KLUB tehuliek (3): Bábätkám sa darí

Soňa sa stala oficiálne tehuľkou. Dostala tehotenskú knižku a videla svoje bábätko na obrazovke. Darí sa aj Erike, priberá, zohnala si už preto tiež svoje prvé tehotenské nohavice.

Tehuľka Soňa: Krásny pohľad aj pocit!

Ahojte!! A je to tu! Konečne som dostala tehotenskú knižku, oficiálne som už teda budúca mamička. K doktorke som sa vybrala aj s mojím manželom Romanom. Samozrejme, sme boli nervózni, čo sa bude na prvej tehotenskej poradni diať. Manžel tam sedel a všetko pozorne sledoval.

Doktorka najskôr zmerala nášho drobca a diktovala nejaké skratky sestričke, ktorým som moc nerozumela. Dôležité ale je, že podľa lekárky je všetko v poriadku. Hematóm je tam stále, no našťastie už nekrvácam. Potom nám doktorka natočila monitor a pred nami sa odhalil ten krásny pohľad – naše dieťa. Videli sme hlavičku, ručičky, nožičky…bolo to úžasné. Po zmeraní sme zistili, že bábo má už tri centimetre (presne 3,4 centimetra). Bol to ozaj krásny pocit…

Bábätko v 11. týždni

Spánok na bruchu skončil

Všimla som si, že bruško mi trochu rastie, ale našťastie na váhe nepriberám. Už sa mi aj horšie spáva v mojej obľúbenej polohe na bruchu, takže si pomaličky od tohto odvykám. Teraz, čiže v 11. týždni tehotenstva, je to ešte v celku fajn, no neviem si predstaviť, čo bude ku koncu. Cez týždeň som stihla napiecť aj vianočné koláčiky, aj keď nie až toľko ako po minulé roky, lebo keď som dlhšie na nohách, bývam dosť unavená. Stihla som aj dokúpiť darčeky, už ich stačí len zabaliť.

Cítim, že sa mením

V poslednej dobe som si tiež postrehla, že som dosť precitlivená, stačí, že vidím niečo v televízií a som dojatá. Našťastie neplačem, len mi je to akosi viac ľúto… Žeby to už boli materinské pocity, alebo sa so mnou hrajú hormóny? Inak sa cítim fajn a dúfam, že vianočné sviatky budú pokojné, prežijeme ich v pohode a nenastanú žiadne  problémy.

Ako reagovala Soňa na tretí príbeh Tehuľky LIVE! Zuzky? Vidíš Zuzka, všetko je na dobrej ceste, hlavne sa nenamáhaj. S tým grganím mám problém aj ja, ale dúfam, že to čoskoro prestane…

Šťastné a veselé Vianoce Vaša tehuľka Soňa

Bábätko v 11. týždni


Tehuľka Erika: Chorobám sa snažím vyhnúť

Zdravím milé tehuľky, mám za sebou relatívne pokojný týždeň. Nakoľko sa mi tento rok podarilo nakúpiť vianočné darčeky s predstihom, celkom úspešne som sa vyhla stresu z nakupovania a aj čakania v dlhých radoch. Myslím, že je to takto lepšie, a to najmä teraz, keď som „tehuľka“.

Veľmi sa totiž bojím tlačenice a množstva ľudí v obchodoch a nákupných centrách, kde sa darí bacilom a je tu vyššie riziko prenosu rôznych chorôb. Neviem si predstaviť, že by som teraz ochorela. Liečba bez liekov by bola veľmi náročná nielen pre mňa, ale aj pre bábätká. Prečo by som zbytočne riskovala?

Mám prvé tehotenské nohavice!

No na jeden nákup som sa predsa len musela vybrať. Bruško mi už tak narástlo, že väčšinu svojich nohavíc zapnem len s obrovskou námahou a nosenie takýchto tesných nohavíc mi myslím si tiež neprospieva. S manželom sme sa preto vybrali na maličký prieskum po obchodoch. Nevedeli sme presne, čo a kde hľadať, ale nakoniec sa nám podarilo kúpiť tehotenské nohavice. Hurá, hurááá!

Tešila som sa, hoci na Slovensku je veľmi ťažké kúpiť nohavice pre nižšie postavy. Väčšina je šitá ako na modelky, takže svoje prvé tehotenské gate musím ešte odniesť ku krajčírke na skrátenie. Až potom sa v nich budem môcť hrdo prechádzať po ulici ako budúca mamička.

Obavy i radosť zároveň

Celý pokojný týždeň narušili len moje narodeniny. Samej sa mi nezdá, že mám už 34 rokov. Uvedomujem si, že s tehotenstvom som začala pomerne neskoro, ale verím, že všetko bude v poriadku. Viem, že mám pred sebou ešte dlhú cestu k vytúženému cieľu, nakoľko som len v 15. týždni, no verím, že všetko pôjde tak, ako má.
Teším sa, no zároveň sa veľmi obávam.

Ako reagovala Erika na tretí príbeh Tehuľky LIVE! Zuzky? Zuzka, som veľmi rada, že krvácanie sa zastavilo a máš za sebou pekný týždeň. Verím, že aj naďalej budeš prežívať len dobré chvíle. A nakoľko sú Vianoce pred dverami, prajem Tebe, Tvojmu snúbencovi Marekovi aj tomu drobčekovi v Tvojom brušku ich pokojné a radostné prežívanie. Nech Vám všetkým slúži zdravie.

Pokojné sviatky všetkým tehuľka Erika

Bábätko v 15. týždni

22.12.2010 7:04 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist