KLUB tehuliek (13): Tina už bude čoskoro mamičkou!

Tehuľka Peťa aj Katka sa chystajú na cestu za rodinou. Petra tam dokonca plánuje ostať dva týždne, hoci sa jej teta obáva, že tam porodí :). Porodiť by však už onedlho mala Tina. Už len čaká a čaká….

Tehuľka Katka v 21. týždni!

Cestu za rodinou sme museli odložiť. Bola som trošku smutná, no teraz sa na mojich milých teším o to viac:). Okrem toho sa teším aj na ďalšiu poradňu, chcem vidieť, ako sa darí mojej Nelke.

Zmarené plány

Nie nadarmo sa hovorí: „Človek mieni a Pán Boh mení!“ Presne takto sme dopadli aj my s naším plánom odcestovať na víkend za rodinou. Plánovali sme to už aspoň tri týždne a nakoniec z toho nič nebolo. Všetky plány a stretnutia sme museli odvolať. Deň pred odchodom sa nám pokazilo auto.

Nevedeli sme, čo sa autu nepáči, tak sme zavolali suseda, ktorý je neskutočne dobrý chlap a hlavne servisný technik.
Vybavil odťahovku do autorizovaného servisu, kde robí vedúceho. Už ani nerátam koľkokrát nám pomohol a vybavil čokoľvek, čo sme ohľadne auta potrebovali. Jednoducho zlatý človek!

Celý jeden deň sme tŕpli a vymýšľali tie najhoršie scenáre s autom. Keďže do práce dochádzame denne 45 km, auto je pre nás nevyhnutnosť. Sme od neho závislí. A keď príde situácia, že sa autu niečo stane, tŕpneme, či sa to bude dať opraviť a koľko to bude stáť. A hlavne teraz, keď sa snažíme ušetriť čo najviac do príchodu bábätka.

Kolovanie peňazí

Možno to poznáte aj vy, no nám sa to stáva so železnou pravidelnosťou – hneď čo sa nám podarí niečo našetriť, minieme tie peniaze na niečo iné, ako boli určené – na niečo „nečakané“. Takže tentoraz ma zaujímalo už len „koľko“.

V autách nevyznám, no ozaj to vyzeralo na vážnu poruchu. Mysleli sme si, že to bude polos alebo prevodovka. Keď nám sused zavolal a povedal, že vymenili palivový filter a že to už vyzerá dobre, tak sme si zhlboka vydýchli. Toto totiž vôbec nespadalo do našich scenárov a očakávali sme len to najhoršie.

Pre istotu nám prekontrolovali auto aj zospodu a o dva dni sme ho mali späť a krásne funkčné. Takže naše plány odcestovať za rodinou nestroskotali úplne, len sa presunuli o dva týždne. Obvolali sme rodinu a pripravili ich na náš neskorší príchod. O to viac sa teraz budeme na seba tešiť :).

Prečítajte si tiež:

Najčastejšie vyšetrenia budúcich mamičiek
Tvrdnutie bruška v tehotenstve

Nelka, ukáž sa!

A ja sa už teším aj na ďalšiu poradňu, ktorú mám o pár dní. Konečne po mesiaci opäť uvidím na monitore svojho drobca, ako si tam bude plávať a stvárať podivné kúsky so svojimi ručičkami a nožičkami.

Posledné sono bolo dosť o ničom, celý čas bola Nela otočená chrbtom k nám. Nemala záujem :). Očakávam, že teraz sa už polepší a ukáže sa mi v plnej kráse, nech si ju môžem pekne okukať. Vždy, keď ju tam zbadám, tak s úsmevom od ucha k uchu doslova „čumím“ na plazmu a usmievam sa.

Nevychádzam z údivu, ako vo mne rastie život a moje prvé dieťa. Už o pár mesiacov bude ten malý človiečik medzi nami a nám sa zmení celý svet. Je to neskutočne nádherný pocit a keby bolo na mne, tak do poradne chodím každý týždeň a dokázala by som ju sledovať celé hodiny.

Nohy aj podbruško

Tentoraz sa však musím poradiť s lekárom aj v niektorých iných veciach. V poslednej dobe mi dosť tŕpnu nohy, hoci sa snažím ich mať vyložené. Viem, že ak opúchajú, tak pomôže horčík. Ale čo robiť keď tŕpnu?

Okrem toho mám v niektoré dni také citlivejšie podbruško. Je to ako pri prechladnutí a hlavne nie je to pravidelné. Sú dni, keď fungujem normálne a cítim sa dobre, no sú aj také, keď to podbruško cítim viac.

Nechcem však robiť zbytočne paniku, takže sa pokúsim tieto pocity čo najlepšie opísať doktorovi. Isto mi poradí dobre. Aj z tohto dôvodu som svoje plány s plavárňou nateraz odložila. Chystala som sa tam už neskutočne dlho, ale v týchto mrazoch nechcem nič riskovať.

Za normálnych okolností by som sa nebála, ale keďže som tehotná a cítim aj to podbruško, musím sa správať zodpovedne. Uvidím, čo povie lekár na poradni a snáď, keď tie mrazy prejdú, tak aj plaváreň bude reálna. Teraz je pre mňa hlavný pokoj a teplo.

Katka


Takto asi vyzerá bábätko v 21. týždni


Tehuľka Peťa v 33. týždni

Chystám sa na dlhší výlet k mojej tete. Ešte predtým mám však poradňu u lekára, aby potvrdil, že pôrod u nej mi nehrozí. Alebo žeby predsa? 🙂

Budem rodiť u tety?

Konečne som zdravá. No pre tú strašnú zimu, čo je vonku, ma to von ani neťahá. Budem však musieť, lebo potrebujem dokúpiť ešte zopár vecí do pôrodnice. Ešte sa síce nechystám pobaliť sa do pôrodnice, no idem na dva týždne k tete do Považskej Bystrice, tak aby som bola pripravená.

Teta sa trochu bojí, že ma to „chytí“ u nej a že budem rodiť. Ja ju však upokojujem tým, že veď ona nemusí nič, rodiť pôjdem ja :).

Mohlo by vás zaujímať:

Priebeh tehotenstva
Cestovanie v tehotenstve

Smer lekáreň

Z posledného nákupu v detských obchodoch som prišla len s kefkou na vlásky pre našu Dominiku. Myslela som, že v detských obchodov budú mať aj vložky do podprsenky a vložky pôrodnícke, ale som sa veľmi mýlila. Budem musieť isť do lekárne.

Dúfam, že tam, kde budem rodiť, je to tak ako to bolo pred 7 rokmi, keď som rodila synčeka. Dostávali sme vtedy aj plienky pre bábätka. No pre istotu už mam nachystaný aj jeden balík.

Konečne pohyb

Tento týždeň som si bola aj zacvičiť. Konečne! Už mi to fakt chýbalo, síce by som mohla aj doma, ale takto je to iné, keď som medzi ostatnými mamičkami. Bola som pozrieť aj moju mamu a sestru cez víkend, tak sme sa trošku porozprávali, všetci sa už na Dominiku strašne tešia.

Ešte som si pobrala veci, ktoré som tam mala po synčekovi –vaničku a fľašky a odsávačku. Musím ich však poriadne poumývať a vyvariť. Objednala som si aj látku na prebaľovací pultík, bude zelený s myškami.

Tatino má za úlohu urobiť ho, kým budem u tety. Ešte musí spraviť aj konštrukciu na vaničku, aby som sa nemusela zohýbať, keď budeme Dominiku kúpať. Stará sa zlomila… ,ale však my máme šikovného tatina:-)

Bavíme sa pohybmi

Do poradne idem ešte pred návštevou tety, tak hádam bude všetko v poriadku, aby sa teta naozaj nemusel báť. Však si chcem u nej užiť tu návštevu a nie aby bola nervózna zo mňa.

Ešte ma čaká aj kontrolný ultrazvuk v kardiocentre, ale to je už iba taká banalita, som presvedčená, že je mala v úplnom poriadku.

Je zaujímavé, že keď Dominika v brušku vystrája a niekto sa dotkne môjho bruška hneď prestane. Keď si však hladkám bruško ja, tak ma pekne kopká .Tatino cítil Dominiku iba dvakrát 🙂 a aj moja sestra ,nikomu inému sa to nepodarilo zastihnúť a pritom vie niekedy v brušku poriadne vystrájať.

Vaša tehuľka Peťa


Dominika v brušku vyzerá asi takto ako bábätko v 33. týždni


Tehuľka Tina v 40. týždni

Opäť sa tu stretávame a pomaly mi dochádzajú slová a vety, lebo v mojom predpôrodnom živote sa nič nemení. S manželom čakáme každým dňom, že sa malá vypýta na svet. Stále nič.

Možno o týždeň

Sľúbila som, že vám dnes porozprávam, ako bolo u môjho pôrodníka. Musím vás však sklamať, je chorý. Na jednej strane som sa tešila, že mi povie niečo nové, ale na druhej strane asi ani nie je čo.

Lebo podľa mňa by som cítila nejaké tie zmeny v tele. Samozrejme, že si poviete, veď keď je chorý, ako ma odrodí. Ale ja viem, že do pondelka je fit. Pôjdem za ním opäť a možno si ma tam už nechajú.

Možno sa pýtate, či sa nebojím čakať až do budúceho týždňa, ale ako som už spomínala chodím k dvom doktorom. A poradňa ma čaká ešte v piatok.


Bábätko v 40. týždni, na tento týždeň pripadá termín pôrodu.

Posledné dni pred pôrodom?

Spím výborne. Čo vám tak ešte prezradím? Sama neviem. Celý týždeň som doma, nikam nechodím. Nie že by som bola lenivá, ale tá zima. Tá odporná zima.

Keďže nechcem riskovať prechladnutie alebo v posledných dňoch nejaké šmyknutie, tak som radšej doma a už poznám celý televízny program naspamäť.

Hovorí sa, že posledné dni pred pôrodom sa nedá poriadne spať. U mňa je to iné. Tak dobre ako posledný týždeň som sa nevyspala celé tehotenstvo. Tak milé tehuľky môžete sa tešiť na posledné dni :).Budete síce napúchať a budete nemotorné kvôli veľkému brušku, ale aspoň sa vyspíte.

Tak o týždeň sa už možno budem hlásiť z pôrodnice. Veď uvidíme.

Držte sa
Tina

26.2.2012 12:29 | autor: Klub Těhuliek

Ďalšie blogy

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist