KLUB tehuliek 19: Pripravujeme sa na maličké

Petra aj Soňa si dávajú dokopy výbavičku pre bábätko. Zisťujú, čo im chýba a čo potrebujú. Petra videla svoju dcérku na 3D ultrazvuku, vraví dokonca, že sa na ňu podobá.

Tehuľka Soňa: Chodím už ako kačica

Ani neviem ako, no už som v treťom trimestri. Musím priznať, že hoci sa teším, mám aj obavy. Tretí je vraj najťažší.

Z oslavy na oslavu

Všimla som si, že v poslednej dobe sa mi dosť lámali vlasy, tak som navštívila kaderníčku a dala som sa podstrihnúť a zafarbiť. Kúpila som si aj špeciálny olejček, aby sa mi prestali lámať konce, tak snáď to zaberie.

Využila som na kaderníčku tento „tehotenský“ čas, lebo tuším, že keď bude malý na svete, nebude to také ľahké dostať sa k nej .

Oslava, o ktorej som vám písala minulý týždeň, bola v sobotu. Tentoraz naozaj. Ešte sme sa trošku zabavili, že na oslavu malej trojročnej Lucky sme prišli o týždeň skôr. Lucka však bola rada aj z opakovanej návštevy , je z nej už veľká slečna.

Práve na deťoch si uvedomíme, ako strašne letí čas. Z jednej oslavy sme sa presunuli na druhú. Sestrenica mala narodeniny a po dlhej dobe sa videli ako kompletná rodina. Je nás strašne veľa, čiže je to dosť náročné. V nedeľu sme chceli ísť niekam na prechádzku, ale keďže fúkal silný vietor, ostali sme doma.

Dúfam, že sa počasie v najbližšom období umúdri a nebudem musieť nosiť bundu, lebo pre moje rastúce bruško ju už ledva zapnem.

Prečítajte si tiež:

Dobrý vzhľad
Odpočinok a spánok
Tehotenská móda – prehľad

Kač-kač

Ako som už písala, prehupla som sa do posledného tretieho trimestra. Teraz ma že vraj čaká najťažšie obdobie, tak som veľmi zvedavá, no mám aj trošku obavy.

Zatiaľ sa cítim fajn, aj keď si niekedy uvedomím, že už chodím ako kačica, a to ešte nie som až taká veľká. Možno to bude aj tým, že už nesmiem nosiť topánky na opätku a mám inde ťažisko.

Prípravy pokračujú

Pomaličky začíname uvažovať, ako pomeníme našu spálňu, aby sa tam zmestila aj detská postieľka a prebaľovací pult. Chceli by sme všetko stihnúť vybaviť ešte pokiaľ budem vládať, aj keď som to chcela robiť až vtedy, keď budem doma na materskej. Všetci ma však strašia, že to nie je dobrý nápad.

Začínam si robiť aj zoznam, čo všetko ešte budeme potrebovať a nie je toho málo. Dostala som, lepšie povedané mám zapožičané ďalšie krásne vecičky pre malého, tak sa vytešujem a som za to strašne vďačná, lebo detská výbavička vôbec nie je lacná záležitosť.

Pekné slnečné počasie praje vaša tehuľka Soňa


Bábätko v 27. týždni


Tehuľka Petra: Žeby to bola herečka?

Konečne si začínam viac vychutnávať svoje tehotenstvo. V práci sa mi podarilo dohodnúť individuálny pracovný čas a navyše ma teší aj moja dcérka. Videla som ju na 3D ultrazvuku a je ozaj krásna.

Akoby niečo hovorila

Tento týždeň sme boli na 3D ultrazvuk a ten pohľad bo úžasný. Moje malé srdiečko sa ukázalo v plnej nádhere a doktor ma uistil, že to naozaj bude dievčatko. Do zbierky nových fotiek pribudlo aj CD a konečne som plasticky videla tváričku a telíčko mojej bambulky. Je celkom ako ja a neskutočne sa na mňa podobá. Veď posúďte sami. 🙂Petrina dcérka

Doktor najprv prekontroloval dieťa a potom začal nahrávať na CD najlepšie momentky z celého 20-minútového pozorovania. Ručičky mala celý čas zohnuté v lakťoch a držala si ušká. V jednom okamihu začala otvárať ústa, akoby nám niečo hovorila. Bolo to veľmi milé.

Možno aj povedala, že prečo ju budíme, keď chce práve spinkať. Inak pôsobila celé vyšetrenie pokojne – herečka. Zato doma a v práci je to pekný čertík, stále sa mi pripomína boxovaním a kopaním. Veď čo nevydržím pre svoju vytúženú dcérku.

Dávam dokopy výbavičku

V práci sa mi podarilo dohodnúť individuálny pracovný čas. Teda chodím do práce, aby som ešte pripravila marcové výsledky a dotiahla niektoré pracovné úlohy. No je to lepšie a ja cítim akúsi úľavu. V deň ultrazvuku som si spravila voľno, stihla som dať prezuť auto a kúpiť nočnú košeľu so županom do pôrodnice.

Tento týždeň mám ešte naplánovanú návštevu mojej sestry, aby sme pretriedili veci po jej Lucke. Potom si urobím zoznam, čo mi treba pre malú dokúpiť, aby sme boli pripravené v prípade, že sa vypýta na svet o niečo skôr.

Dáme si „do nosa“

Cez víkend sa u nás doma koná veľké jarné upratovanie – čiže vyhadzovanie starých harabúrd, ktorých sa moja mama nechcela za posledné roky vzdať, hoci ich nepoužívala. Pomôcť nám príde aj sestra so švagrom. Zatiaľ im postrážim malú a uvaríme spolu moje tradičné paradajkové guľky. Mňam!

Aj tak som ich sestre dávno sľubovala, konečne mám na to vhodnú príležitosť. Dúfam, že im budú chutiť. Ja si dám samozrejme s radosťou s nimi, už som ozaj dlho nejedla.

Čítajte tiež:

Jedlo a druhý stav
Tehotná žena – stručný sprievodca pre budúcich oteckov
O nedostatku sexu v tehotenstve

 Od začiatku tehotenstva som pribrala 8 kíl. Viem, že je to celkom dosť, no nedokážem niekedy ovládať svoje chute a jednoducho si musím dopriať to, na čo mám práve chuť. Či ide o slané, sladké alebo kyslé.

Vaša tehuľka Petra


Petra je v 25. týždni, takto sa vyvíja jej bábätko.

27.7.2011 7:30 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist