, a tak sme si dali ešte aj kávu v známom kníhkupectve. Tam sa Nelka prebudila, trošku poplakala a zas zaspala. Tentoraz už na gauči, v kníhkupectve. Kým spinkala, s kolegyňami sme dobre pokecali. Čas ubiehal ako voda.

Ostali sme prekvapení, keď sme zistili, že naše tri hodinky voľného parkovania sa končia. To ukončilo aj naše stretnutie, rozlúčili sme sa a utekali do garáže.

Návštevy u nás a v Trenčíne

Na konci dňa k nám prišla spomínaná návšteva – priateľova sestra aj mama. Boli sme u nás do piatka a potom sme sa presunuli k priateľovej sestre do Trenčína.

Na naše prekvapenie, Nele sa páči hádam všade. Ich byt je málo slnečný, takže nám v tomto teple veľmi vyhovoval. Slniečko ho neprehrialo a Nele sa tam spalo náramne dobre.

Z piatka na sobotu bola dokonca poriadna búrka, vzduch sa pekne schladil. Spali sme pri otvorenom balkóne a konečne po dlhej dobe dobre sa vyspali. Nela spala od pol 10-tej večer do 4-tej rána, kým som ju nezobudila na kŕmenie. Čas strávený v Trenčíne a s rodinou nám dobre padol.

Doobeda sme sa vybrali na prechádzku do centra mesta. Prešli sme si obchodíky, kúpili zmrzlinu, posedeli na terase, dali si kávu a miešané drinky.

Na obed sme sa vybrali do obchodného centra, kde robia úžasné zeleninové šaláty, ktoré v tomto teple padnú najlepšie. Po super obede sme sa vybrali na prechádzku do lesoparku Brezina.

Brezina to pravé na leto i kočík:)

Túto oblasť nám odporučila naša redaktorka baby-webu, Lucka, už počas fotenia. Podľa článku vedela, že sa chystáme do Trenčína, že mám v pláne nejakú prechádzku, tak tento výlet bol priam stvorený pre nás – Lucka ďakujeme!

Z Breziny som bola unesená, bolo to presne to, čo som chcela. Asfaltka, po ktorej sa dobre kočíkovalo a lesná príroda, ktorá poskytovala tieň a čerstvý vzduch. Nela sa tam cítila super. Spala celý čas, dokonca som ju nechala pospať dlhšie a nebudila ju pre kŕmenie. Nechala som ju dospať čas, čo nemohla pre tie horúčavy.

Túto oblasť môžem odporučiť všetkým mamičkám, ktoré sa nachádzajú v blízkosti. Je vhodná na kočíkovanie, bicyklovanie a dokonca ponúka aj detský park s preliezačkami a hojdačkami. Už teraz vidím Nelku, ako tam chodí s krstnou mamou (priateľovou sestrou) počas prázdnin.

A hoci mám viac noviniek, nejdem už o nich písať. Tie, si nechám opäť o týždeň. Takže drahé mamičky, neprestávame sa „čítať“ a prajem vám ešte pekný zvyšok týždňa, nech prežijete krásne chvíle s vašimi ratolesťami.

Vaša mamina Katka

13.7.2012 8:31 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist