KLUB Tehuliek 27: Materská nie nuda

Tehuľka Soňa chystá a chystá, no vraví, že onedlho bude mať pre malého už všetko pripravené. Petra si takisto dala žehliaci maratón, okrem toho ju však trápia nezhody s otcom dieťatka.

Tehuľka Soňa: Občas ako myš i safaládka

Hoci som už oficiálne na materskej, nenudím sa veru. Každý deň mám nejaký program. Samozrejme najviac času venujem prípravám na nášho drobca. Tuším však, že onedlho nastane tá chvíľa, keď budem môcť povedať, že sme pripravení a všetko potrebné máme doma.

Pozor na slnko!

Cez týždeň som nevynechala už klasické pranie a žehlenie vecičiek pre nášho malého. S úľavou môžem povedať, že väčšinu mám za sebou. Prípravy som si spríjemnila aj pobytom pri vode, teda pri našom petržalskom Draždiaku. Chcela som nachytať aj trošku farby, no samozrejme opatrne. Nedá sa na slnku dlho vydržať a hlavne tehotné by sa nemali moc slniť. Aj sa mi vyhodil jeden pigmentový fliačik na tvári, tak sa poctivo krémujem s faktorom 50+.

Okrem vody, som zašla som aj na záhradku, kde sme so svokrou obrali hrach a jahody, postarala som sa tak aspoň o prísun vitamínov. Cez víkend, keďže bolo veľmi pekné počasie, sme grilovali, tak som nemusela variť a pochutnali sme si. V sobotu sme zas boli na záhrade a na druhý deň oslavovali u sestry bratove narodeniny a neterkine meniny.

Čítajte tiež:

Dobrý vzhľad
Ochorenia v tehotenstve
Sexuálne mýty alebo „zaručené“ návody na lepší sex

Trápia ma nohy

Poslednými krvnými testami mi zistili, že mám nedostatok železa, tak som si hneď utekala k lekárke pre recept a teraz musím dvakrát denne užívať železo. Bývala som v poslednom čase aj unavená, čo je jeden z prejavov nedostatku železa, ale snáď bude všetko v poriadku, hlavne malý. Snažím sa jesť potraviny, ktoré železo obsahujú, ako napríklad špenát, čerstvú zeleninu a oriešky.

V poslednej dobe ma trápia opuchnuté nohy. Tentoraz nejde o členky, ale puchnú mi priehlavky a prsty na nohách mám ako malé safaládky a dosť ťažko sa mi chodí. A ešte, aby toho nebolo málo, ráno sa budievam spotená ako myš.

Tento týždeň som dokúpila jednu z posledných vecí, ktoré budeme potrebovať a to vankúš na kojenie. Už stačí skočiť len do obchodu pre objednaný kočík a vajíčko a ostatné drobnosti už dokúpime hocikedy.
Teším sa, že sme všetko postíhali a môžem si v pohode vychutnávať tretí trimester.

Vaša tehuľka Soňa


Bábätko v 35. týždni


Tehuľka Petra: Riešila som dilemu

Hoci som počas týždňa prevažne oddychovala, psychicky boli dni náročné. Riešila som dilemu ohľadom priezviska mojej dcérky, no jej otec moje rozhodnutie neprijal. Pochytili sme sa, čo mi na nálade moc neprijalo. Začala som sa cítiť sama…

Teplo ma ničí

Okrem rozhodovania o mene ma vyčerpávalo aj teplo, a to dokonca natoľko, že som opäť poriadne nič neurobila. Akurát som dožehlila plienky a potom som sa zaprisahala, že do pôrodu už nechcem žehličku ani vidieť.

Teplo a dusno ma žmýkalo z kože, takže som zase ako netopier vstávala len v noci a cez deň sa schovávala. Asi preto sa mi nepodarilo ísť na vyšetrenie k očnej. Donútila som sa skôr vstať až koncom týždňa, no moja snaha vyšla nadarmo, lebo ako na potvoru v ten deň lekárka ordinovala o dve hodiny kratšie.
Nuž pôjdem tam najbližšie dni, teda dúfam, že to opäť nebude jazda nadarmo. S bruškom sa mi predsa len už ťažšie sedí za volantom.

Náladu mi však napravila postieľka. Kým som sa vrátila zo zbytočnej cesty od lekárky domov, sestra so švagrom mi ju totiž postavili. Moc im ďakujem za pomoc. Teraz ju už len dozdobím plyšákmi, kolotočom a v lete, keď budú lietať otravné komáre, aj baldachýnom.

Prečítajte si aj:

Chcú dieťa, ale bez partnera
Samoživitelia – osamelí rodičia
Chcem byť s partnerkou pri pôrode

Nechcem, aby na nás doplácala dcérka

Ako som už spomínala, hľadala som odpoveď na akúsi shakespeareovskú otázku: „Dať, či nedať malej priezvisko po otcovi?“ Po dlhom zvažovaní som sa nakoniec rozhodla – malá bude mať priezvisko po mne. Neviem si predstaviť, že by sa moja dcérka volala inak ako ja. Iné by to bolo, keby sme s jej tatkom spolu žili.

Toto rozhodnutie som teda ocovi malej oznámila a snažila som sa mu to aj rozumne zdôvodniť. Nič nezabralo! Jednoducho túto správu neprijal a v tom momente som si od neho vypočula nepekné slová. Ani sa mi to nechce ďalej opisovať, už nevládzem počúvať takéto reči. Veď aj ja som vyčerpaná a bezradná z toho, že náš vzťah nevyšiel. Ale nedovolím, aby na to doplácalo naše dieťa, a tak pocit ľútosti strieda sklamanie, pretože to medzi nami od začiatku tehotenstva nejde podľa mojich a ani jeho predstáv.

Exkurzia po pôrodnici

Nasledujúci deň sme spolu navštívili pôrodnicu na Kramároch. Aby som trošku omrkla terén. Ujala sa ma veľmi milá vrchná sestra, ktorá mi príjemným hlasom a ochotne všetko o ich pôrodnici povysvetľovala, povedala, čo poskytujú svojim pacientkam a nakoniec mi ukázala aj izbu, kde boli dve čerstvé maminky s ich malinkatými bábätkami.

Určite chcem ísť na nadštandardnú izbu, práve pre to, že je na nej sprcha a záchod. Myslím, že v čase najväčších horúčav to padne ohromne vhod, nerada by som kvôli sprche chodila niekam do spoločnej kúpeľne na chodbe. Okrem toho máte na tejto izbe bábo stále pri sebe a špeciálnu pomoc a starostlivosť vám ponúkne aj laktačná sestra, čo ako prvorodička určite ocením. Ešte nie som definitívne rozhodnutá pre Kramáre, chystám sa totiž na podobnú exkurziu aj do Ružinova.

Epidurálku si musím ísť vybaviť mesiac pred pôrodom, dohodnúť anestéziológa a vyplniť akýsi dotazník. Toto spravím už o týždeň, keď pôjdem na prvý vstupný rozhovor s psychologičkou kvôli predpôrodnému kurzu. Nabudúce vám o tejto skúsenosti napíšem viac.

Vaša tehuľka Petra


Petra je v 33. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

27.7.2011 7:27 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist